USG jamy brzusznej Kraków

Synonimy: badanie USG brzucha, badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, diagnostyka USG jamy brzusznej więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Badanie ultrasonograficzne brzucha w Krakowie - informacje

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

Badanie USG jamy brzusznej pozwala na ocenę wszystkich narządów, znajdujących się w tej okolicy. Ze względu na swoją wysoką wartość diagnostyczną i bezinwazyjny charakter powinno być przeprowadzane profilaktycznie co najmniej raz na trzy lata. Przed USG brzucha nie należy spożywać potraw ciężkostrawnych, które powodować mogą nadmierne wytwarzanie gazów, oraz palić papierosów. Na badanie pacjent powinien zgłosić się na czczo z wypełnionym pęcherzem moczowym.

Diagnostyka ultrasonograficzna brzucha w Krakowie – gdzie można udać się na badanie

W Krakowie USG brzucha wykonać może lek. med. Wojciech Rudnicki, specjalista radiolog i diagnosta, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Instytutu Onkologii w Krakowie. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. W trakcie badań ultrasonograficznych korzysta z aparatu USG Aloka Alpha 10 lub aparatu Voluson E8 Expert. Specjalizuje się w diagnostyce ultrasonograficznej jamy brzusznej, układu chłonnego, tarczycy, piersi oraz tkanek miękkich. Jego oferta obejmuje ponadto biopsję gruboigłowe, cienkoigłowe oraz mammotomiczne.

USG jamy brzusznej przeprowadzić również można Centrum Medyczne Kraków Scanmed, gdzie świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki obrazowej. W placówce do badań ultrasonograficznych wykorzystuje się nowoczesny aparat USG Logiq P5 firmy General Electric Healthcare, który umożliwia diagnostykę w technice 3D i 4D. Za jego pomocą wykonuje się również USG jamy brzusznej z oceną układu wrotnego oraz USG jamy brzusznej z oceną tętnic. Do ośrodka udać się można także na badanie ultrasonograficzne miednicy mniejszej, układu moczowego, gruczołu krokowego oraz jąder. Oferta Centrum obejmuje ponadto USG ciąży, narządów rodnych kobiet i piersi oraz diagnostykę ultrasonograficzną ortopedyczną (stawy, ścięgna, mięśnie).

Na diagnostykę ultrasonograficzną narządów jamy brzusznej udać się można także do Gabinetu Lekarskiego Diagnostyki Ultrasonograficznej. Placówka wyposażona jest w m.in. w nowoczesny aparat ultrasonograficzny Aplio MX firmy Toshiba oraz Nemio XG również firmy Toshiba (z głowicami do diagnostyki np. brzucha). Wykorzystuje się je do także do badań układu moczowego, jąder, gruczołów piersiowych, tarczycy oraz ślinianek. W ośrodku przeprowadzić można również badanie USG ginekologiczne i położnicze. Oferta Gabinetu obejmuje ponadto pełen pakiet badań USG dopplerowskich (np. tętnic jamy brzusznej, aorty i tętnic biodrowych, tętnic szyjnych i kręgowych) oraz biopsje aspiracyjne cienkoigłowe.

Cena diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej Krakowie i w Madrycie

Gabinet zabiegowy w Fizjoter Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Fizjoter Centrum Medyczne

W Krakowie za badanie USG narządów jamy brzusznej zapłacić trzeba około 100 złotych, natomiast w Centro Médico Maestranza w Madrycie trzeba za nie zapółacić 100 euro, czyli około 450 złotych.

USG jamy brzusznej - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 100 zł do 210 zł
 • Żelice od 100 zł
 • Warszawa od 90 zł do 160 zł
 • Łódź od 100 zł do 120 zł
 • Poznań od 80 zł do 140 zł
 • Wrocław od 90 zł do 150 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 100 zł
 • Radom od 80 zł do 90 zł
 • Gliwice od 100 zł
 • Tychy od 100 zł do 200 zł
 • Lublin od 80 zł
 • Bydgoszcz od 130 zł do 150 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska