USG jamy brzusznej Kraków

badanie USG brzucha, badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, diagnostyka USG jamy brzusznej więcej »

Badanie ultrasonograficzne brzucha w Krakowie - informacje

Sprzęt medyczny w Der-Med Sprzęt medyczny w Der-Med

Badanie USG jamy brzusznej pozwala na ocenę wszystkich narządów, znajdujących się w tej okolicy. Ze względu na swoją wysoką wartość diagnostyczną i bezinwazyjny charakter powinno być przeprowadzane profilaktycznie co najmniej raz na trzy lata. Przed USG brzucha nie należy spożywać potraw ciężkostrawnych, które powodować mogą nadmierne wytwarzanie gazów, oraz palić papierosów. Na badanie pacjent powinien zgłosić się na czczo z wypełnionym pęcherzem moczowym.

Diagnostyka ultrasonograficzna brzucha w Krakowie – gdzie można udać się na badanie

W Krakowie USG brzucha wykonać może lek. med. Wojciech Rudnicki, specjalista radiolog i diagnosta, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Instytutu Onkologii w Krakowie. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. W trakcie badań ultrasonograficznych korzysta z aparatu USG Aloka Alpha 10 lub aparatu Voluson E8 Expert. Specjalizuje się w diagnostyce ultrasonograficznej jamy brzusznej, układu chłonnego, tarczycy, piersi oraz tkanek miękkich. Jego oferta obejmuje ponadto biopsję gruboigłowe, cienkoigłowe oraz mammotomiczne.

USG jamy brzusznej przeprowadzić również można Centrum Medyczne Kraków Scanmed, gdzie świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki obrazowej. W placówce do badań ultrasonograficznych wykorzystuje się nowoczesny aparat USG Logiq P5 firmy General Electric Healthcare, który umożliwia diagnostykę w technice 3D i 4D. Za jego pomocą wykonuje się również USG jamy brzusznej z oceną układu wrotnego oraz USG jamy brzusznej z oceną tętnic. Do ośrodka udać się można także na badanie ultrasonograficzne miednicy mniejszej, układu moczowego, gruczołu krokowego oraz jąder. Oferta Centrum obejmuje ponadto USG ciąży, narządów rodnych kobiet i piersi oraz diagnostykę ultrasonograficzną ortopedyczną (stawy, ścięgna, mięśnie).

Na diagnostykę ultrasonograficzną narządów jamy brzusznej udać się można także do Gabinetu Lekarskiego Diagnostyki Ultrasonograficznej. Placówka wyposażona jest w m.in. w nowoczesny aparat ultrasonograficzny Aplio MX firmy Toshiba oraz Nemio XG również firmy Toshiba (z głowicami do diagnostyki np. brzucha). Wykorzystuje się je do także do badań układu moczowego, jąder, gruczołów piersiowych, tarczycy oraz ślinianek. W ośrodku przeprowadzić można również badanie USG ginekologiczne i położnicze. Oferta Gabinetu obejmuje ponadto pełen pakiet badań USG dopplerowskich (np. tętnic jamy brzusznej, aorty i tętnic biodrowych, tętnic szyjnych i kręgowych) oraz biopsje aspiracyjne cienkoigłowe.

Cena diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej Krakowie i w Madrycie

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

W Krakowie za badanie USG narządów jamy brzusznej zapłacić trzeba około 100 złotych, natomiast w Centro Médico Maestranza w Madrycie trzeba za nie zapółacić 100 euro, czyli około 450 złotych.

USG jamy brzusznej - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Żelice od 100 zł
 • Warszawa od 90 zł do 185 zł
 • Wrocław od 110 zł do 185 zł
 • Łódź od 100 zł do 185 zł
 • Poznań od 80 zł do 185 zł
 • Białystok od 80 zł do 185 zł
 • Tychy od 100 zł do 200 zł
 • Lublin od 80 zł do 100 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Gliwice od 100 zł
 • Gdynia od 150 zł do 185 zł
USG jamy brzusznej cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.