USG narządów wewnętrznych Bydgoszcz

badania ultrasonograficzne narządów wewnętrznych, diagnostyka USG narządów wewnętrznych, diagnostyka ultrasonograficzna USG narządów wewnętrznych więcej »

Filtruj wyniki:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG narządów wewnętrznych Bydgoszcz - informacje

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Metoda obrazowania ultrasonograficznego narządów wewnętrznych to technika, wykorzystująca falę ultradźwiękową, która - napotykając na swojej drodze jakąś przeszkodę (np. narząd) - odbija się od niej i przesyła następnie dane do komputera, które są odbierane na ekranie monitora. W taki sposób można zbadać stan aktualny badanego narządu bądź struktury w organizmie. Ultrasonograf ocenia kształt, wielkość i położenie narządu oraz otaczającą go przestrzeń anatomiczną. Można w taki sposób zbadać nie tylko narządy, znajdujące się w jamie brzucha, ale także narządy płciowe, piersi, tarczycę oraz inne narządy znajdujące się w głowie i szyi (np. węzły chłonne, ślinianki).

Diagnostyka ultrasonograficzna narządów wewnętrznych w Bydgoszczy

Lekarzem, wykonującym na terenie Bydgoszczy badania ultrasonograficzne narządów wewnętrznych, jest lek. med. Paulina Przygodzińska, radiolog i diagnosta obrazowy (specjalizacja w 2012 roku), która specjalizuje się głównie w badaniach USG jamy brzusznej i jej narządów, USG piersi oraz USG tarczycy. Posiada doświadczenie w swojej dziedzinie medycyny, zdobyte podczas pracy w Centrum Onkologii im. Łukaszczyka w Bydgoszczy. W czasie badań ultrasonograficznych posługuje się nowoczesnymi aparatami do USG Profocus 2202 i Profocus Ultraview duńskiej firmy B-K Medical z głowicami pracującymi na wysokich częstotliwościach.

USG narządów wewnętrznych znajduje się także w ofercie Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń Szpital Eskulap w Osielsku (11 km od Bydgoszczy). Badania takie przeprowadzane są tutaj w Pracowni USG, która wyposażona jest w nowoczesne aparaty ultrasonograficzne, w tym aparat GE LOGIQ P7 Expert, aparat USG GE Voluson S8, GE LOGIQ P5 oraz aparat GE Vivid S5. Za pomocą tych sprzętów lekarze przeprowadzają tutaj USG wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego oraz USG układu moczowego i tarczycy. Wśród innych badań diagnostycznych narządów wewnętrznych można poddać się tutaj także tomografii komputerowej, rezonansowi magnetycznemu oraz zdjęciom RTG.

Badanie ultrasonograficzne narządów wewnętrznych wykonywane jest także przez dr. n. med. Grzegorza Medera, specjalistę radiologii i diagnostyki obrazowej (od 2006 roku), przyjmującego swoich pacjentów w pracowni USG na terenie Bydgoszczy. Swoje doświadczenie zdobywał w Pracowni Radiologii Zabiegowej mieszczącej się w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy, a specjalizuje się nie tylko w badaniach USG narządów wewnętrznych, ale także w diagnostyce za pomocą tomografii komputerowej. 

Ile kosztuje badanie USG w Bydgoszczy, a ile w Londynie?

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

100 zł trzeba zapłacić za badanie USG jamy brzusznej w bydgoskich pracowniach ultrasonograficznych, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 90 funtów (441 zł) w pracowni USG w Tooting Medical Centre, mieszczącej się w Londynie.

USG narządów wewnętrznych - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 90 zł do 150 zł
 • Żelice od 100 zł do 150 zł
 • Warszawa od 90 zł do 750 zł
 • Kraków od 100 zł do 314 zł
 • Wrocław od 50 zł do 250 zł
 • Łódź od 100 zł do 180 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Częstochowa od 60 zł do 220 zł
 • Tychy od 100 zł do 250 zł
 • Gliwice od 50 zł do 160 zł
 • Katowice od 100 zł do 350 zł
 • Radom od 80 zł do 100 zł
USG narządów wewnętrznych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg narządów wewnętrznych w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Autor: