USG narządów wewnętrznych Kraków

badania ultrasonograficzne narządów wewnętrznych, diagnostyka USG narządów wewnętrznych, diagnostyka ultrasonograficzna USG narządów wewnętrznych więcej »

USG narządów wewnętrznych Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

Badanie ultrasonograficzne narządów wewnętrznych to nieinwazyjna i bezpieczna metoda diagnostyczna, która pozwala na ocenę zmian patologicznych w tych narządach. Głównymi wskazaniami do poddania się takiemu badaniu są bóle zlokalizowane w jamie brzusznej, biegunka i wymioty, stwardnienia w jamie brzusznej, wyczuwane przy badaniu palpacyjnym, oraz powiększenie się obwodu brzucha niewiadomego pochodzenia. Ponadto radiodiagnosta może przeprowadzić takie badanie z powodu urazu jamy brzusznej, podejrzenia rozsiewu choroby nowotworowej i podejrzenia wad rozwojowych narządów wewnętrznych a także nieprawidłowych wyników badań laboratoryjnych. 

Gdzie w Krakowie można zbadać narządy wewnętrzne za pomocą ultrasonografii

Badanie ultrasonograficzne narządów wewnętrznych oferowane jest przez Pracownię Ultrasonograficzną, mieszczącą się w I Katedrze Chirurgii Ogólnej i Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Pracownia ta wyposażona jest w aparaty ultrasonograficzne firm GE i Hitachi, za pomocą których lekarze wykonują badania USG narządów wewnętrznych jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, w tym USG takich narządów jak wątroba, pęcherzyk żółciowy, trzustka i nerki, a także śledziona czy prostata. Ponadto przeprowadzane jest tutaj USG śródoperacyjne narządów wewnętrznych w trakcie operacji, np. na jamie brzusznej.

USG narządów wewnętrznych to także oferta medyczna Specjalistycznych Gabinetów, mieszczących się w Krakowie przy palcu Lasoty. Znajdująca się tutaj Pracownia USG oferuje badania narządów wewnętrznych jamy brzusznej, a także tarczycy, jąder oraz piersi czy węzłów chłonnych. Lekarz za pomocą USG może tutaj ocenić stan wątroby, nerek, trzustki i śledziony, a także pęcherza moczowego czy macicy.

Lekarzem, zajmującym na terenie Krakowa diagnostyką ultrasonograficzną narządów wewnętrznych, jest lek. med. Damian Brzostowicz, certyfikowany ultrasonografista (posiada certyfikat  Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego), który dodatkowo ukończył kursy z zakresu ultrasonografii, w tym kurs "Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej" czy kurs "Podstawy USG narządów jamy brzusznej, sutka, tarczycy". Ponadto zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując na  I Oddziale Wewnętrznym Szpitala Specjalistycznego  im. J. Dietla w Krakowie. W czasie badań USG narządów wewnętrznych posługuje się ultrasonografem firmy Siemens - Acuson X300. 

Jaka jest cena badania USG narządów wewnętrznych w Krakowie, a jaka za granicą?

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

100 zł trzeba zapłacić za diagnostykę ultrasonograficzną narządów wewnętrznych w krakowskich gabinetach USG, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 90 funtów (500 zł) w londyńskim Tooting Medical Centre. 

USG narządów wewnętrznych - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 100 zł do 330 zł
 • Żelice od 100 zł do 150 zł
 • Warszawa od 80 zł do 750 zł
 • Wrocław od 50 zł do 250 zł
 • Łódź od 50 zł do 200 zł
 • Poznań od 80 zł do 250 zł
 • Tychy od 100 zł do 250 zł
 • Częstochowa od 70 zł do 220 zł
 • Katowice od 100 zł do 350 zł
 • Gdynia od 70 zł do 120 zł
 • Radom od 100 zł do 130 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 250 zł
USG narządów wewnętrznych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg narządów wewnętrznych w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.