USG narządów wewnętrznych Olsztyn i okolice

badania ultrasonograficzne narządów wewnętrznych, diagnostyka USG narządów wewnętrznych, diagnostyka ultrasonograficzna USG narządów wewnętrznych więcej »

Filtruj wyniki:

USG narządów wewnętrznych Olsztyn - informacje

USG, dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, pozwalaw sposób bezinwazyjny ocenić badany obszar ludzkiego ciała. Na badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej oraz układu moczowego należy zgłosić się na czczo, z wynikami oraz z opisami poprzednich badań obrazowych. Procedura, w zależności od badanego obszaru, trwać może od 10 do 60 minut.

Diagnostyka ultrasonograficzna USG narządów wewnętrznych w Olsztynie – gdzie można się udać na badanie

Na USG narządów wewnętrznych udać się można do Specjalistycznego Gabinetu Diagnostyki Obrazowej USG Romaszko. W placówce do badań wykorzystuje się nowoczesny, w pełni cyfrowy aparat ultrasonograficzny Toshiba APLIO, który dzięki zastosowaniu unikalnego obrazowania umożliwia otrzymywanie bardzo precyzyjnych obrazów narządów wewnętrznych. Za jego pomocą wykonuje się m.in. USG jamy brzusznej, układu moczowego (nerki, moczowody, pęcherz), tarczycy, piersi oraz ślinianek. Do ośrodka udać się można również na badanie ultrasonograficzne węzłów chłonnych, pachwin oraz tkanek miękkich. Oferta Gabinetu obejmuje ponadto USG Dopplera tętnic domózgowych oraz kończyn dolnych i górnych oraz pełną gamę badań USG ortopedycznych.

W Olsztynie badania ultrasonograficzne narządów wewnętrznych przeprowadzić również można w Miejskim Szpitalu Zespolonym im. Mikołaja Kopernika. W placówce wykonać można USG jamy brzusznej, szyi, tarczycy, ślinianek oraz tętnic domózgowych. W ośrodku mężczyźni poddać się mogą również badaniu ultrasonograficznemu jąder oraz prostaty. Oferta Szpitala obejmuje ponadto pełen zakres diagnostyki ultrasonograficznej z zakresu ginekologiczno-położniczego (np. USG ginekologiczne brzuszne-pochwowe, ginekologiczne brzuszne-pochwowe „color Doppler”, I, II i III trymestru ciąży, morfologia płodu 20-24 tygodni „color Doppler”).

USG narządów wewnętrznych wykonać może także lek. med. Elżbieta Bowszys, specjalistka pediatra i radiolog. Do badań wykorzystuje wielodyscyplinarny, cyfrowy aparat ultrasonograficzny Esaote Mylab60, posiadający nowoczesny układ formatowania wiązki ultradźwiękowej. Wyposażony jest on m.in. w głowicę convex wieloczęstotliwościową do badań ogólnodiagnostycznych oraz głowicę liniową wieloczęstotliwościową do badań naczyniowych i małych narządów. Za jego pomocą dr Bowszys przeprowadza m.in. USG jamy brzusznej, układu moczowego, tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych oraz USG tkanek miękkich. Mężczyźni udać się mogą do niej również na badanie ultrasonograficzne jąder i prostaty. Jej oferta obejmuje ponadto USG dopplerowskie tętnic domózgowych.

Cena badania ultrasonograficznego narządów wewnętrznych w Olsztynie i w Barcelonie

W Olsztynie za USG narządów wewnętrznych zapłacić trzeba około 100 złotych. Za granicą cena takiego badania jest znacznie wyższa. W Diagnóstico Arvi - Hospital Delfos w Barcelonie wynosi ona 180 euro, czyli około 800 złotych.

USG narządów wewnętrznych - ceny w Olsztynie na tle innych miast

 • Żelice od 100 zł do 150 zł
 • Warszawa od 80 zł do 750 zł
 • Kraków od 100 zł do 200 zł
 • Łódź od 50 zł do 200 zł
 • Wrocław od 50 zł do 250 zł
 • Poznań od 80 zł do 250 zł
 • Tychy od 100 zł do 250 zł
 • Częstochowa od 70 zł do 220 zł
 • Radom od 100 zł do 130 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 250 zł
 • Gliwice od 50 zł do 100 zł
 • Lublin od 70 zł do 200 zł
USG narządów wewnętrznych cena »