USG ortopedyczne Bydgoszcz

Synonimy: badania USG ortopedyczne, gadania ultrasonograficzne ortopedyczne, diagnostyka USG ortopedyczna

Filtruj wyniki
Filtruj:

Oferujesz usg ortopedyczne w Bydgoszczy?

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG ortopedyczne Bydgoszcz - informacje

Kadra w Szpital Świętego Łukasza Kadra w Szpital Świętego Łukasza

Badanie USG najczęściej znajduje swoje zastosowanie w diagnostyce tkanek miękkich, czyli np. stawów. Wśród wskazań do wykonania USG stawów wymienia się m.in. ograniczenie ich ruchomości oraz uczucie blokowania lub przeskakiwania w stawie. Przeprowadza się je również w przypadku urazów, przeciążeń lub bólu w tym obszarze. Badanie ultrasonograficzne pozwala dostrzec zmiany, które są niewidoczne na zdjęciach rentgenowskich. Cała procedura jest bezinwazyjna i może być powtarzana wielokrotnie (stosowana może być również u kobiet w ciąży).

Badanie ultrasonograficzne ortopedyczne w Bydgoszczy – gdzie można się na nie udać 

W Bydgoszczy na badanie USG ortopedyczną udać się można do Prywatnej Przychodni USG, w której świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej. W placówce do badań ortopedycznych wykorzystywany jest aparat Voluson E6, który wyposażony jest w głowice o wysokiej częstotliwość (13 MHz i 15 MHz). Stosowany jest on do m.in. USG stawu ramiennego, kolanowego, skokowego oraz ramiennego. W ośrodku przeprowadza się także badanie USG mięśni po urazach, ścięgna Achillesa oraz USG stawów biodrowych. Oferta Przychodni obejmuje ponadto np. USG tętnic kończyn dolnych i górnych.

USG ortopedyczne przeprowadzić można również w Centrum Medycznym Stadmedica. W placówce do badań wykorzystywane są dwa nowoczesne aparaty ultrasonograficzne firmy General Electric - Logiq S7 Expert oraz Logiq P5, które wyposażone są w specjalistyczne głowice, przeznaczone do badań ortopedycznych (np. drobne stawy). Urządzenia te posiadają również liczne aplikacje, poprawiające obrazowanie (np. B-Flow i CrossXBeam). Z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej ortopedycznej w ośrodku pacjenci poddać się mogą badaniom w obrębie kolana, barku, łokcia oraz ręki, oferta Centrum obejmuje też diagnostykę RTG.

W Osielsku, które znajduje się około 11 kilometrów od Bydgoszczy, badanie ultrasonograficzne ortopedyczne wykonać może dr n. med. Mariusz Śniegowski, specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Szpitalu Wielospecjalistycznym Matopat w Toruniu. Specjalizuje się m.in. w ultrasonografii ortopedycznej. Do badań w wykorzystuje aparat firmy General Electric (aparat Ligiq P7 Expert, Voluson S8 i Vivid S5). Udać się można do niego na badanie USG stawów kolanowych, biodrowych, ramiennych, skokowych oraz innych stawów. Przeprowadza również USG stawów biodrowych u niemowląt, jego oferta obejmuje ponadto punkcję stawów pod kontrolą USG.

Cena USG ortopedycznego w Bydgoszczy i w Londynie

Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza

W Bydgoszczy za badanie USG ortopedyczne zapłacić trzeba około 100 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa. W My Medyk Dental & Medical Centre w Londynie wynosi ona 130 funtów brytyjskich, czyli około 700 złotych.

USG ortopedyczne - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

  • Bydgoszcz od 100 zł do 150 zł
  • Warszawa od 60 zł do 470 zł
  • Kraków od 100 zł do 320 zł
  • Wrocław od 120 zł do 200 zł
  • Poznań od 120 zł do 350 zł
  • Łódź od 100 zł do 200 zł
  • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
  • Gdańsk od 80 zł do 250 zł
  • Szczecin od 130 zł do 180 zł
  • Lublin od 150 zł do 280 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu usg ortopedyczne w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska