USG ortopedyczne Kielce i okolice

badania USG ortopedyczne, gadania ultrasonograficzne ortopedyczne, diagnostyka USG ortopedyczna

Filtruj wyniki:

USG ortopedyczne Kielce - informacje

USG ortopedyczne to badanie, które wykorzystywane jest do diagnostyki zmian pourazowych oraz chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Badanie pozwala na uzyskanie obrazu w czasie rzeczywistym. W trakcie jego trwania ocenia się m.in. krwiaki, obrzęki, zmiany zapalne oraz efekty leczenia operacyjnego. Sama procedura jest zupełnie bezbolesna. Na USG narządu ruchu należy zabrać ze sobą wcześniejsze wyniki badań obrazowych.

USG ortopedyczne w Kielcach – gdzie można udać się na badanie

W Kielcach badanie ultrasonograficzne narządu ruchu wykonać może dr n. med. Jacek Heciak, specjalista radiolog, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego upoważniający do samodzielnego wykonywania USG. Badania przeprowadza za pomocą nowoczesnego aparatu Aloka Pro Sound Alpha 7, który posiada wydajny 12 bitowy przetwornik cyfrowy oraz dowolnie konfigurowaną ilość kanałów nadawczo-odbiorczych. Udać się do niego można na USG stawów (np. stawu barkowego, nadgarstkowego, łokciowego), nerwów oraz mięśni i tkanek miękkich, jego oferta obejmuje także USG dołów pachowych, narządów jamy brzusznej, tarczycy oraz żył.

Na USG ortopedyczne udać się również można do Centrum Medycznego Zdrowie, w którym przeprowadzana jest cała gama procedur diagnostycznych. W placówce do badań wykorzystywany jest nowoczesny ultrasonograf Siemens Acuson X 300. Za jego pomocą wykonuje się m.in. USG stawu barkowego (jednostronnie i obustronnie), stawu łokciowego (jednostronnie i obustronnie), stawu kolanowego (jednostronnie i obustronnie),nadgarstka (jednostronnie i obustronnie) oraz stawu biodrowego (obustronnie). Oferta Centrum obejmuje również cały wachlarz badań rentgenowskich (np. RTG kręgosłupa, kości udowej i stawu kolanowego, a także USG kości ramiennej, śródstopia i obojczyka).

Badanie USG ortopedyczne przeprowadzić może także w Centrum Medycznym Zagnańska, w którym pacjenci poddać się mogą zarówno USG, jak i RTG narządu ruchu. Do ośrodka udać się można na zakładanie i zdejmowanie opatrunków gipsowych oraz dobór i dopasowanie zaopatrzenia ortopedycznego. Oferta Centrum obejmuje ponadto blokady przeciwbólowe oraz punkcje stawowe.

Cena USG ortopedycznego w Kielcach i w Londynie

W Kielcach za badanie ultrasonograficzne narządu ruchu zapłacić trzeba około 80 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest o wiele wyższa: przykładowo, w My Medyk Dental & Medical Centre w Londynie wynosi ona 130 funtów brytyjskich, czyli około 700 złotych.

USG ortopedyczne - ceny w Kielcach na tle innych miast

 • Warszawa od 60 zł do 470 zł
 • Kraków od 100 zł do 390 zł
 • Wrocław od 130 zł do 200 zł
 • Łódź od 100 zł do 231 zł
 • Poznań od 130 zł do 350 zł
 • Białystok od 80 zł do 231 zł
 • Tychy od 150 zł do 200 zł
 • Gdynia od 150 zł do 231 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Gliwice od 100 zł
 • Gdańsk od 194 zł do 231 zł
USG ortopedyczne cena »