USG piersi

badanie USG sutków, badanie USG piersi, badanie ultrasonograficzne gruczołów piersiowych, diagnostyka USG piersi więcej »

Wczytaj więcej wyników

USG piersi - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Specjaliści mówią, że każda kobieta powinna raz w roku zbadać swoje piersi przy pomocy USG. Metoda jest bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna, a pozwala na uwidocznienie zmian i guzków. Regularne badanie umożliwia szybkie wykrycie raka piersi, a co za tym idzie szybsze włączenie terapii i całkowite wyleczenie.

Podpowiemy Ci, gdzie możesz wykonać USG piersi!

W Warszawie, w Centrum Medycznym Miła, USG piersi przeprowadza dr n.med. Maciej Postolski. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, posiada tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny nuklearnej. Tytuł doktora nauk medycznych obronił dzięki pracy "Przydatność badania USG w diagnostyce patologii ogniskowej sutków". Przez wiele lat pracował w Akademii Medycznej w Warszawie, w tym na stanowisku Adiunkta w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Prowadzi kursy dla lekarzy, dotyczące diagnostyki ultrasonograficznej. Zawodowo interesuje się głównie chorobami sutka: ich obrazowaniem USG, mammografią, rezonansem magnetycznym oraz biopsjami cienko i gruboigłowymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Medicest w Poznaniu to miejsce, w którym badania ultrasonograficzne piersi przeprowadza lek. med. Tomasz Schreiber. Specjalista radiodiagnostyki, ukończył Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Diagnostyki Obrazowej Piersi. Jego zawodowe zainteresowania skupiają się wokół profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów piersi. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Prowadzi zajęcia dla lekarzy z zakresu ultrasonografii w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej oraz z mammografii w Wielkopolskiej Szkole Senologii. Uczestniczy w polskich i zagranicznych sympozjach naukowych i kursach, podczas których poszerza zakres swojej wiedzy.

W Gdyńskich Gabinetach USG w Gdyni USG piersi wykonuje dr n. med. Dorota Socha. Specjalista w dziedzinie radiologii, posiada duże doświadczenie w diagnostyce ultrasonograficznej piersi i w wykonywaniu biopsji pod kontrolą USG. Pracowała w Centrum Onkologii- Instytucie im. M. Skłodowskiej – Curie w Warszawie, była Kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Jest członkiem komisji egzaminacyjnych, przeprowadzających egzaminy specjalizacyjne z radiologii. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła dzięki pracy dotyczącej diagnostyki raka płuca.

Badanie ultrasonograficzne piersi ma w swojej ofercie mieszczące się we Wrocławiu Centrum Zdrowia Medfemina. Pracuje tu specjalista ginekologii i położnictwa dr n. med. Alicja Halbersztadt. Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, pracowała w II Katedrze Ginekologii i Położnictwa Akademii Medycznej we Wrocławiu, Oddziale Ginekologiczno- Położniczym Szpitala Miejskiego im. A.Falkiewicza we Wrocławiu oraz w Laboratorium Immunologii Rozrodu Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji, m.in. "Rola metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej w procesie inwazji nowotworowej i przerzutowania" oraz "Analiza obrazów histeroskopowych u kobiet diagnozowanych z powodu niepłodności". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Towarzystwa Biologii Rozrodu.

Będąc w Bydgoszczy można się udać do Gabinetu Mammografii i USG lek. med. Adama Nowaka. Specjalista radiodiagnostyki, pracował w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Uczestniczy w kursach i warsztatach, m.in. "Rak piersi- profilaktyka wczesna diagnostyka i leczenie", "Postępy Diagnostyki Obrazowej Piersi" oraz "Tomografia Komputerowa Klatki Piersiowej". Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Ile kosztuje badanie ultrasonograficzne piersi?

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

W Gabinecie Mammografii i USG w Bydgoszczy badanie ultrasonograficzne piersi kosztuje 120zł. Chcąc wykonać USG piersi w 108 Medical Chambers w Londynie trzeba się przygotować na cenę 206- 245£ (około 1100- 1350zł). Znacznie taniej jest w Polsce, warto więc tutaj przyjechać i wykonać badanie podczas weekendu lub wakacji. Do zobaczenia jest tutaj wiele zamków z różnych okresów historycznych, w których można sobie z łatwością wyobrazić życie sprzed lat. Można też spędzić czas leniwie, wypoczywając nad jednym z Mazurskich Jezior lub nad Morzem Bałtyckim.

USG piersi - ceny w różnych miastach

 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 90 zł do 200 zł
 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Łódź od 100 zł do 200 zł
 • Poznań od 120 zł do 185 zł
 • Wrocław od 100 zł do 185 zł
 • Gdynia od 120 zł do 185 zł
 • Radom od 100 zł do 120 zł
 • Katowice od 100 zł do 185 zł
 • Częstochowa od 100 zł
 • Białystok od 80 zł do 185 zł
 • Gliwice od 100 zł
USG piersi cena »