USG piersi Kraków

Synonimy: badanie USG sutków, badanie USG piersi, badanie ultrasonograficzne gruczołów piersiowych, diagnostyka USG piersi więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG piersi Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika Krakowska Gabinet zabiegowy w Klinika Krakowska

USG piersi jest podstawową metodą diagnostyczną tkanki gruczołowej sutka. Wykonuje się je m.in. w przypadku ich bólu, zmian piersi wyczuwalnych przez dotyk, stosowania hormonalnej terapii zastępczej lub wycieku wydzieliny z brodawki sutkowej. USG piersi nie wymaga specjalnego przygotowania (powinno być ono jednak wykonane między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego). Na badanie należy zabrać ze sobą wyniki poprzednik badań USG i mammografii (jeżeli wcześniej były one wykonane).

USG piersi w Krakowie – gdzie można udać się na badanie

Badanie USG piesi wykonać może dr n. med. Joanna Jędrys, specjalistka chirurg ogólny, która doświadczenie zawodowe zdobywała w I Klinice Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, upoważniający do samodzielnego wykonywania badań ultrasonograficznych. Brała udział w konferencji „Rak piersi-diagnostyka i leczenie” zorganizowanej przez Polskie Towarzystwa Onkologiczne. Diagnostykę ultrasonograficzną przeprowadza za pomocą aparatu Toshiba Xario 200, który wyposażony jest w elastografię, oceniającą twardość tkanek guza. Udać się do niej można również na biopsję aspiracyjną cienkoigłową piersi. Jej oferta obejmuje ponadto badania USG tarczycy, ślinianek i węzłów chłonnych, a także tkanki podskórnej, jamy brzusznej oraz układu moczowego.

Na USG piersi udać się można także do Centrum Medycznego APAMEA, wyposażonego w nowoczesny aparat cyfrowy Logiq 7 firmy General Electric, który umożliwia wykonanie pełnego zakresu badań USG. W ośrodku przeprowadza się również biopsję cienkoigłową piersi, poddać się tu można także badaniu USG ślinianek, jamy brzusznej, węzłów chłonnych oraz zmian powierzchniowych. Oferta Centrum obejmuje ponadto USG Dopplera, USG prenatalne oraz echo serca.

W swojej ofercie diagnostykę ultrasonograficzną piersi posiadają Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Sofimed. W placówce badania USG wykonywane są aparatem firmy General Electric (Voluson 730 Expert, Logiq P5, Logiq C5 Premium). W ośrodku pacjentki poddać się mogą również badaniu USG piersi połączonemu z biopsją cienkoigłową BAC lub gruboigłową BGI. Udać się do niego można ponadto na USG ciąży 3D i 4D oraz badania genetyczne. Oferta Gabinetów obejmuje badania ultrasonograficzne tarczycy i węzłów chłonnych, a także ślinianek, jamy brzusznej oraz całą gamę badań dopplerowskich (USG kończyn dolnych i górnych, tętnic szyjnych, kręgowych i żył szyjnych).

Cena badania USG piersi w Krakowie i w Londynie

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

W Krakowie za badanie ultrasonograficzne piersi zapłacić trzeba około 100 złotych. Za granicą cena tej samej procedury jest na ogół znacznie wyższa: w Tooting Medical Centre w Londynie wynosi ona 90 funtów brytyjskich, czyli około 470 złotych.

USG piersi - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 100 zł do 210 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 90 zł do 200 zł
 • Łódź od 80 zł do 200 zł
 • Poznań od 120 zł do 150 zł
 • Radom od 80 zł do 90 zł
 • Gliwice od 100 zł
 • Wrocław od 120 zł do 130 zł
 • Gdańsk od 90 zł do 120 zł
 • Gdynia od 120 zł do 150 zł
 • Tychy od 200 zł
 • Częstochowa od 100 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu usg piersi w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska