USG tarczycy

badanie USG gruczołu tarczowego, badanie ultrasonograficzne tarczycy, diagnostyka USG tarczycy więcej »

Wczytaj więcej wyników

USG tarczycy - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

USG tarczycy jest najczęściej wykonywanym badaniem obrazowym tego gruczołu. Badanie ultrasonograficzne gruczołu tarczowego pozwala na ocenę samego gruczołu, jak i struktur do niego przylegających. Wśród wskazań do jego wykonania wymienia się m.in. powiększenie węzłów chłonnych, zaburzenia gospodarki hormonalnej, bolesność ślinianek oraz powiększenie obwodu szyi. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania.

Badanie ultrasonograficzne tarczycy w Polsce

Badanie USG gruczołu tarczowego w Gdańsku wykonać może lek. med. Piotr Wiśniewski, specjalista endokrynolog. Doświadczenie zdobywał w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada certyfikat uczestnictwa w kursie z zakresu podstaw ultrasonografii narządów jamy brzusznej, sutka i tarczycy, jest też stałym uczestnikiem Zjazdów Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób tarczycy. Badanie ultrasonograficzne gruczołu tarczowego przeprowadza przy wykorzystaniu nowoczesnego aparatu Toshiba Aplio 300.

W Sosnowcu USG tarczy jest możliwe do przeprowadzenia w Centrum Diagnostyki Obrazowej SCANiX. W placówce świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki obrazowej (USG, RTG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny). Pracownia USG ośrodka wyposażona jest w ultrasonograf ProSound Alpha 6, japońskiej firmy ALOKA (jest to kompaktowy, cyfrowy kliniczny aparat stworzony w oparciu o nowatorską technologię Ultime Compounding Technologies) oraz ultrasonograf GE Logiqu S8 (urządzenie posiada m.in. niezwykle skuteczne głowice z serii E, które gwarantują poprawę czułości, penetracji oraz rozdzielczości przestrzennej i jednorodności oraz narzędzie CrossXBeam do łączenia widoków przestrzennych umożliwiające łączenie w czasie rzeczywistym kilka obrazów pozyskanych pod różnymi kątami). W pracowni Centrum, oprócz USG tarczycy, wykonać można również USG tarczycy z użyciem Dopplera. Jej oferta obejmuje także m.in. USG dołów pachowych i podkolanowych, szyi, jam opłucnych oraz jamy brzusznej.

W Białymstoku diagnostykę USG tarczycy w swojej ofercie ma Centrum Leczenia Chorób Kostno-Stawowych i Kręgosłupa. Placówka wyposażona jest w najnowszej generacji aparat do wykonywania badań ultrasonograficznych Toshiba Aplio MX. Posiada on m.in. funkcję obrazowania 3D/4D, umożliwiającą uzyskanie wysokiej rozdzielczości wirtualnej rekonstrukcji w formach zbliżonych do tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, oraz funkcję ApliPure, która zwiększa klarowność obrazu oraz definicję szczegółów w czasie rzeczywistym). W Centrum wykonać można także m.in. USG jamy brzusznej, gruczołu krokowego i piersi, a także USG rzezciemiączkowe oraz USG stawów.

Cena diagnostyki USG gruczołu tarczowego w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w CDT MEDICUS Sala operacyjna w CDT MEDICUS

W Polsce za badanie ultrasonograficzne tarczycy zapłacić trzeba około 80 złotych. Za granicą cena takiego badania jest znacznie wyższa. W Polskiej Prywatnej Przychodni Lekarskiej w Londynie wynosi ona 60 funtów brytyjskich, czyli około 320 złotych.

USG tarczycy - ceny w różnych miastach

 • Żelice od 100 zł
 • Warszawa od 150 zł do 200 zł
 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Łódź od 90 zł do 195 zł
 • Wrocław od 50 zł do 195 zł
 • Poznań od 80 zł do 195 zł
 • Lublin od 80 zł do 100 zł
 • Częstochowa od 70 zł do 90 zł
 • Gdynia od 80 zł do 195 zł
 • Radom od 120 zł do 130 zł
 • Gliwice od 50 zł do 80 zł
 • Białystok od 80 zł do 195 zł
USG tarczycy cena »