USG tarczycy Kraków

badanie USG gruczołu tarczowego, badanie ultrasonograficzne tarczycy, diagnostyka USG tarczycy więcej »

USG tarczycy Kraków - informacje

Sprzęt medyczny w Der-Med Sprzęt medyczny w Der-Med

Badanie ultrasonograficzne tarczycy obejmuje ocenę miąższu tego narządu, ocenę elastograficzną zmian ogniskowych oraz węzłów chłonnych szyi. Może być wykonywane u pacjentów w każdym wieku i w miarę potrzeby wielokrotnie powtarzane, gdyż jest bezinwazyjne i bezbolesne. Wskazaniem do skierowania na taką diagnostykę gruczołu tarczowego może być powiększenie tarczycy, nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych, potrzeba monitorowania leczenia niedoczynności lub nadczynności tarczycy, a także kontrola po przebytych zabiegach tarczycy. Badanie USG gruczołu tarczowego trwa około 15 minut.

Gdzie w Krakowie można zbadać tarczycę poprzez USG

Na badanie ultrasonograficzne gruczołu tarczowego zaprasza do Krakowa Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Arka. Przeprowadzane jest ono tutaj w pracowni USG tej placówki, wyposażonej w najnowszy aparat ultrasonograficzny Voluson E8 Expert. Za jego pomocą lekarze badają tarczycę metodą elastografii, pozwalającą bardzo precyzyjnie zdiagnozować zmiany nowotworowe w tym narządzie. Ponadto w trakcie USG może zostać wykonana biopsja aspiracyjna cienkoigłowa guzków tarczycy pod kontrolą USG. W klinice pacjent może poddać się USG także innych narządów, w tym ślinianek, węzłów chłonnych czy jamy brzusznej.

USG tarczycy to badanie, oferowane także przez dr. n. med. Jacka Belowskiego, specjalistę chorób wewnętrznych (I stopnia od 1993 i II stopnia od 1997 roku) oraz specjalistę endokrynologii od 2005 roku, który doświadczenie z przeprowadzania badań USG zdobywał podczas pracy w Ośrodku Medycznym Osteomed w Krakowie, a także w Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Multimed w Krakowie. Lekarz ten, oprócz badań ultrasonograficznych gruczołu tarczowego, zajmuje się również biopsją tarczycy (aspiracyjną cienkoigłową celowaną pod kontrolą USG - BACC oraz scyntygrafią tarczycy (badanie wychwytywania substancji promieniotwórczych przez tarczycę w przypadku guzków tarczycy).

Lekarzem, zajmującym się na terenie Krakowa diagnostyką USG tarczycy, jest lek. med. Damian Brzostowicz, ultrasonografista, posiadający certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu ultrasonografii ogólnej. Lekarz ten uczestniczył również w wielu kursach USG - odbył m.in. szkolenie "Podstawy usg narządów jamy brzusznej, sutka, tarczycy" w Zamościu) Ponadto doświadczenia z badań USG tarczycy i innych narządów zdobywał podczas pracy na I Oddziale Wewnętrznym Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

Cena diagnostyki ultrasonograficznej gruczołu tarczowego w Krakowie i w Londynie

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

100 zł kosztuje USG tarczycy w krakowskich gabinetach ultrasonograficznych, natomiast w Wielkiej Brytanii w londyńskim Tooting Medical Centre jest to kwota 90 funtów (500 zł).

USG tarczycy - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Żelice od 100 zł
 • Warszawa od 90 zł do 195 zł
 • Łódź od 90 zł do 195 zł
 • Wrocław od 50 zł do 195 zł
 • Poznań od 80 zł do 195 zł
 • Lublin od 80 zł do 100 zł
 • Częstochowa od 70 zł do 100 zł
 • Gdynia od 80 zł do 195 zł
 • Radom od 120 zł do 130 zł
 • Białystok od 80 zł do 195 zł
 • Katowice od 100 zł do 195 zł
USG tarczycy cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg tarczycy w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.