USG tarczycy Warszawa

badanie USG gruczołu tarczowego, badanie ultrasonograficzne tarczycy, diagnostyka USG tarczycy więcej »

Wczytaj więcej wyników

USG tarczycy Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Kaar-Med Gabinet zabiegowy w Kaar-Med

Tarczyca to gruczoł wydzielania wewnętrznego, którego praca wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. USG tarczycy pozwala wykryć schorzenia, które są przyczyną jej dysfunkcji. Podczas badania lekarz interpretuje obraz przekazywany przez głowicę ultrasonografu, przyłożoną do szyi pacjenta. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

USG tarczycy w warszawskich klinikach

W Poradni USG w Centrum Medycznym Krajmed można zapisać się na USG tarczycy w przypadku podejrzenia choroby Hashimoto. Badanie USG przeprowadza specjalista medycyny nuklearnej dr Dorota Kołątaj za pomocą ultrasonografu HD 15 wyprodukowanego przez firmę Philips. Lekarz wykonuje także USG loży po tarczycy po leczeniu chirurgicznym gruczołu. Oprócz tego w Krajmed istnieje możliwość wykonania USG węzłów chłonnych szyi.

Badanie ultrasonograficzne tarczycy jest przeprowadzane w Centrum Medycznym Medicers, posiadającym Certyfikat ISO 9001:2009, poświadczający o wysokiej jakości usług medycznych. Ultrasonograficzną oceną tarczycy zajmuje się tu radiolog dr Monika Ciołek-Zdun, która wykonuje jeszcze badania obrazowe ślinianek. Jej współpracownik, internista i radiolog dr Sebastian Czarkowski, pracuje również w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Saszerów, a w Medicers zajmuje się interpretacją badań ultrasonograficznych narządów wewnętrznych.

Radiolog dr Maria Cygan z Centrum Medycznego MediCenter, współautorka artykułu w kwartalniku PTU "Ultrasonografia" na temat znaczenia badania ultrasonograficznego w diagnostyce nowotworów, wykonuje biopsję tarczycy pod kontrolą USG. Jej współpracownik internistka dr Magdalena Miszczak, posiadająca Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii, przeprowadza USG gruczołów wydzielania wewnętrznego, między innymi metodą TRUS. W MediCenter pracuje dr n.med. Michał Elwertowski, szkolący lekarzy z zakresu technik i analizy badań ultrasonograficznych, który oprócz USG tarczycy oferuje scyntygrafię tarczycy i badanie cytologiczne gruczołu tarczowego.

W Klinice Głowy i Szyi Optimum tarczyca jest oceniana podczas kompleksowego badania ultrasonograficznego struktur szyjnych. Pracuje tu laryngolog i ultrasonografistka dr n. med. Mariola Zagor, która odbywała zagraniczny staż w niemieckiej Klinice Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Mannheim. Lekarz przeprowadza także USG przytarczyc oraz diagnozuje za pomocą ultrasonografu wole guzowate tarczycy. W Optimum można poddać się także biopsji tarczycy metodą BAC czyli cienkoigłową.

Lekarze z Lecznicy Profesorsko-Ordynatorskiej Alfa-Lek określają kształt, położenie i strukturę tarczycy, aby wykluczyć zmiany chorobowe. Badanie ultrasonograficzne tarczycy jest tu wykonywane przez radiolog dr n.med. Ewa Białek, która posiada drugą specjalizację z medycyny nuklearnej. Jej współpracownik internistka lek. med. Elżbieta Dziuba diagnozuje ultrasonografem cysty i torbiele tarczycy.

Centrum Medyczne Damiana, posiadające certyfikat "szpital bez bólu", oprócz diagnostyki chorób tarczycy, oferuje jej leczenie operacyjne w przypadku nowotworów. Oprócz USG gruczołów dokrewnych można wykonać tu badania obrazowe ślinianek przyusznych lub podżuchwowych, tzw. sialoendoskopia ślinianek. Wykryć schorzenia tarczycy może także tomografia komputerowa szyi.

Badanie tarczycy aparatem USG można wykonać w Specjalistycznym Centrum Terapii Dzieci i Dorosłych Fimedica. Internista dr Marcin Grzebyk sprawdza ultrasonograficznie tarczycę pod kątem autoimmunologicznej choroby Graves Basedowa i torbieli koloidowych. Lekarz wykorzystuje również tzw. efekt Dopplera w przypadku potrzeby wykonania USG naczyń krwionośnych szyi.

USG tarczycy w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Kaar-Med Gabinet zabiegowy w Kaar-Med

Cena badania ultrasonograficznego gruczołu tarczowego w klinice Medical Ultrasound w szkockim mieście Glasgow wynosi 95 funtów czyli ok. 500 zł. Koszt badania jest wyższy niż w Polsce. Sprzyja to turystyce medycznej, zwłaszcza że Warszawa to miejsce chętnie odwiedzane przez cudzoziemców, których celem jest głównie Zamek Królewski, Starówka oraz Łazienki Królewskie. USG tarczycy jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym, które nie wymaga rekonwalescencji, dlatego pacjenci zagraniczni mogą przy okazji przyjazdu do Polski zapisać się na nie do dowolnie wybranej kliniki.

 

USG tarczycy - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 120 zł do 200 zł
 • Żelice od 100 zł
 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Łódź od 90 zł do 195 zł
 • Wrocław od 50 zł do 195 zł
 • Poznań od 80 zł do 195 zł
 • Częstochowa od 70 zł do 90 zł
 • Gdynia od 80 zł do 195 zł
 • Radom od 120 zł do 130 zł
 • Lublin od 80 zł do 100 zł
 • Tychy od 200 zł
 • Katowice od 100 zł do 195 zł
USG tarczycy cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg tarczycy w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.