Usunięcie błony dziewiczej

Synonimy: nacięcie błony dziewiczej, hymenotomia, chirurgiczne usunięcie błony dziewiczej, zabieg nacięcia błony dziewiczej więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Usunięcie błony dziewiczej - informacje

Gabinet zabiegowy w Premium Medical Gabinet zabiegowy w Premium Medical

Chirurgiczne usunięcie błony dziewiczej czyli hymenotomia to zabieg z zakresu ginekologii plastycznej, który polega na przerwaniu ciągłości błony dziewiczej. Zabieg nacięcia błony wykonuje się u kobiet, których błona dziewicza jest nadmiernie pogrubiała i bardzo twarda. Utrudnia ona inicjację seksualną i sprawia ból podczas stosunku. Niektóre kobiety nie podejmują współżycia ze strachu przed bólem, dlatego defloracja medyczna jest również przeprowadzana na życzenie. Zabieg ten wykonuje się także u dziewczynek z wrodzonym zarośnięciem błony dziewiczej, powodującym niedrożność pochwy. Hymenotomia jest bezbolesna i przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, cała procedura trwa 10-20 minut. Pacjentka powinna zostać pod kilkugodzinną obserwacją po zabiegu, a współżycie seksualne można rozpocząć po 4–6 tygodniach.

Wybrane kliniki ginekologii estetycznej w Polsce

Centrum Medyczne Ludwin&Ludwin Ginekologia w Krakowie oferuje szeroki wachlarz diagnostyki oraz chirurgii ginekologicznej.  Zabiegowi defloracji medycznej możemy się poddać po konsultacji u dr hab. n. med. Artura Ludwina, jednego z założycieli kliniki, specjalisty ginekologii i położnictwa oraz specjalisty ginekologii onkologicznej. Jest on adiunktem w Klinice Ginekologii i Onkologii CMUJ, posiada certyfikaty m. in. The International Society for Gynecologic Endoscopy (ISGE) oraz jest autorem wielu publikacji naukowych.  Zabiegi przeprowadza również dr  n. med. Inga Ludwin, specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, adiunkt w Katedrze Ginekologii i Położnictwa CMUJ. W klinice wykonywane są także zabiegi ginekologii plastycznej i estetycznej, w tym hymenoplastyka (odtworzenie błony dziewiczej), czy labioplastyka warg sromowych.

W Klinice Estetyki Ciała BellaMed w Elblągu poddamy się zabiegom z zakresu m. in. ginekologii estetycznej. Klinika oferuje hymenotomię techniką laserową, a także hymenoplastykę, lifting pochwy lub perineoplastykę z plastyką pochwy. Zabiegi wykonuje dr n. med. Piotr Kwieciński, specjalista ginekologii i położnictwa, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Centrum Laserowej Ginekologii Estetycznej to nowoczesna placówka w Poznaniu, działająca w ścisłej relacji z Laserowym Centrum Odnowy Pochwy w Los Angeles dr Matlock’a, twórcy metody laserowej odnowy pochwy (LVR) oraz laserowej plastyki krocza i sromu (DLV). Założyciele kliniki, dr Ibrahim Samir, specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej, oraz dr hab. n. med. Dariusz Szpurek, specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, są jedynymi w Polsce certyfikowanymi przez organizację dr Matlock’a specjalistami LVR i DLV. Dr Szpurek jest członkiem The Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America, oraz docentem w Klinice Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Klinika oferuje w zakresie DLV zabiegi hymenotomii, labioplastyki warg sromowych lub perineoplastyki.

Rose Medica to specjalistyczne gabinety lekarskie w Krakowie i okolicach, gdzie wykonywane są zabiegi chirurgicznego usuwania błony dziewiczej jednym z najnowocześniejszych laserów Fotona Dynamis XS. W ofercie są również zabiegi ginekologii estetycznej, laserowe leczenie nietrzymania moczu i lifting pochwy. Założycielką centrum jest lek. med. Róża Sobocińska, specjalista II stopnia ginekologii i położnictwa, specjalista pediatra i lekarz rodzinny, posiada także certyfikat laserowych zabiegów ginekologicznych i medycyny estetycznej.

Gabinety Sofimed to ośrodek oferujący świadczenia z zakresu m. in. ginekologii i położnictwa, w tym także hymenotomii, plastyki warg sromowych i błony dziewiczej. W skład zespołu wchodzą między innymi: prof.  nadzw. dr hab. n. med. Paweł Blecharz, specjalista ginekologii i położnictwa, specjalista ginekologii onkologicznej i kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej, Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie, Oddział Kraków, oraz dr n. med. Wiktor Szatkowski, specjalista ginekologii i położnictwa, specjalista ginekologii onkologicznej, adiunkt Kliniki Ginekologii Onkologicznej i lek. med. Anna Jędrzejczyk, specjalista ginekologii i położnictwa.

Koszt hymenotomii w Polsce i za granicą

Kadra w Gemma - Centrum Medycyny Intymnej Kadra w Gemma - Centrum Medycyny Intymnej

Usunięcie błony dziewiczej chirurgicznie i laserowo to małoinwazyjny zabieg niewymagający hospitalizacji. Ceny w polskich placówkach wahają się od 1000 do 2200 zł. Dla porównania w niemieckiej klinice Praxisklinik w Kolonii cena zabiegu rozpoczyna się od 1200 €, a w USA wynosi aż 1000-10000$ w zależności od ośrodka i zastosowanej techniki.

Usunięcie błony dziewiczej - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 650 zł do 3 000 zł
  • Kraków od 1 000 zł do 2 000 zł
  • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
  • Poznań od 2 000 zł
  • Wrocław od 2 200 zł
  • Katowice od 1 500 zł
  • Rzeszów od 2 000 zł
  • Tychy od 300 zł
  • Gliwice od 1 500 zł
  • Kielce od 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa usunięcie błony dziewiczej jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska