Usunięcie kaszaka Bielsko-Biała

wycięcie kaszaka, usuwanie kaszaka na głowie, leczenie chirurgiczne torbieli zastoinowej więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Usunięcie kaszaka Bielsko-Biała - informacje

Gabinet zabiegowy w AVIMED Gabinet zabiegowy w AVIMED

Kaszak to powoli rosnący łagodny guz nie będący nowotworem lecz torbielą w gruczole łojowym lub w torebce włosowej, wypełniony łojem i zrogowaciałym naskórkiem. Zazwyczaj pojawia się w obrębie skóry owłosionej, również na twarzy, w okolicy nosa, karku czy ucha. Lokalizuje się także na plecach lub worku mosznowym. Początkowo zmiana nie jest bolesna, jednak gdy kaszak ulegnie zropieniu i dojdzie do nadkażenia, może wywoływać ból i dyskomfort. Torbiel może się samoistnie cofnąć, jednakże w większości przypadków leczenie zmiany polega na operacyjnym wyłuszczeniu guzka wraz z jego torebką.

Chirurgiczne leczenie cysty zastoinowej

Usuwanie włókniaków, kaszaków i innych zmian skórnych należy do oferty Gabinetu Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, jaki prowadzi lek. med. Aneta Ptak, specjalista medycyny estetycznej, dermatolog, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej oraz Stowarzyszenia Dermatologów Medycyny Estetycznej. Powoli rosnący w obrębie skóry łagodny guz o charakterze torbieli, jest tu usuwany poprzez nakłucie i delikatne wyciśnięcie, a zabieg przeprowadzany jest w zakresie chirurgii skóry (dermatochirurgia).

Lek. med. Aneta Ptak związana jest również z Instytutem Anti-Aging, gdzie wraz z lek. med. Justyną Wykręt świadczy swoje usługi w zakresie dermatochirurgii ze wskazań zdrowotnych, jak i estetycznych, a każda zmiana skórna przed usunięciem badana jest makroskopowo (wzrokowo), palpacyjnie, natomiast po wycięciu niektóre z nich dodatkowo poddane są analizie histopatologicznej ze wskazań onkologicznych. Instytut w zakresie specjalistycznych gabinetów świadczy pełen wachlarz usług, również z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii oraz rehabilitacji medycznej.

Chirurgiczne usunięcie wszelkich zmian skórnych, m. in. guzków skóry, kaszaków, znamion barwnikowych oraz przerosłych blizn wraz z badaniem histopatologicznym tych zmian należy również do oferty Chirurgii Ogólnej Beskidzkiego Centrum Medycznego. Oferta obejmuje również plastykę wrastających paznokci oraz leczenie oparzeń i odmrożeń, a w zespole specjalistow, zabiegi wykonują m. in. lek. med. Wacław Byrdy oraz lek. med. Jerzy Gruszczyński. Placówka oferuje możliwość korzystania z usług medycznych w ramach kontraktu z NFZ bądź komercyjnie.

Dr n. med. Józef Donocik, specjalista chirurgii ogólnej należy do zespołu medycznego Chirurgii Szpitala św. Łukasza, gdzie przeprowadza konsultacje chirurgiczne oraz chirurgiczne zabiegi usunięcia zmian skórnych z badaniem histopatologicznym, co obejmuje kaszaki, włókniaki czy tłuszczaki. Ponadto zakres świadczeń leczenia chirurgicznego obejmuje diagnostykę chorób piersi oraz kompleksowe badania ultrasonograficzne, w tym tkanek miękkich, piersi oraz naczyń krwionośnych kończyn. Nowoczesna placówka posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008. 

W zasadzie każdą zmianę na skórze można usunąć, a ze wskazań leczniczych wycinane są nowotwory łagodne i złośliwe skóry oraz stany przedrakowe, wyjaśniają specjaliści Gabinetów Dermatologii Estetycznej, Laserowej i Dermatochirurgii, których placówka zlokalizowana jest również w Bielsku-Białej. Do oferty skoncentrowanej na profilaktyce czerniaka oraz wideodermatoskopii cyfrowej, należą także znamiona komórkowe, włókniaki, ziarniniaki i kaszaki, które są zwykle usuwane z powodów czysto estetycznych. 

Szeroki zakres usuwania zmian skórnych nowoczesnymi metodami w ramach medycyny estetycznej oferuje należący do Centrum Lekarskiego Alfa Szpital w Skoczowie Habrutowicach, gdzie zabiegi operacyjne z zakresu dermatochirurgii obejmują wymrażanie zmian skórnych w nowoczesnej Pracowni Kriochirurgii wraz z możliwością pobrania materiału do badania histopatologicznego, elektroterapię oraz klasyczne zabiegi chirurgiczne. Oferta dotyczy zarówno znamion barwnikowych, guzków skórnych, jak i kaszaków. Diagnostykę, konsultacje i leczenie świadczy dr n. med. Wojciech Żelawski, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista angiolog. 

Usunięcie kaszaka w prywatnej klinice w Londynie – cena zabiegu

Sala operacyjna w Medicus Estetic Sala operacyjna w Medicus Estetic

Szybką i bezbolesną procedurę w znieczuleniu miejscowym oferuje należąca do sieci Cosmedics Skin Clinics londyńska placówka, gdzie za zabieg zapłacimy  450 £ (2,520 zł).

Usunięcie kaszaka - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Bielsko-Biała od 280 zł do 1080 zł
 • Warszawa od 20 zł do 1000 zł
 • Kraków od 150 zł do 3000 zł
 • Wrocław od 200 zł do 1500 zł
 • Łódź od 120 zł do 400 zł
 • Częstochowa od 300 zł do 800 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 1200 zł
 • Białystok od 380 zł do 600 zł
 • Katowice od 200 zł do 700 zł
 • Poznań od 150 zł do 800 zł
 • Szczecin od 400 zł do 2000 zł
 • Kielce od 150 zł do 500 zł
 • Tychy od 450 zł
Usunięcie kaszaka cena »

Usługa usunięcie kaszaka w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie kaszaka w pobliżu Bielska-Białej, w miejscowościach: Cieszyn, Jastrzębie-Zdrój oraz Jaworzno.