Usunięcie kleszcza

Synonimy: chirurgiczne usunięcie kleszcza, wyjęcie kleszcza przez lekarza, zabieg usunięcia kleszcza przez lekarza więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz usunięcie kleszcza? Dołącz do nas! »

Usunięcie kleszcza - informacje

Kadra w A-Derm-Serwis Kadra w A-Derm-Serwis

Na terenach endemicznych ryzyko zachorowania na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) z objawami neurologicznymi wynosi 1:1000. W Polsce, każdego roku notuje się około 300-350 takich przypadków. Obecny w ślinie zakażonego kleszcza Flavivirus z rodziny Togaviridae, który wywołuje KZM, przedostaje się do ludzkiego organizmu w konsekwencji ugryzienia. Oprócz KZM, kleszcze zakażają m.in. babesią, anaplasmą czy borelią, prowadząc w tym ostatnim przypadku do neurologicznych i kardiologicznych powikłań zwanych chorobą z Lyme. W każdym z przypadków, pacjent wymaga hospitalizacji. Im szybsze rozpoznanie, tym lepsze rokowania.  

Chirurg na kleszcza

Ryzyko zakażenia boreliozą czy kleszczowym zapaleniem mózgu spada wskutek szybkiego i umiejętnego usunięcia kleszcza (w ciągu 24 h). Zwłaszcza w sezonie, pozbędziemy się go w Ambulatorium NZOZ Kopexmed we Wrocławiu, a na wizytę, w zależności od dnia zdarzenia, możemy się umówić m.in. z chirurgiem ogólnym, dr n. med. Adamem Kuźmińskim bądź z neurochirurgiem, dr n. med. Joanną Urbanowską. Atutem placówki jest jej lokalizacja w centrum miasta, w pobliżu przystanków linii tramwajowych oraz autobusowych, co ułatwia interwencję.

Również we Wrocławiu, w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, pasożyta pozbędziemy się w Centrum Medycznym Golden Care, a usługa jest standardem w zakresie zabiegów medycznych. W ramach wizyty oraz procedury, pacjent uzyska konsultację lekarską oraz w razie potrzeby – receptę na antybiotyk przeciwko boreliozie. Centrum ponadto, oferuje możliwość pobrania krwi docelowo w kierunku stwierdzenia zakażenia boreliozą, do badania przesiewowego oraz potwierdzającego. Zespół tworzą m.in. specjalista chirurgii dziecięcej, dr n. med. Krzysztof Bronowicki oraz specjalista chirurg, lek.med. Norbert Zapotoczny.

W Lublinie zabiegi usuwania pajęczaka wszczepionego głęboko w skórę bądź jego fragmentów wskutek przypadkowego oderwania, oferuje Centrum Medyczne Luxmed. Zabieg nie wymaga kwalifikacji ani przygotowania i wykonywany jest w ramach zabiegów chirurgicznych, m.in. przez chirurga ogólnego, dr n. med. Aleksandra Ciechańskiego lub chirurga dziecięcego, dr n. med. Annę Dyja-Jarosz. Centrum zlokalizowane jest w sąsiedztwie Placu Litewskiego i realizuje standardy nowoczesnej opieki medycznej. Posiada swoje oddziały w Chełmie, Kraśniku, Krasnymstawie, Biłgoraju oraz w Zamościu.

W zakresie usług Chirurgii Ogólnej, pozbycie się kleszcza posiada również Beskidzkie Centrum Medyczne w Bielsku-Białej, które istnieje tu od 1997 r. Zabiegi wykonywane są w dwóch punktach: przy ul. Młodzieżowej 21, w Przychodni nr 1 i w Przychodni nr 2 przy ul. Dąbrowskiego 3/1, a przeprowadzają je m.in. lek. med. Wacław Byrdy oraz lek. med. Jerzy Gruszczyński. Istnieje możliwość nieodpłatnych zabiegów z tytułu refundacji NFZ.

Grupa CenterMed to 24 szerokoprofilowe, prywatne centra medyczne w największych miastach południowej Polski, ale także w Warszawie, Poznaniu i w Kielcach. Placówki posiadają kontrakty z NFZ i sieciami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu większość oferty jest refundowana. Drobny zabieg pielęgniarski, w tym usunięcie kleszcza, w zakresie komercyjnych usług medycznych zrealizujemy m.in. w CenterMed: Warszawa Waryńskiego, Tarnów Słoneczna, Brzesko Browarna oraz w Krakowie, w Przychodni św. Łazarza.

W Warszawie ponadto, chirurgiczne i niechirurgiczne usunięcie kleszcza w zakresie usług komercyjnych, oferuje Poradnia Chirurgii Ogólnej Szpitala Praskiego przy Alei Solidarności 67 (Praga Północ). Zabiegi odbywają się w zmodernizowanym budynku Przychodni Przyszpitalnej (budynek D), vis a vis SP Klinicznego Szpitala Okulistycznego i są odpłatne. 

Ile zapłacimy za testy na boreliozę w Polsce i w USA?

Bardzo często rozwiązaniem ułatwiającym podjęcie decyzji o zastosowaniu leczenia jest pobranie krwi w celu stwierdzenia zakażenia Borrelią burgdorferi. Według HealthcareBlueBook.com, są to koszty 300-450 $ (990-1485 zł). To prawie trzykrotna wartość ceny krajowej. Gdy wynik badania jest ujemny, a istnieje podejrzenie boreliozy, test należy powtórzyć. Biorąc pod uwagę, że niekiedy wyniki są błędne, można stracić pieniądze.  

 

Kadra w Mama i Ja Kadra w Mama i Ja

Usunięcie kleszcza - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 40 zł do 130 zł
  • Częstochowa od 100 zł
  • Bydgoszcz od 100 zł
  • Kraków od 50 zł
  • Katowice od 15 zł
  • Wrocław od 60 zł do 150 zł
  • Łódź od 50 zł
  • Poznań od 120 zł
  • Bielsko-Biała od 200 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.