Usuwanie chirurgiczne blizn

korekcja chirurgiczna blizn, usuwanie blizn, korekcja blizn pourazowych, korekcja plastyczna blizn więcej »

Katowice, ul. Gliwicka 159

AVIMED

4,3 / 5  (316 opinii)  rozwiń
 • Usuwanie blizny po cesarskim cięciu od 800 zł
 • Usuwanie małej blizny chirurgicznie od 800 zł
 • Usuwanie dużej blizny chirurgicznie od 800 zł
 • Usuwanie blizny pooperacyjnej od 800 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  130 zł
Rybnik, ul. Cegielniana 14

Lift Med

4,6 / 5  (1138 opinii)  rozwiń
 • Usuwanie blizny po cesarskim cięciu od 2000 zł
 • Usuwanie małej blizny chirurgicznie od 600 zł
 • Usuwanie dużej blizny chirurgicznie od 1500 zł
 • Usuwanie blizny pooperacyjnej od 1500 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  180 zł
Wczytaj więcej wyników

Usuwanie chirurgiczne blizn - informacje

Kadra w Medical Margaret Spa Kadra w Medical Margaret Spa

Gdy procedury doraźne oraz z zakresu medycyny estetycznej nie dają efektów w poprawie wyglądu blizn, zwłaszcza kiedy dotyczy to blizn przerosłych i bliznowców, można skorzystać z chirurgicznej metody. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach może dojść do ponownego przerostu bliznowca lub przerośniętej blizny w związku z czym, stosuje się terapię kombinowaną – inwazyjną metodę łączy się z innymi formami leczenia.

Usuwanie defektów skóry, czyli jak się pozbyć blizn?

Zlokalizowana w Gdańsku Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed to nowoczesny kompleks medycyny estetycznej, jaki łączy profesjonalną opiekę medyczną z kosmetyczną. Specjalistą chirurgii plastycznej jest w zespole Adiunkt Kliniki Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń AM w Gdańsku – dr n. med. M. Muraszko-Kuźma, a zakres wykonywanych przez niego zabiegów, poza procedurami plastycznymi i estetycznymi, obejmuje m. in. korekcję blizn pooparzeniowych i pourazowych, mechaniczne złuszczanie naskórka (dermabrazja) oraz usuwanie znamion i nowotworów skóry.

Każdy zabieg chirurgiczny, jaki wiąże się z cięciem skóry pozostawia na jej powierzchni ślad w postaci blizny. Ich usuwaniem zajmuje się w swojej Klinice Kolasiński w Swarzędzu – Nowej Wsi dr n. med. Jerzy Kolasiński, stosując kilka metod, m. in. chirurgiczną korekcję w przypadku bliznowców pooperacyjnych z wycięciem całej blizny i zeszyciem jej ponowne w postaci litery Z, W lub wielokrotności W tak, by zmniejszyć siły napięcia działające na samą li­nię blizny. Stosowana jest tu również metoda argentyńska.

Blizny zanikowe, przerostowe oraz bliznowce, które przekraczają początkową linię zranienia i powiększają się z upływem czasu, stając się problemem nie tylko kosmetycznym, ale także psychicznym, leczą specjaliści wrocławskiej Kliniki Wiatroszak – ESTmedica. Oferta przewiduje kilka metod, również w zakresie leczenia chirurgicznego, by wymienić: wycięcie blizny i wszycie w jej miejsce przeszczepu skóry, ekspandery, czyli rozciągacze tkankowe, plastykę blizny typu W, V-Y, Z, a także odpowiednie jej „zeszlifowanie” dermabrazją. Doświadczenie w leczeniu blizn o różnym mechanizmie powstawania oraz zabiegi wykonuje dr n. med. Marcin Wiatroszak, chirurg.

W Łodzi, widoczne blizny usuniemy w Szpitalu Pulsmed, który realizuje pełną ofertę ich leczenia – od małych zmian, po te najbardziej upośledzające ruch, jakie z reguły wymagają zabiegu plastycznego, przy czym – jak podkreślają specjaliści – zabieg służy wyłącznie poprawie ich wyglądu, a nie jej całkowitemu usunięciu. Procedurę w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, jaką poprzedza konsultacja, wykonuje m. in. dr n. med. Paweł Pisera. Przy skomplikowanych bliznach, rekonwalescencja może trwać nawet do kilku tygodni.

Zmiany skórne będące najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienia jej przez tkankę łączną włóknistą usuwają lekarze Art Estetyka Medycyna Estetyczna. To kolejna placówka w Łodzi, gdzie dokonamy korekcji blizn szerokich, które np. rozeszły się po operacji. Chirurgiczne wycięcie blizny, jakie oferuje placówka pozwala na uzyskanie dyskretnej formy, którą możemy w dalszym etapie korekcji poddać innym zabiegom, m. in. przy użyciu lasera frakcyjnego. Zabieg ponownego usunięcia blizny pooperacyjnej wykonuje się 3-6 miesięcy od pierwotnej operacji.  

Zdaniem lek. med. Macieja Kuczyńskiego, specjalisty chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej, leczenie chirurgiczne blizn polega na wycięciu i zmianie kierunku przebiegu blizny, co ją spłyca i wygładza. Można również zastosować dermabrazję oraz uwolnienie wciągających i przykurczających blizn, czasem wykonując przeszczep skóry. Te techniki stosuje w swoim Ośrodku Chirurgii Plastycznej w Lublinie (z filią w Rzeszowie) i jak sam podkreśla, ostateczny efekt zależy nie tylko od metody, ale też od indywidualnych predyspozycji pacjenta w zakresie gojenia skóry. 

Chirurgiczne usuwanie blizn w Kanadzie – ceny zabiegów

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

Według iEnhance – członka Plastic Surgery Studios, cena procedury rewizyjnej zależy od techniki oraz wielkości blizny przeznaczonej do korekcji i może się wahać od 500 $ (1,850 zł) do 3,000 $ (11,100 zł).

Usuwanie chirurgiczne blizn - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 300 zł do 6000 zł
 • Wrocław od 500 zł
 • Kraków od 400 zł do 4500 zł
 • Łódź od 450 zł do 5000 zł
 • Częstochowa od 450 zł do 2000 zł
 • Katowice od 800 zł
 • Poznań od 1000 zł do 2500 zł
 • Kielce od 500 zł
 • Białystok od 400 zł
 • Gorzów Wlkp. od 500 zł do 2000 zł
 • Bydgoszcz od 1230 zł do 1845 zł
 • Zielona Góra od 400 zł
Usuwanie chirurgiczne blizn cena »

Usługa usuwanie blizn i tatuaży jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.