Usuwanie chirurgiczne tatuaży

Synonimy: wycięcie chirurgiczne tatuażu, korekcja chirurgiczna tatuażu, usuwanie tatuażu chirurgicznie, wycinanie tatuaży

Filtruj wyniki
Sopot  ul. Jana Jerzego Haffnera 10 lok. 2

ORCHID Centrum Zdrowia i Urody

ocena 4.6 / 5 (41 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko odbyło się sprawnie, profesjonalnie i w bardzo miłej atmosferze ! Bardzo dziękuje za wyrozumiałość w przypadku mojego sporego spóźnia. Wszystkim gorąco POLECAM! Pozdrawiam serdecznie." 

Usuwanie chirurgiczne tatuaży - informacje

dr Jakub Kratochwil dr Jakub Kratochwil

Chirurgiczne usuwanie tatuażu polega na kilkuetapowym wycinaniu fragmentu skóry, w którym znajduje się tusz. Zabieg jest powtarzany aż do całkowitego zniknięcia ozdoby, niestety pozostawia po sobie bliznę. Zaletą tej metody jest jednak to, że w przeciwieństwie do metod laserowych usunięty zostaje cały tatuaż.

Chcesz się pozbyć pamiątki z przeszłości?

Usunąć tatuaż można w Ośrodku Chirurgii Plastycznej dr Macieja Kuczyńskiego, który mieści się w Lublinie i Rzeszowie. Dr Maciej Kuczyński, właściciel kliniki, posiada specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Danii (w Ośrodku Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Hvidovre w Kopenhadze i w Klinice Chrirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Rigshospitalet), Szwecji (Klinika Plastyczna w Malmo) i Francji (Clinique Blommet w Paryżu). Uczestniczy w zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, którego jest wiceprezesem.

W Poznaniu można skorzystać z oferty Kliniki Kolasiński. Dr n. med. Jerzy Kolasiński, specjalista chirurgii ogólnej w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej, przeprowadza zabiegi usunięcia chirurgicznego tatuaży. Szkolił lekarzy w American Academy of Cosmetic Surgery i International Society of Aesthetic Plastic Surgery. W 2011r otrzymał tytuł „Menedżer roku w ochronie zdrowia” w kategorii NZOZ, w konkursie „Sukces Roku 2011 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” organizowanym przez wydawnictwo Termedia.

Pozbyć się niechcianego tatuażu można również w Katowicach. Znajduje się tu Klinika Chirurgii Plastycznej Marten's Clinic. Zabiegi w klinice wykonuje lek. med. Arkadiusz Kuna. Jest on specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Doskonali swoją wiedzę i umiejętności na szkoleniach i sympozjach, m.in. „Międzynarodowe Sympozjum Medycyny Estetycznej” Polanica Zdrój 2007r, „Kurs Naukowo- Szkoleniowy Onkoplastyka i Chirurgia Estetyczna” Nałęczów 2005r.

W Klinice Szafirowej (Sapphire Clinic) w Sosnowcu można skorzystać z pomocy dr n. med. Aldony Stachury. Specjalista chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej, praktykę zdobywała w Klinice Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej oraz podczas praktyk w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

W stolicy zabieg chirurgicznego usunięcia tatuażu wykonuje lek. med. Tomasz Dębski w Centrum Medycznym Enel- Med. Tomasz Dębski jest specjalistą chirurgii plastycznej. Jest zaangażowany w projekty badawcze, pracuje nad metodą uzupełniania ubytków kostnych, nad rekonstrukcją uszkodzonych nerwów i metodzie precyzyjnej metody usuwania nowotworów. Prowadzi zajęcia dla lekarzy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Jest członkiem Polskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy.

W swojej ofercie usuwanie tatuaży ma również Centrum Medycyny Estetycznej Carpe Diem w Warszawie. Zabiegi przeprowadza dr n. med. Janusz Jaworski, który jest specjalistą chirurgii ogólnej. Lekarz ma doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów mikrochirurgicznych, zdobył je w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii w Warszawie. Jest asystentem w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. Jest autorem projektu „BioImplant”, którego celem jest ułatwienie operacji rekonstrukcyjnych u osób z problemami onkologicznymi. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Usunąć tatuaż w Polsce, czy za granicą? Istnieje różnica w cenie?

Gabinet zabiegowy w Gabinet Chirurgii Kosmetycznej Gabinet zabiegowy w Gabinet Chirurgii Kosmetycznej

W opisanej powyżej Marten's Clinic koszt chirurgicznego usunięcia tatuażu w zależności od jego wielkości wynosi od 600 zł. Cena tego samego zabiegu w McIndoe Surgical Centre, które znajduje się niedaleko Londynu rozpoczyna się od 850₤, czyli ok. 5000zł. Mieszkaniec Londynu za cenę zabiegu „na miejscu” może polecieć na zabieg do Polski i zostać tu na kilkudniowe wakacje. Aby oderwać się od zgiełku miasta może odpocząć nad malowniczym jeziorem na Mazurach, albo poznać tajemnice Karkonoszy.

Usuwanie chirurgiczne tatuaży - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 500 zł do 6 000 zł
  • Wrocław od 2 500 zł
  • Kraków od 600 zł do 6 000 zł
  • Lublin od 200 zł do 700 zł
  • Katowice od 861 zł
  • Łódź od 2 000 zł do 7 000 zł
  • Lubin od 800 zł do 2 800 zł
  • Bydgoszcz od 500 zł do 2 000 zł
  • Białystok od 400 zł
  • Sopot od 2 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa usuwanie chirurgiczne tatuaży jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska