Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Synonimy: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym, likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego są coraz bardziej popularnymi środkami pomagającymi ludziom odzyskać młody wygląd. Przy ich użyciu można szybko i w bezinwazyjny sposób przywrócić skórze gładkość i elastyczność. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, a jedną z jego cech jest zdolność wiązania wody w tkankach. Z wiekiem zmniejsza się jego ilość, co wyraźnie widać po wiotczeniu i utracie sprężystości skóry.

W czasie zabiegu lekarz ostrzykuje skórę pacjenta, wprowadzając preparat. Iniekcje kwasu hialuronowego pozwalają wygładzić zmarszczki, są skuteczne również przy korekcie konturów twarzy bądź modelowaniu warg. Tego typu zabiegi należą do tzw. lunchowych – nie wymagają specjalnych przygotowań ani rekonwalescencji. O ile lekarz nie zaleci inaczej, nie wolno po zabiegu masować skóry ani jej schładzać. Preparat ulega naturalnemu wchłonięciu po okresie od 6 do 12 miesięcy.

Usuwanie zmarszczek w klinikach medycyny estetycznej

Usuwanie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego jest prostym i szybkim zabiegiem, niemniej jednak najlepiej poddać się mu w renomowanej klinice, u specjalisty. W warszawskim ośrodku Centrum Laseroterapii Elite pracuje ich co najmniej kilku, w tym dr n. med. Tadeusz Witwicki, doświadczony chirurg plastyczny, oraz dr Konrad Januszek, chirurg, który w latach 1996-2002 zajmował się leczeniem hormonalnym w firmie Wyeth, a także terapią schorzeń dermatologicznych w firmie Galderma (producenta m.in. wypełniacza Emervel). Jeszcze jednym specjalistą jest dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog, który od 2007 roku doskonali się w zakresie nieinwazyjnych technik korekcji wyglądu. Najczęściej stosowanymi w ośrodku preparatami są: Juvaderm, Restylane i Surgiderm.

Kolejną kliniką, w której zabiegi wykonują profesjonaliści, jest poznański Medicest, gdzie iniekcje kwasu hialuronowego przeprowadza lek. med. Wioleta Zarębska-Schreiber. Jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej, należy także do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Medycyną estetyczną pasjonuje się od kilku lat, a przy zabiegach stosuje linię wypełniaczy Regenyal Idea.

Natomiast dr Marcin Bieńkowski z kliniki Esteticmed Bydgoszcz wykorzystuje preparaty Restylane, linię Princess oraz Juvéderm. Placówka oferuje również gamę produktów stabilizowanego kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek Surgiderm, Succeev, a także Esthelis.  Pacjenci, którzy chcą skorzystać z szerokiej palety preparatów na bazie kwasu hialuronowego, by podnieść kąciki ust bądź usunąć „zmarszczki palacza", mogą odwiedzić drugi oddział kliniki – Esteticmed Częstochowa.

Różne marki, ten sam efekt – druga młodość

Kolejny specjalista, dr Zbigniew Mazan wykonuje zabiegi w Centrum Chirurgii Plastycznej, mieszczącym się w Klinice Chirurgii Mazan w Katowicach. Przy pomocy preparatów kwasu hialuronowego przeprowadza korekty owalu twarzy, wypełnienia i liftingi. Częstymi klientami chirurga są osoby zainteresowane spłyceniem bruzd, zmarszczek między brwiami i wokół ust, a także usunięciem tzw. linii marionetki.

Na taki zabieg możemy udać się także do Krakowa. Mieści się tu klinika Bonadea, w której zabiegi wykonuje szkoleniowiec firmy Galderma. Stosowaną linią produktów jest Restylane, Juvederm Ultra oraz Emervel – zaawansowana technologicznie seria wypełniaczy opartych na usieciowanym kwasie hialuronowym. Jeszcze jedną kliniką, w której można spłycić zmarszczki dzięki iniekcjom kwasu hialuronowego, jest wrocławska Noa Clinic. Wypełnianiem mniejszych zmarszczek za pomocą iniekcji podskórnych zajmuje się dr Adam Kaleciński, chirurg ogólny, także dr Marta Wilczyńska-Staniul, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. K

Kliniką, którą wyjątkowo chętnie odwiedzają zagraniczni goście, jest mieszcząca się w Szczecinie Laser-Medica. Za pomocą preparatów Teosyal i Stylage specjaliści ośrodka wypełniają zmarszczki pacjentów, spłycają bruzdy i „kurze łapki".

Odmłodzony turysta w Polsce

Sala operacyjna w Prestige Clinic Sala operacyjna w Prestige Clinic

Na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej do Polski przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców. Zagraniczni turyści medyczni łączą zabiegi odmładzające z wypoczynkiem w pięknym miejscu. Taka sesja trwa krótko i zaraz po niej można ruszyć na zwiedzanie – tym bardziej, że, poddając się zabiegowi w Polsce, cudzoziemiec sporo oszczędza. Według portalu consultingroom.com, za 1 serię iniekcji preparatu kwasu hialuronowego w brytyjskich klinikach trzeba zapłacić £150-£750 (ok. 720-3620 zł.), natomiast u nas ceny zaczynają się od 600 złotych – tyle kosztuje „mała" ampułka klasycznego wypełniacza w klinice Laser-Medica w Szczecinie. Odmłodzony pacjent z przyjemnością zrobi sobie dłuższy urlop w Polsce, by wrócić do kraju wypoczęty i zadowolony.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym - ceny w różnych miastach

 • Julianów od 800 zł
 • Plewiska od 500 zł
 • Warszawa od 200 zł do 3 000 zł
 • Kraków od 300 zł do 4 500 zł
 • Wrocław od 250 zł do 2 500 zł
 • Łódź od 300 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 400 zł do 2 890 zł
 • Bydgoszcz od 550 zł do 1 500 zł
 • Białystok od 300 zł do 1 200 zł
 • Gdańsk od 600 zł do 1 000 zł
 • Lublin od 100 zł do 1 100 zł
Pokaż więcej »

Usługa usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Komentarze (1)

kinga 3 lata temu

Świetne efekty - miałam zabieg na czole, na pewno jeszcze powtórzę Odpowiedz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska