Uzdrowisko Ustroń

poniedziałek
otwarte całą dobę
wtorek
otwarte całą dobę
środa
otwarte całą dobę
czwartek
otwarte całą dobę
piątek
otwarte całą dobę
sobota
otwarte całą dobę
niedziela
otwarte całą dobę
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Uzdrowisko Ustroń Wygląd zewnętrzny Uzdrowisko Ustroń Oferta, ćwiczenia, zabiegi Uzdrowisko Ustroń Oferta, ćwiczenia, zabiegi Uzdrowisko Ustroń Oferta, ćwiczenia, zabiegi Uzdrowisko Ustroń Oferta, ćwiczenia, zabiegi Uzdrowisko Ustroń Oferta, ćwiczenia, zabiegi Uzdrowisko Ustroń Pokoje gościnne Uzdrowisko Ustroń Pokoje gościnne Uzdrowisko Ustroń Pokoje gościnne Uzdrowisko Ustroń Pokoje gościnne Uzdrowisko Ustroń Pokoje gościnne Uzdrowisko Ustroń Pokoje gościnne Uzdrowisko Ustroń Udogodnienia dla gości Uzdrowisko Ustroń Udogodnienia dla gości Uzdrowisko Ustroń Udogodnienia dla gości Uzdrowisko Ustroń Udogodnienia dla gości Uzdrowisko Ustroń Restauracja, kawiarnia, bar Uzdrowisko Ustroń Wygląd zewnętrzny Uzdrowisko Ustroń Uzdrowisko Ustroń - logo

Informacje o Uzdrowisku Ustroń

Uzdrowisko Ustroń jest jednym z największych w Europie kompleksów uzdrowiskowych. Placówka mieści się w Ustroniu – urokliwym mieście w województwie śląskim, niedaleko granicy z Czechami. Lokalizacja na terenie górskim, nad Wisłą, na obrzeżach Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego stwarza warunki sprzyjające relaksowi, wypoczynkowi i szybkiemu powrotowi do zdrowia. Malownicza okolica oraz bardzo dobrze rozwinięta sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywności pieszej i rowerowej.

Uzdrowisko Ustroń posiada wieloletnią tradycję, którą łączy z nowoczesnym podejściem do problematyki rehabilitacji i leczenia różnorodnych grup schorzeń. Placówka korzysta z możliwości leczniczych własnych złóż solankowych i borowinowych. Nowoczesne Medical & SPA Prestige Club oraz Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia proponują pacjentom skorzystanie z ponad 70 rodzajów zabiegów rehabilitacyjnych i wellness. Ważny filar naszej oferty medycznej stanowi zespół wysoko wykwalifikowanych lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów (łącznie ponad 250 osób) cechujących się rozległą wiedzą i doświadczeniem w pracy z pacjentem. To oni sprawują opiekę nad ponad 30 tysiącami kuracjuszy odwiedzających nas co roku. Dysponujemy bazą noclegową o zróżnicowanym standardzie, w której każdy znajdzie warunki odpowiednie do swoich potrzeb i oczekiwań.

Oferta rehabilitacyjna naszej placówki obejmuje wspomaganie leczenia schorzeń układu krążenia, układu nerwowego oraz układu ruchu. Posiadamy specjalny program obejmujący rehabilitację chorych po leczeniu onkologicznym. Realizujemy turnusy rehabilitacyjne PFRON. Organizujemy pobyty Medical & SPA, łączące w sobie cechy pobytu wypoczynkowego i odnowy biologicznej z elementami rehabilitacji leczniczej.

Oferta zabiegowa Uzdrowiska Ustroń realizowana jest w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia (UIZ) oraz Medical & SPA Prestige Club. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia oferuje szereg zabiegów m.in. z zakresu kinezyterapii oraz fizykoterapii, a także hydroterapii oraz światło- i elektrolecznictwa. Kuracjusze mają możliwość skorzystania z basenów solankowych, różnego rodzaju kąpieli (wannowe, borowinowe) oraz tzw. zawijań borowinowych. Dysponujemy kriokomorą służącą do ogólnoustrojowej krioterapii, która wykazuje działanie stymulujące komórki do odnowy, rewitalizuje organizm i spowalnia procesy starzenia. Oferta Medical & SPA Prestige Club obejmuje zabiegi leczniczo-pielęgnacyjne wykorzystujące naturalne zasoby w postaci borowin i solanek oraz nowoczesne preparaty kosmetyczne o działaniu pielęgnacyjnym. Atmosferę wyciszenia, relaksu oraz odprężenia zapewniają dyskretne wnętrza, wszechobecny zapach kojących olejków aromatycznych oraz przyjazne nastawienie naszego personelu. Fizjosfera jest miejscem, gdzie chorzy mogą zrelaksować się w saunie oraz zadbać o swoją kondycję fizyczną na siłowni w warunkach hotelowych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Czytaj więcej 

Oferta rehabilitacji/SPA

Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia (UIZ) posiada doskonałe zaplecze sprzętowe oraz kadrę doświadczonych fizjoterapeutów realizujących z chorymi indywidualny program zabiegów rehabilitacyjnych. W ramach balneoterapii świadczymy zabiegi borowinowe z zastosowaniem torfów i peloidów. Substancje organiczne i nieorganiczne zawarte w borowinie wykazują działanie przeciwbólowe, poprawiające ruchomość stawów i elastyczność mięśni. Wykonujemy kąpiele, okłady i zawijanie ciała w borowinę. Proponujemy szereg aktywności i kąpieli z zastosowaniem solanek. Tego rodzaju zabiegi wspomagają procesy regeneracyjne organizmu, wzmacniają odporność, poprawiają kondycję skóry i wpływają na jej ukrwienie, co – poza korzyściami natury zdrowotnej – wspomaga redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki. Szeroka oferta fizykoterapeutyczna obejmuje m.in. terapię laserem, magnetoterapię, szereg zabiegów z zastosowaniem prądu i ultradźwięków. Proponujemy Państwu inhalacje solankowe, lekowe i pneumatyczne, znakomicie wpływające na kondycję układu oddechowego. Celem zabiegów fizykoterapeutycznych jest pobudzenie w komórkach procesów regeneracyjnych, działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Kinezyterapia w UIZ obejmuje ćwiczenia, których celem jest zwiększenie sprawności i ruchomości aparatu ruchu, a także rehabilitacja osób, które straciły pełną sprawność na skutek schorzeń kardiologicznych, neurologicznych czy onkologicznych. Oferujemy m.in. gimnastykę indywidualną na przyrządach, w odciążeniu, gimnastykę grupową oraz monitorowany trening rowerowy i naukę chodu. Nasza propozycja obejmuje także zabiegi oparte na oddziaływaniu bodźców generowanych przez wodę w różnych stanach skupienia i pod różnym ciśnieniem (hydroterapia). Zapraszamy do skorzystania z różnych wariantów masażu leczniczego. Masaż poprawia przepływ limfy, rozluźnia tkanki i rozszerza naczynia krwionośne. Jego celem jest redukcja opuchlizny oraz działanie przeciwbólowe, a także rozluźnienie i odprężenie.

Medical & SPA Prestige Club jest rozwiązaniem łączącym zabiegi pielęgnacyjne z ofertą zabiegów leczniczych. Poza szeregiem zabiegów z zakresu fizyko- oraz kinezyterapii w ramach Medical & SPA Prestige Club realizujemy hydroterapię oraz zabiegi z zastosowaniem borowiny i kąpieli leczniczych oraz pielęgnacyjnych. Nasi pacjenci mogą skorzystać ze strefy saun. Proponujemy różne warianty zabiegów w saunach (sauna parowa, ziołowa, sucha czy infrared), charakteryzujące się różną temperaturą oraz wilgotnością powietrza. W gabinetach masażu wykonujemy masaż leczniczy oraz szerokie spektrum zabiegów o działaniu relaksującym i odprężającym, w tym m.in. masaż klasyczny, orientalny, ciepłymi świecami, czekoladowy i inne. Nasza propozycja to także pełna gama zabiegów upiększających na skórę twarzy, biustu i dekoltu oraz peelingi na całe ciało. Zabiegi refleksologii kierujemy do osób chcących poddać się holistycznej terapii oddziałującej na receptory zlokalizowane na twarzy, głowie oraz stopach, których stymulacja poprawia funkcje organizmu, niweluje bóle reumatyczne, uspokaja i redukuje stres. Trening personalny to indywidualne zajęcia fizyczne prowadzone pod kontrolą trenera, który zajmuje się doborem ćwiczeń oraz sprawuje pieczę nad prawidłowym przebiegiem i bezpieczeństwem treningu.

Pakiety i oferty specjalne

W ofercie Uzdrowiska Ustroń znajdują się pobyty Medical & SPA, specjalistyczne pobyty rehabilitacyjne oraz pobyty refundowane, które różnią się zakresem usług i zaspokajają różnorodne potrzeby naszych kuracjuszy zależne od ich stanu zdrowia, upodobań i oczekiwań.

OFERTA POBYTOWA MEDICAL & SPA obejmuje cztery pakiety, od krótkoterminowych pobytów weekendowych po szeroką ofertę specjalną. W ramach każdego pakietu oferujemy opiekę lekarską i pielęgniarską oraz 30 punktów zabiegowych do wykorzystania każdego dnia w bazie zabiegowej Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia lub w Medical & SPA Prestige Club (w zależności od pakietu). Zapewniamy całodobowe wyżywienie zgodne z preferencjami dietetycznymi gości.

Pakiet Kuracjusz obejmuje badanie wraz z kwalifikacją do zabiegów. Pacjenci mogą realizować zabiegi w bazie zabiegowej Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia oraz w Sanatorium Uzdrowiskowym „Rosomak” (w przypadku zakwaterowania w tym ośrodku). Pakiet Kuracjusz obejmuje zakwaterowanie w pokojach typu standard w Sanatorium i Szpitalu Uzdrowiskowym „Równica” (I-VI piętro), Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia oraz w Sanatoriach: „Kos”, „Narcyz” i „Rosomak”.

W ramach Pakietu Kuracjusz PLUS proponujemy Państwu badanie lekarskie połączone z kwalifikacją na indywidualnie dobrane zabiegi, które można realizować w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia. Pakiet obejmuje zakwaterowanie w pokojach o wysokim standardzie z pełnym węzłem sanitarnym – Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy „Równica”, piętra IX i X.

Pakiet Prestige MED jest ofertą gwarantującą podwyższony standard zakwaterowania (Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy „Równica”, piętra VII i VIII). Pakiet obejmuje konsultacje lekarskie i fizjoterapeutyczne. Goście mogą realizować zabiegi w Medical & SPA Prestige Club oraz w obrębie bazy zabiegowej Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia.

W ramach Pakietu Prestige SPA zapewniamy gościom usługi obejmujące najwyższy standard zakwaterowania – trzygwiazdkowy Hotel „Wilga” – wraz z możliwością skorzystania z dostępnej w hotelu siłowni i sauny fińskiej. W ramach pakietu proponujemy konsultacje z wykwalifikowanym fizjoterapeutą i realizację oferty zabiegowej proponowanej przez Medical & SPA Prestige Club oraz Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Pacjent ma możliwość skorzystania, każdego dnia pobytu, z basenu solankowego, minitężni oraz groty solnej (do wyboru).

OFERTA SPECJALISTYCZNYCH POBYTÓW REHABILITACYJNYCH obejmuje cztery programy opracowane z myślą o określonych grupach chorych. Oferta zabiegowa dostosowana jest do specyficznych potrzeb osób ze schorzeniami układu krążenia, układu nerwowego, narządu ruchu oraz chorych onkologicznie. W ramach wszystkich proponowanych przez nas programów zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską oraz konsultacje ze specjalistami poszczególnych dziedzin medycyny. Proponujemy zabiegi kinezy- i fizjoterapii, a także porady dietetyka i naukę metod niwelowania stresu – jednego z podstawowych czynników wpływających na wzmożoną zapadalność na wymienione grupy schorzeń.

Program Kardiologiczny dedykujemy osobom, u których wykryto choroby układu krążenia lub stwierdzono ryzyko ich wystąpienia. Program został opracowany we współpracy z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca, które są liderem w zakresie problematyki schorzeń kardiologicznych i kardiochirurgicznych w Polsce. Oferta ta łączy w sobie zalety programów edukacji prozdrowotnej, programów diagnostycznych i rehabilitacyjnych. Skierowana jest przede wszystkim do chorych po przebytym zawale serca, zabiegach kardiochirurgicznych, chorych z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia czy zaburzeniami rytmu serca.

Program Neurologiczny został opracowany z myślą o osobach, które przeszły udar mózgu, operacje kręgosłupa lub borykają się z innymi dolegliwościami neurologicznymi. Naszym celem jest poprawa jakości życia i sprawności fizycznej chorych dotkniętych schorzeniami układu nerwowego poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych i kinezyterapeutycznych.

Program Rehabilitacji Narządu Ruchu kierujemy do osób cierpiących na przewlekłe schorzenia zapalne i zwyrodnieniowe aparatu ruchu oraz do chorych po przebytych urazach i leczeniu operacyjnym. Celem programu jest redukcja dolegliwości bólowych, poprawa kondycji fizycznej i powrót do pełnej aktywności ruchowej przy jednoczesnym odchodzeniu od przyjmowanych środków przeciwbólowych.

Program Onkologiczny został stworzony dla kobiet po zakończonym leczeniu właściwym nowotworów piersi i narządu rodnego oraz chorych dotkniętych pierwotnym i wtórnym obrzękiem limfatycznym. Celem proponowanej przez nas terapii są m.in. przywrócenie sprawności  psychofizycznej oraz zachowania ciągłości terapeutycznej u chorych po operacjach oraz radio- czy chemioterapii. Przybliżamy także zasady profilaktyki przeciwnowotworowej. Proponowane przez nas procedury obejmują kinezyterapię, hydroterapię i zabiegi fizykalne.

Realizujemy również POBYTY REFUNDOWANE PFRON. Jest to oferta skierowana do osób niepełnosprawnych, w ramach której organizujemy turnus rehabilitacyjny. Jego zadaniem jest wspomaganie rehabilitacji społecznej i zawodowej pacjentów. Turnusy łączą w sobie elementy aktywnej rehabilitacji i wypoczynku. Oferta zabiegowa obejmuje kinezy- i fizjoterapię, a także zabiegi w grocie solnej, kąpiel solankową i inne. Dodatkowo proponujemy szereg atrakcji, w tym ogniska, wieczorki taneczne, spacery z elementami zwiedzania miasta czy gry indywidualne.

Pokoje w Uzdrowisko Ustroń

Uzdrowisko Ustroń dysponuje doskonałą bazą noclegową. W jej ramach proponujemy Państwu pokoje o zróżnicowanym standardzie w kilku sanatoriach uzdrowiskowych charakteryzujących się malowniczym położeniem:

  • „Równica” – położone w dolinie Wisły na zboczach góry Równica z przepięknymi widokami na okolicę. Obiekt oferuje zróżnicowany standard pokoi, w tym pokoje 1- i 2-osobowe oraz apartamenty i wspólną jadalnię. Sanatorium Uzdrowiskowe „Równica” jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada połączenie z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia, dając swobodę dostępu do bazy zabiegowej w każdych warunkach pogodowych. Nasi goście mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu w Klubie Kuracjusza. Oferta sanatorium jest dedykowana osobom cierpiącym na choroby reumatyczne, układu ruchu oraz schorzenia kardiologiczne.
  • „Rosomak” – sanatorium oferujące pokoje 1- oraz 2-osobowe o różnym standardzie. W budynku znajduje się jadalnia. Sanatorium posiada własną bazę zabiegową oraz sportową, w skład której wchodzi basen rekreacyjny i kort tenisowy. W ośrodku ma siedzibę Ustrońskie Centrum Rehabilitacji Onkologicznej i Limfologii oraz pierwszy w Polsce stacjonarny Oddział Leczenia Obrzęku Limfatycznego. W „Rosomaku” gościmy pacjentów borykających się ze schorzeniami reumatologicznymi, aparatu ruchu oraz po leczeniu nowotworów piersi i krtani.
  • „Narcyz” – obiekt posiada pokoje 1- i 2-osobowe, pokoje typu studio oraz apartamenty z węzłem sanitarnym, łącznością telefoniczną i TV. Posiada własną jadalnię. Zapewniamy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem chorych poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku mieści się Ustrońskie Centrum Psychoterapii „Narcyz”. Pomieszczenia sanatoryjne opisane są alfabetem Braille’a. Sanatorium przyjmuje kuracjuszy z chorobami narządu ruchu, schorzeniami reumatologicznymi oraz chorobami układu oddechowego.
  • „Kos” – posiada pokoje w różnym standardzie, w tym apartamenty. Obiekt wyposażony jest we własną jadalnię. W jego pobliżu (około 200 m) znajduje się Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Pomieszczenia w budynku opisane są alfabetem Braille’a. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu, reumatologicznych oraz schorzeń układu oddechowego.

Gościnę oferuje również 3-gwiazdkowy Hotel „Wilga”. Oferta obejmuje wysoki standard pokoi 1- i 2-osobowych, a także 2-osobowych pokoi typu LUX, lobby bar, restaurację hotelową czy regionalną Karczmę Zapiecek. Obiekt posiada własny ogród, saunę i bibliotekę z dostępem do komputera i TV.  W budynku znajduje się sala bilardowa, sala zabaw dla dzieci oraz sala treningowa. W budynku zlokalizowana jest także Fizjosfera, której usługi obejmują saunę, indywidualny trening fitness oraz szeroką ofertę zabiegów relaksujących i odprężających.

Dla wygody klientów

Kompleks uzdrowiskowy Ustroń to znakomita oferta dla osób chcących połączyć elementy pobytu leczniczego z komfortowym wypoczynkiem w otoczeniu górskiej przyrody. W odpowiedzi na oczekiwania kuracjuszy udostępniliśmy szereg pakietów, które pozwalają na optymalne wykorzystanie możliwości naszej bazy noclegowej, zabiegowej oraz wypoczynkowej, a także wellness i SPA. Gwarantujemy pacjentom całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego oraz wyżywienie dostosowane do preferowanej diety, realizowane w sanatoryjnych jadalniach. Obiekty należące do naszego kompleksu uzdrowiskowego położone są tak, aby zapewnić gościom łatwy dostęp do usług leczniczych oraz SPA i innych atrakcji. Do dyspozycji gości oddajemy saunę oraz sale treningowe. Część budynków przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz niewidomych. 

Atrakcje w okolicy

Ustroń jest ciekawym miejscem zarówno ze względu na położenie, jak i dostępność wielu atrakcji turystycznych. Z uwagi na bliskość Równicy, Czantorii i Orłowej okolica może pochwalić się siecią malowniczych szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. W Ustroniu stworzono także znakowane szlaki spacerowe, np. Szlak Miejski, Zabytkowy czy Ścieżka Rycerska, które eksponują zasoby przyrodnicze oraz zabytki miasta i jego okolic. Miasto posiada również warunki do uprawiania sportów zimowych – koleje linowe czy wyciągi krzesełkowe. Walory przyrody beskidzkiej można podziwiać w Leśnym Parku Niespodzianek. W mieście znajdują się także zabytkowe kościoły, karczma oraz muzea: Regionalne i Ustrońskie – zespół dawnej huty „Klemens”.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska