4,8 / 5  - 309 opinii
Gabinet konsultacyjny Venavita Gabinet zabiegowy Venavita Recepcja, poczekalnia Venavita Oferta, ćwiczenia, zabiegi Venavita Oferta, ćwiczenia, zabiegi Venavita Venavita Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Żylaków - logo

Informacje ogólne o Venavita

Gabinet Venavita oferuje specjalistyczną diagnostykę i leczenie chorób żył metodami operacyjnymi wykonywanymi w trybie ambulatoryjnym, a także małoinwazyjnie (skleroterapia, laseroterapia). Dysponujemy profesjonalną salą zabiegową oraz nowoczesnym sprzętem medycznym, w tym zaawansowanym aparatem ultrasonograficznym i laserem Nd:YAG. Metodę leczenia dobieramy zależnie od rozległości i rodzaju zmian chorobowych.

Wykonujemy badania ultrasonograficzne obrazujące przepływ krwi w naczyniach krwionośnych (USG Doppler), dzięki którym oceniamy drożność żył. W razie potrzeby przeprowadzamy badanie duplex-scan, umożliwiające obrazowanie zmian morfologicznych w żyłach, w tym ocenę skrzepliny w żyle i krwiaków śródmięśniowych czy precyzyjnego przepływu krwi. W diagnostyce chorób żył stosujemy także fotopletyzmografię, pozwalającą na pomiar odpływu żylnego, refluksu żylnego i wydolności pompy mięśniowej łydki.

Oferujemy niechirurgiczne metody leczenia żylaków stanowiące bezpieczną i skuteczną alternatywę dla tradycyjnych operacji. Zalicza się do nich tzw. skleroterapię (nastrzykiwanie), polegającą na podaniu do żyły substancji drażniącej wywołującej stan zapalny, a następnie włóknienie i zrośnięcie się naczynia. Wykonujemy mikroskleroterapię, zamykającą bardzo drobne naczynia (tzw. teleangiektazje) oporne na inne sposoby leczenia. Proponujemy Państwu również skleroterapię piankową Tessariego, polegającą na wstrzyknięciu do żyły specjalnej pianki, która kumuluje się w wybranym miejscu i nie rozpływa się w żyle.

Przeprowadzamy zabiegi laserowe żylaków kończyn dolnych. Laserowo leczymy zarówno niewydolność w obrębie dużych żył, jak i teleangiektazje. Terapia polega na wprowadzeniu do żyły cewnika, który emituje światło lasera, obkurczając i zamykając dane naczynie. Jest zaliczana do metod nieinwazyjnych, całkowicie bezpiecznych oraz charakteryzujących się dużą skutecznością w leczeniu niewydolnych żył powierzchniowych.

Wykonujemy operacje chirurgiczne oraz zabiegi mikrochirurgiczne żylaków metodami Mullera i Varadego. Procedury te nie wymagają hospitalizacji. Zastosowanie niewielkich nacięć na skórze poza efektem leczniczym zapewnia również doskonały rezultat kosmetyczny.

Zajmujemy się leczeniem obrzęków oraz bólu – dotkliwych objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Wczesna diagnoza i rozpoczęcie leczenia zapobiega poważnym konsekwencjom zdrowotnym i defektom kosmetycznym. Leczymy również owrzodzenia będące rezultatem przewlekłych zastojów żylnych oraz stany zapalne i zakrzepy. W terapii stosujemy kompresjoterapię, czyli dobór odpowiednich rajstop uciskowych zapobiegających powstawaniu żylaków, oraz kriochirurgię, która za pomocą niskich temperatur redukuje dolegliwości bólowe i objawy towarzyszące przewlekłej niewydolności żylnej.

W Venavita oferujemy także leczenie żylaków odbytu (hemoroidów) za pomocą nieinwazyjnej laseroterapii oraz metody Barrona.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Venavita posiada doskonałe wyposażone zaplecze do diagnostyki oraz leczenia chorób żył. Aparatura, którą dysponujemy, pochodzi od uznanych producentów i posiada atesty bezpieczeństwa. Należy do niej, między innymi:

  • Ultrasonograf z funkcją Dopplera umożliwiający ocenę przepływu krwi w żyłach i tętnicach. Doskonale sprawdza się w ocenie drożności żył oraz określa kierunek i prędkość przepływu krwi. Pozwala na wykrycie zwężeń i niedrożności w żyłach, a także umożliwia diagnozę zakrzepicy lub niewydolności żylnej.
  • Urządzenie do fotopletyzmografii – służy do precyzyjnego pomiaru odpływu żylnego, identyfikacji refluksu żylnego oraz niewydolności pompy mięśniowej łydki. Pozwala zdiagnozować niedrożność żylną oraz ocenić stopień niewydolności żylnej.
  • Laser Fotona XP-2 – laser Nd:YAG charakteryzujący się szerokim spektrum zastosowania. Jego promień zapewnia możliwość głębokiej penetracji, dzięki czemu można stosować go w leczeniu naczyń o dużej średnicy i głębokim położeniu. Nie oddziałuje na okoliczne tkanki, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia podczas zabiegów.

Udogodnienia dla pacjentów

Nasza placówka oferuje Państwu nie tylko profesjonalne usługi, lecz również miłą atmosferę. Posiadamy doskonale wyposażony gabinet konsultacyjny oraz salę zabiegową. Dysponujemy zaawansowaną aparaturą diagnostyczną (m.in. USG z funkcją Doppler) oraz leczniczą (laser Nd:YAG).

Zabiegi chirurgiczne wykonujemy w trybie ambulatoryjnym, dzięki czemu pacjenci okres rekonwalescencji mogą spędzić w domowych warunkach.

Osiągnięcia i certyfikaty Venavita

Największym osiągnięciem gabinetu Venavita jest liczne grono pacjentów zadowolonych z przeprowadzanego w nim leczenia. Wysoka jakość świadczonych usług to zasługa wieloletniego doświadczenia doktora Krzysztofa Błachowiaka, a także jego nieustającej chęci podnoszenia kwalifikacji. Specjalista posiada szereg certyfikatów dokumentujących jego uczestnictwo w szkoleniach i kursach poświęconych zagadnieniom nowoczesnej flebologii. Dzięki nim nabył umiejętności, które obecnie wykorzystuje w codziennej pracy w swoim gabinecie.