4,9 / 5  - 303 opinie
Klinika VenoMedica Wygląd zewnętrzny VenoMedica Klinika VenoMedica Gabinet zabiegowy VenoMedica Zabieg, operacja VenoMedica Wygląd zewnętrzny VenoMedica Gabinet konsultacyjny VenoMedica Gabinet zabiegowy VenoMedica Gabinet konsultacyjny VenoMedica Gabinet zabiegowy VenoMedica Udogodnienia dla pacjentów VenoMedica Recepcja, poczekalnia VenoMedica Udogodnienia dla pacjentów VenoMedica Udogodnienia dla pacjentów VenoMedica Recepcja, poczekalnia VenoMedica Wygląd zewnętrzny VenoMedica Wygląd zewnętrzny VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica Klinika VenoMedica

Informacje ogólne o VenoMedica

Specjalistyczne Centrum Medyczne VenoMedica powstało, aby umożliwić pacjentom dostęp do wysokiej jakości usług z zakresu chirurgii naczyniowej i proktologii. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu żylaków, zakrzepicy żylnej, powikłań miażdżycy oraz cukrzycy. Aby zapewnić pacjentom poczucie bezpieczeństwa oraz komfort, stosujemy małoinwazyjne metody leczenia, które nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji i nie wyłączają chorego z codziennych aktywności na długie tygodnie. Mamy duże doświadczenie ambulatoryjne i kliniczne, co pozwala nam przeprowadzać efektywne leczenie nawet najbardziej złożonych przypadków. Naszej działalności przyświeca misja poprawy komfortu i jakości życia pacjentów oraz uwolnienie ich od bólu i innych dolegliwości.

Specjalizujemy się w leczeniu żylaków. Proponujemy Państwu szereg innowacyjnych zabiegów usuwania żylaków. Do oferty należy m.in. jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod laserowych – EVLT. Leczenie z użyciem lasera jest skuteczne, bezpieczne i bezbolesne, a już następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do umiarkowanej aktywności fizycznej. Laser wykorzystuje się do zamknięcia głównych pni żył z uszkodzonymi zastawkami.

Pacjentom, u których występują żylaki siatkowate lub pajączki naczyniowe, zalecami skleroterapię – procedurę bezpośredniego wstrzyknięcia do światła naczynia substancji, która doprowadza do zamknięcia oraz zwłóknienia niewydolnej żyły. Substancję podaje się w formie pianki lub płynu. Skleroterapia pozwala uniknąć powikłań w przebiegu choroby żylakowej, pozbyć się przykrych dolegliwości, ponadto wpływa na poprawę estetyki nóg.

Wykonujemy miniflebektomię, usuwając duże, powierzchowne żylaki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Całą procedurę wykonuje się przez niewielkie, ok. 2-3 mm nacięcia, które zazwyczaj nie wymagają zakładania szwów.

Zapraszamy na konsultacje z zakresu chirurgii naczyniowej. Diagnozujemy niewydolność żylną, zakrzepicę żylną i niedokrwienia kończyn dolnych. Prowadzimy profilaktykę przeciwudarową. Na miejscu wykonywane są badania USG Doppler układu żylnego, tętniczego oraz tętnic dogłowowych. Kwalifikujemy pacjentów do leczenia operacyjnego.

Specjalne miejsce w ofercie naszej poradni proktologicznej zajmuje laserowe usuwanie torbieli pilonidalnej (SiLaC). To małoinwazyjna i bezpieczna metoda leczenia torbieli włosowej, a jej skuteczność ocenia się na około 90% w czasie pierwszej sesji. O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz po zapoznaniu się z wynikami badań oraz ocenie stanu ogólnego pacjenta. Laserowa ablacja torbieli pilonidalnej może zostać przeprowadzona w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu nasiękowym, więc pacjent może wrócić do domu bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. W ramach leczenia chorób proktologicznych wykonujemy również bezoperacyjne leczenie żylaków odbytu przy użyciu lasera oraz metodą Barrona (za pomocą gumkowania).

Świadczymy usługi ambulatoryjne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, w tym wycinanie zmian skórnych. W znieczuleniu miejscowym wycinamy zmiany barwnikowe, tłuszczaki, kaszaki, włókniaki, brodawki i inne zmiany. Wykonujemy korekcje wrastającego paznokcia oraz fenolizację macierzy paznokcia – najmniej inwazyjną spośród dostępnych metod chirurgicznych. Zajmujemy się również leczeniem ran przewlekłych. Kwalifikujemy do zabiegów pacjentów z przepuklinami pachwinowymi i brzusznymi oraz kamicą pęcherzyka żółciowego.

W poradni chirurgii onkologicznej przeprowadzamy konsultacje z zakresu chirurgii onkologicznej, schorzeń piersi oraz onkologicznych chorób przewodu pokarmowego. Wycinamy zmiany skórne oraz powierzchownie zlokalizowane guzy (włókniaki, tłuszczaki, kaszaki). Wykonujemy biopsję cienkoigłową tarczycy.

Na terenie placówki znajduje się poradnia leczenia ran przewlekłych i stopy cukrzycowej, w której zapewniamy profesjonalną pomoc osobom cierpiącym z powodu trudno gojących się ran. Oferujemy kompleksową opiekę interdyscyplinarnego zespołu (chirurga ogólnego i naczyniowego, ortopedy, specjalisty chorób wewnętrznych oraz kardiologa), a w leczeniu stosujemy najnowocześniejsze techniki zabiegowe, skracające okres gojenia, minimalizujące dolegliwości bólowe oraz koszt terapii.

Wykorzystujemy szereg metod, w tym laserowe zamykanie żył – EVLT. To małoinwazyjny, bezbolesny zabieg polegający na zamykaniu niewydolnych żył energią lasera Velas 1470. Stosujemy też system impulsowej kompresji pneumatycznej VADOplex, wspomagający terapię owrzodzeń żylnych i tętniczych, jak również obrzęków kończyn czy zespołu stopy cukrzycowej. Wykonujemy zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych. Stosujemy iniekcje preparatu sporządzonego na bazie krwi własnej pacjenta w celu odbudowy i regeneracji tkanek. Zakładamy specjalistyczne opatrunki (w tym hydrożelowe, z jonami srebra), dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Oferta obejmuje również szczepionkę przeciwko pałeczce ropy błękitnej Pseudovac, która przyspiesza gojenie ran i zmniejsza koszty terapii.

Świadczymy usługi z zakresu ortopedii. W ramach specjalistycznych konsultacji wykonywane są badania USG. Oferujemy diagnostykę i leczenie bólu stawów i kręgosłupa. Stosujemy małoinwazyjne metody leczenia urazów i chorób aparatu ruchu (osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, iniekcje do- i okołostawowe kolagenu). Ponadto kwalifikujemy do zabiegów z zakresu chirurgii stopy i ręki oraz prowadzimy pacjentów po leczeniu chirurgicznym. W poradni ortopedycznej przeprowadzamy konsultacje i zabiegi z zakresu chirurgii ręki. Przyjmujemy pacjentów m.in. z przykurczem Dupuytrena, zespołem cieśni kanału nadgarstka i palcem zatrzaskującym.

Oferta VenoMedica obejmuje również fizjoterapię, w ramach której nasz specjalista pomaga powrócić do sprawności pacjentom po różnego rodzaju urazach i chorobach. W ofercie znajdują się także masaże sportowe i lecznicze.

Zapraszamy do poradni endokrynologicznej, gdzie przeprowadzamy konsultacje, diagnostykę i leczenie pacjentów borykających się z zaburzeniami hormonalnymi o różnej etiologii. Pomagamy osobom m.in. z chorobami tarczycy, przytarczyc i nadnerczy, pacjentom z zaburzeniami czynności przysadki mózgowej i zaburzeniami metabolicznymi wywołującymi otyłość. Pomagamy kobietom z zaburzeniami miesiączkowania oraz problemem nadmiernego owłosienia. Wykonujemy badania USG gruczołu tarczowego.

Świadczymy konsultacje z dziedziny kardiologii. Diagnozujemy i leczmy nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, zaburzenia rytm serca oraz wady zastawek serca. Przeprowadzamy badania Holter EKG i Holter ciśnieniowy. Konsultujemy ciężarne pacjentki z problemami kardiologicznymi.

W poradni dermatologicznej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń skórnych i zmian skóry. Przeprowadzamy konsultacje z zakresu dermatologii, wenerologii i trychologii. Leczymy choroby paznokci, pomagamy pacjentom cierpiącym z powodu nadmiernego wypadania włosów. Wykonujemy badanie dermatoskopowe znamion oraz elektrokoagulację.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Centrum.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

  • Krótki czas oczekiwania na wizytę – zapewniamy krótki czas oczekiwania na konsultację i zabiegi.

  • Wysokiej klasy specjaliści – pacjentów konsultują specjaliści z dużym doświadczeniem zawodowym.

  • Nowocześnie urządzone wnętrza – przyjmujemy w nowoczesnych, przestronnych i komfortowych gabinetach. Do dyspozycji pacjentów jest poczekalnia z telewizorem.

  • Bezpłatne Wi-Fi – na terenie obiektu jest dostęp do bezprzewodowego Internetu.

  • Płatność kartą

Osiągnięcia i certyfikaty VenoMedica

Współpracujący z Centrum lekarze są jednymi z najlepszych specjalistów w regionie, czego potwierdzenie stanowi wyróżnienie w Plebiscycie Hipokrates 2018, organizowanym przez „Gazetę Wrocławską”. Wśród nagrodzonych znaleźli się dr n. med. Renata Romaszkiewicz, lek. Piotr Oleszek, lek. Arkadiusz Gryglak, lek. Krzysztof Jacyna oraz lek. Maciej Krankowski. Chirurgiem Roku 2018 został założyciel Specjalistycznego Centrum Medycznego VenoMedica dr n. med. Norbert Zapotoczny. 

Również w 2018 roku zostaliśmy wyróżnieni Orłem Medycyny. Nagroda ma dla nas szczególne znacznie, ponieważ została przyznana w oparciu o opinie pacjentów w mediach społecznościowych.