poniedziałek
10:00 - 18:00
wtorek
10:00 - 18:00
środa
10:00 - 18:00
czwartek
10:00 - 18:00
piątek
10:00 - 18:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Sala do ćwiczeń Vitalis Wygląd zewnętrzny Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Kadra Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Sala do ćwiczeń Vitalis Sala do ćwiczeń Vitalis Sala do ćwiczeń Vitalis Gabinet zabiegowy Vitalis Wyposażenie Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Recepcja, poczekalnia Vitalis Vitalis - logo

Informacje ogólne o Vitalis

Vitalis to nowoczesna placówka, która świadczy usługi z zakresu medycyny specjalistycznej. Ośrodek powstał z inicjatywy dra n. med. Jacka Nowaka i dra hab. n. med. Aleksandra Żurakowskiego – lekarzy kardiologów z ogromnym doświadczeniem i sukcesami na polu naukowym. W Vitalis specjalizujemy się w leczeniu, diagnostyce oraz rehabilitacji chorób serca i naczyń krwionośnych, ale na naszą pomoc mogą liczyć również pacjenci, którym dokuczają dolegliwości innego rodzaju.

Największym atutem kliniki jest możliwość skorzystania z badań wysokospecjalistycznych, które do tej pory były dostępne głównie w warunkach szpitalnych. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem medycznym, pozwalającym na wykonywanie echokardiografii: przezprzełykowej i wysiłkowej, a także stołem pionizacyjnym, za pomocą którego przeprowadza się badanie Tilt Test. Oprócz tego pacjenci ośrodka mają dostęp do pozostałych badań diagnostycznych, jak EKG, echo serca czy Holter EKG i RR, umożliwiających rozpoznanie chorób układu krążenia i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Klinika Vitalis jest wyposażona w wysokiej klasy aparaty USG Philips HD7 XE oraz USG Philips HD11 XE, zaopatrzone w zestaw głowic umożliwiających wykonanie badań ultrasonograficznych tarczycy, jamy brzusznej, układu rozrodczego, a także stawów, piersi i prostaty, a ponadto badania ginekologicznego i położniczego USG 3D/4D. Najwyższy poziom badań USG serca i naczyń krwionośnych gwarantuje uzyskana przez Vitalis Akredytacja dla Pracowni Echokardiografii klasy B Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W ośrodku znajduje się poradnia gastrologiczna, która świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia chorób układu pokarmowego. Oprócz konsultacji z lekarzem oferujemy możliwość wykonania badań (gastroskopia, kolonoskopia - także w znieczuleniu ogólnym) oraz zabiegów endoskopowych (jak np. usunięcie polipów). 

W naszej placówce przyjmuje również ortopeda, psychiatra, a także endokrynolog i neurolog. W gabinetach dwóch ostatnich spośród wymienionych lekarzy wykonywane są kolejno badania biopsji cienkoigłowej oraz EEG.

Oferta Vitalis powinna zainteresować także pacjentki, które chcą skorzystać z usług ginekologa. Z kolei z myślą o rodzicach spodziewających się dziecka utworzyliśmy przy naszej klinice Szkołę Rodzenia, nad którą opiekę sprawuje wykwalifikowana położna Katarzyna Zając.

W ośrodku znajduje się wyposażona w nowoczesną aparaturę sala rehabilitacyjna. Nasi kompetentni i doświadczeni fizjoterapeuci po konsultacji z pacjentem ustalają indywidualny trening, który pozwala pozbyć się wielu dokuczliwych dolegliwości, w tym m.in. przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa czy stawów kończyn.

Do dyspozycji pacjentów jest ponadto lek. med. Filip Reś, specjalista chirurgii ogólnej, naczyniowej oraz estetycznej z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Doktor Reś dba o piękny wygląd pacjentek i pacjentów m.in. za pomocą procedur wygładzających zmarszczki i rewitalizujących wygląd skóry twarzy.

Na gości odwiedzających nowoczesny i estetycznie urządzony budynek Vitalis czeka wykwalifikowany i przyjazny personel, który dba o ich dobre samopoczucie i komfort.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej placówki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Lekarze w klinice Vitalis mają dostęp do specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu medycznego. Doskonałe zaplecze diagnostyczne pozwala im szybko i dokładnie rozpoznać przyczynę dolegliwości pacjenta, a następnie podjąć decyzję co do sposobu leczenia.

Na wyposażeniu placówki znajdują się wysokiej klasy aparaty USG Philips HD7 XE oraz USG Philips HD11 XE, zaopatrzone w komplet głowic umożliwiających przeprowadzanie różnego rodzaju badań ultrasonograficznych, w tym tarczycy, jamy brzusznej, stawów, piersi czy prostaty. Urządzenia pozwalają również na wykonanie badań ginekologicznych oraz położniczych USG 3D i 4D.

Jako jedna z niewielu placówek dysponujemy aparaturą, która umożliwia przeprowadzanie wysokospecjalistycznych badań dostępnych do tej pory jedynie w warunkach szpitalnych. W klinice Vitalis znajduje się sprzęt echokardiograficzny z nowoczesnymi metodami obrazowania echokardiograficznego, który pozwala na wykonywanie takich badań jak UKG przezprzełykowe czy Stress Echo. Posiadamy także stół pionizacyjny, umożliwiający przeprowadzanie badania Tilt Test.

Klinika jest ponadto wyposażona w encefalograf, dzięki któremu możliwe jest wykonanie badania EEG, pozwalającego na ocenę bioelektrycznej czynności mózgu.

W naszej placówce posiadamy także różnego rodzaju urządzenia endoskopowe, za pomocą których przeprowadzamy badania wziernikowe takie jak gastroskopia czy kolonoskopia oraz wykonujemy zabiegi, w tym na przykład usunięcie polipów.

W klinice Vitalis znajduje się nowoczesna sala gimnastyczna, wyposażona w wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny.

Udogodnienia dla pacjentów

W klinice Vitalis robimy wszystko, by zapewnić naszym pacjentom komfortowe warunki leczenia oraz należne im poczucie bezpieczeństwa i troskę. Ośrodek położony jest w spokojnej, zacisznej okolicy, która jednocześnie znajduje się w niewielkiej odległości od ważnych węzłów komunikacyjnych. Na odwiedzających Vitalis gości czeka nasz przyjazny i kompetentny personel. Klinika mieści się w nowoczesnym, elegancko urządzonym budynku. Zanim pacjenci skorzystają z wizyty w jednym z doskonale wyposażonych gabinetów, mogą zrelaksować się w wygodnej poczekalni.

Specjalnie dla pacjentów kliniki przygotowaliśmy szereg pakietów diagnostyczno-leczniczych w promocyjnych cenach. Wybór pakietu pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również w szybki i sprawny sposób postawić diagnozę oraz ustalić sposób leczenia w przypadkach występowania najczęstszych objawów chorób układu krążenia.

Osiągnięcia i certyfikaty Vitalis

W klinice Vitalis udało się zgromadzić zespół wykwalifikowanych lekarzy, których umiejętności znajdują odzwierciedlenie w licznych sukcesach. Warto w tym kontekście wymienić zwłaszcza specjalistów posiadających osiągnięcia na polu naukowym. Ośrodek współtworzyli wybitni kardiolodzy: dr n. med. Jacek Nowak oraz dr hab. n. med. Aleksander Żurakowski. W placówce swój gabinet ma również endokrynolog dr n. med. Jacek Szymkowiak oraz patomorfolog dr n. med. Jacek Pająk. Stopnie naukowe, będące ukoronowaniem przeprowadzonych przez nich badań, liczne publikacje oraz konferencje, w których brali udział, stanowią potwierdzenie profesjonalizmu lekarzy oraz ich rozległej wiedzy, a także są gwarancją dobrej orientacji w najnowszych kierunkach rozwoju medycyny.

Klinika Vitalis jako jedna z pierwszych placówek w zachodniej Małopolsce uzyskała Akredytację dla Pracowni Echokardiografii klasy B Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. To oznacza, że nasz ośrodek spełnia wysokie specjalistyczne standardy. Ze względu na najwyższy poziom jakości świadczonych usług, szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktyczne personelu, a także świetnej jakości sprzęt diagnostyczny, pacjenci zyskują pewność, że badania zostaną przeprowadzone skrupulatnie i skutecznie.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska