Wazektomia

Synonimy: męska antykoncepcja, trwała męska antykoncepcja, vasotomia, skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn więcej »

Filtruj wyniki
Bielsko-Białaul. Żywiecka 71

Klinika Galena

ocena 4.6 / 5 (28 opinii) - zobacz opinie »zobacz »

Zabieg przebiegl bezproblemowo w spokojnej atmosferze. Panie pielegniarki oraz doktor przez caly czas trwania zabiegu dbali o moj spokoj i komfort. Szybko i sprawnie. Na efekty musze poczekac, po zabiegu oprocz lekkiego naturalnego dyskomfortu nie dolegalo mi nic. Wszystko przebieglo latwiej niz sie spodziewalem.- Adel (dr n. med. Aleksander Targoński, wazektomia)

 • Wazektomia 2 000 zł
 • Konsultacja urologiczna (przedzabiegowa)  120 zł
Kowaleul. Andromedy 3

Ultraderm

ocena 4.7 / 5 (18 opinii) - zobacz opinie »zobacz »

Wszystko super, sprawnie i bez bólu w czasie zabiegu, ale później to inna bajka. W pierwszy dzień po zabiegu myślałem, że z bólu nie wytrzymam, ale później już było lepiej. Polecam wszystkim bardzo miła obsługa i kontakt super.- Ostrowski (dr n. med. Artur Ruciński, wazektomia)

 • Wazektomia od 1 900 zł
 • Konsultacja urologiczna (przedzabiegowa)  150 zł

Wazektomia - informacje

Gabinet zabiegowy w Ultraderm Gabinet zabiegowy w Ultraderm

Urologiczne zamknięcie światła nasieniowodów, polegające na odcięciu dopływu plemników do ich końcowej części przez nałożenie tytanowych klipsów, jest obecnie jedną z najskuteczniejszych (99,9%)  oraz coraz bardziej popularnych metod antykoncepcji dla mężczyzn. Procedura jest małoinwazyjna („bez skalpela”) i odwracalna. Nie ma żadnego niekorzystnego wpływu na funkcje seksualne mężczyzny oraz jego zdrowie.

Wazektomia – życie pod kontrolą

Bez bólu, bez skalpela, bez szwów. Zabieg techniką mikrochirurgiczną, półotwartą wykonuje w Bydgoszczy, w  zakresie prywatnej praktyki – specjalista urolog chirurg lek. med. Wiesław Jaskulski. Cena zabiegu uwzględnia USG moszny (jąder),  procedurę operacyjną wraz z opieką pooperacyjną oraz gwarancję skuteczności zabiegu. Lek. med. Jaskulski w zakresie oferty wykonuje ponadto operacje klasyczne, endoskopowe oraz małoinwazyjne i z użyciem lasera chirurgicznego C02 i diodowego.

W niektórych przypadkach wazektomię w Toruniu wykonuje w Prywatnej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Nowak&Nowak, urolog, chirurg, lek. med. Lech Nowak. Z moich obserwacji wynika, że 60% mężczyzn zgłasza się do mnie z inicjatywy swoich partnerek, które nie chcą już więcej truć się pigułkami, źle je znoszą – mówi dla Gazety Wyborczej.pl i dodaje – Mężczyznom młodszym niż 30 lat wazektomii nie robię. Ustaliłem taką granicę, bo wydaje mi się, że mężczyźni dopiero w tym wieku są jako tako dojrzali emocjonalnie. Wazektomii poddaje się 700 tysięcy Amerykanów rocznie. Ta liczba mnie przekonała.

Wazektomię na raty wykonamy w Centrum Planowania Rodziny w Wilanowie, u specjalisty II stopnia z ginekologii i położnictwa, lek. med. Eugeniusza Siwika, który jest ponadto współautorem książki (z prof. Lwem Starowiczem), "Antykoncepcja. Planowanie rodziny u progu XXI w.” Antykoncepcji męskiej poświęcił się od 1994 r., a od 2003 r. przeprowadza operacyjne zamknięcie nasieniowodów przy użyciu metody „bez skalpela”. Zabiegi wykonywane są na terenie całego kraju, w partnerskich placówkach.

W Radomsku, bezskalpelową, minimalnie inwazyjną metodę antykoncepcji dla mężczyzn, oferuje Centrum Medyczne All Medical.pl. Terminy wizyt i zabiegów są ustalane indywidualnie ze specjalistą urologiem, uroonkologiem Medycyny Palliatywnej i Ratunkowej, Ryszardem Tomalką, który posiada Certyfikat DGQ-QM-Manager im Gesundheitswesen, Auditor ISO 9001:2000. Oferta zabiegu obejmuje kompletne badanie urologiczne, USG nerek, pęcherza oraz prostaty, jak również kontrolę PSA i –   obowiązkowe badanie nasienia po zabiegu – spermiogram.

Dwa sposoby techniki operacyjnej: podwiązanie nasieniowodu przez jedno wkłucie i wykłucie igły oraz bardzo małe rozwarstwienie (technika bez skalpela) lub przecięcie i uniedrożnienie nasieniowodów, stosuje w swojej praktyce, specjalista chirurg, urolog, dr n. med. Krzysztof Dąbrowski w zakresie usług Prywatnego Gabinetu Urologicznego – USG w Tomaszowie Mazowieckim. Członek Sekcji Medycyny Seksualnej i Andrologii PTU, dr Dąbrowski pełni obecnie funkcję kierownika Oddziału Urologii Dnia Jednego i Poradni Urologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Gabinet posiada swoje filie w Rawie Mazowieckiej, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim oraz w Koluszkach.

Męską antykoncepcją na Podkarpaciu, zajmuje się specjalista urolog FEBU, lek. med. Hubert Kuźniar w ramach praktyki Specjalistycznego Gabinetu Urologicznego w Rzeszowie. Oprócz wazektomii, w zakresie jego usług jest również diagnostyka i leczenie męskiej niepłodności, a także pełna oferta diagnostyczna chorób układu moczowego, z kwalifikacją do zabiegów operacyjnych i urologią 1-dnia włącznie. Oprócz prywatnej praktyki, lek. med. Kuźniar pracuje m.in. na Oddziale Urologii Szpitala Miejskiego w Rzeszowie oraz w NZOZ Uro-Medical.

Wazektomia w Polsce i w Niemczech – porównanie ceny zabiegu

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Ceny zabiegu są bardzo zbliżone do krajowych: w Monachium, w Centrum Urologii Freising (UCF), które jest ośrodkiem męskiej sterylizacji, podwiązanie nasieniowodów kosztuje 460 € (1932 zł). Podobnie zapłacimy u dr. med. Marca Armbrustera – 450 € (1890 zł). Maksymalny koszt wazektomii – jak podaje Glamour.de – to 500 € (2100 zł).

 

Wazektomia - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Gdańsk od 2 000 zł
 • Gdynia od 1 500 zł
 • Warszawa od 1 600 zł do 2 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 000 zł
 • Sosnowiec od 2 000 zł
 • Wrocław od 2 000 zł
 • Tychy od 1 900 zł
 • Katowice od 2 400 zł
 • Tomaszów Mazowiecki od 2 000 zł
 • Bielsko-Biała od 2 000 zł
 • Kowale od 1 900 zł
Pokaż więcej »

Usługa wazektomia jest najczęściej wykonywana przez urologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska