Wazektomia Warszawa

Synonimy: męska antykoncepcja, trwała męska antykoncepcja, vasotomia, skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn więcej »

Filtruj wyniki

Wazektomia Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Moconti Gabinet zabiegowy w Moconti

Wazektomia (łac. vasotomia) jest to mikrochirurgiczny zabieg przecięcia nasieniowodu (lub nasieniowodów) po jego wcześniejszym wypreparowaniu, którego celem jest doprowadzenie mężczyzny do niepłodności. Odmianą zabiegu jest podwiązanie nasieniowodów (łac. vasoligatura). Procedura nie ma żadnego wpływu na funkcje seksualne: nie zaburza dotychczasowej zdolności do erekcji, ejakulacji czy odczuwania przyjemności. Zabieg w znieczuleniu miejscowym trwa kilkanaście minut, a po jego wykonaniu, płodność pacjenta utrzymuje się jeszcze przez kilka tygodni. Po tym czasie nasienie pozbawione jest plemników. Zabiegi wazektomii przeprowadza najczęściej specjalista urolog lub chirurg.

Wazektomia – urologiczna antykoncepcja dla mężczyzn w Warszawie

Przecięcie przewodów doprowadzających z jąder plemniki, które po zmieszaniu z wydzieliną gruczołu krokowego stanowią ejakulat to procedura, którą wykonać można w Specjalistycznym Gabinecie Urologicznym Moconti. Placówka ma w swojej ofercie także zabieg rewazektomii, czyli zespolenia przeciętego nasieniowodu, oferuje też inne zabiegi urologiczne, w tym leczenie stulejki i krótkiego wędzidełka penisa oraz diagnostykę urologiczną, obejmującą m.in. badanie przepływu flow i cystoskopię.

Wazektomia znajduje się także w ofercie przyjmującego w Warszawie lek. med. Roberta Kulika, ginekologa i androloga, członka Rady Naukowej Światowego Dnia Wazektomii (World Vasectomy Day). W swojej praktyce lekarskiej ZdrOva stosuje jedną z najskuteczniejszych metod wazektomii, opracowaną w Quebec w Kanadzie – „open ended, fascial interposition No Scalpek Vasectomy”, która polega na przecięciu nasieniowodu i wyprowadzeniu jego otwartego końca poza pochewkę oraz zablokowaniu drożności końca sterczowego, pozostawiając go w pochewce. Otwór w niej zamyka się nićmi lub tytanowymi klamrami. 

Centrum Planowania Rodziny w Wilanowie to kolejna placówka, gdzie możemy zdecydować się na mikrochirurgiczną procedurą wazektomii w celu zapewnienia okresowej niepłodności mężczyzny. Stosowana w placówce technika bez skalpela (Wazektomia Bez Skalpela – WBS) jest jedną z dwóch głównych chirurgicznych metod, która redukuje ryzyko krwawienia czy infekcji. Drugą metodę stanowi Total Vasectomy (TV), która polega na założeniu na nasieniowód podwójnych szwów nierozpuszczalnych z wycięciem kilku jego milimetrów oraz mikrokoagulacją jego ujść.

Porównanie cen wazektomii w Warszawie i w Chelmsford (Wielka Brytania) 

Gabinet zabiegowy w Moconti Gabinet zabiegowy w Moconti

Podczas gdy w Warszawie za wazektomię zapłacimy około 1 800 zł, w Baddow Hospital w Chelmsford cena zabiegu w znieczuleniu miejscowym wynosi 550 £ (3 135 zł) i 630 £ (3 591 zł) za wazektomię w znieczuleniu ogólnym.

Wazektomia - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 2 000 zł
 • Gdańsk od 2 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Gdynia od 1 500 zł do 2 500 zł
 • Bydgoszcz od 2 000 zł
 • Wrocław od 2 000 zł
 • Sosnowiec od 2 000 zł
 • Tychy od 1 900 zł
 • Kowale od 1 900 zł
 • Katowice od 2 400 zł
 • Tomaszów Mazowiecki od 2 000 zł
 • Kędzierzyn-Koźle od 1 900 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wazektomia także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.