4,4 / 5  - 306 ocen »
Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Logo Weiss Klinik

Informacje ogólne o Prywatnym Szpitalu Weiss Klinik

Prywatny Szpital Weiss Klinik to nowoczesny ośrodek położony w centrum aglomeracji śląskiej. Powstał w 2005 roku, obecnie jest jedną z najbardziej uznanych klinik okulistycznych w Polsce. To nie tylko 22-łóżkowy szpital, ale także placówka posiadająca poradnię okulistyczną, chirurgii plastycznej i ogólnej. Wykonywane u nas zabiegi cechują się dużą skutecznością dzięki wysokim kwalifikacjom personelu i nowoczesnemu wyposażeniu gabinetów. Posiadamy m.in. zaawansowaną technologicznie platformę CRS Master TwinLine oraz laser excimerowy IV generacji, Mel 80 firmy Carl Zeiss. Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym z dwoma salami operacyjnymi, a dzięki stałemu kontaktowi z uznanymi klinikami okulistycznymi w Europie możemy wciąż udoskonalać ofertę.

Posiadamy pracownią laserową wyposażoną w laser neodymowo-yagowy i argonowy, przy pomocy których przeprowadzamy leczenie zaćmy wtórnej i schorzeń siatkówki. U pacjentów z jaskrą wykonujemy laserową trabekuloplastykę, zajmujemy się także przeprowadzaniem operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji i emulsyfikacji płynowej z wszczepem soczewek w znieczuleniu kroplowym. Leczymy zaćmę powikłaną, wykonujemy zabiegi przeciwjaskrowe i witrektomię. Pomagamy także pacjentom z AMD – wykonujemy iniekcje doszklistkowe preparatów Macugen i Lucentis. Prócz tego zajmujemy się zezem skośnym i prostym oraz odwarstwieniem siatkówki. Klinika posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie określonych zabiegów leczenia chorób oczu, w tym zaćmy, odwarstwienia siatkówki i zeza.

Oferujemy również szereg operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Modelujemy sylwetki pacjentów dzięki liposukcji WAL z użyciem aparatu Body-Jet, natomiast kobietom po ciąży lub szybkiej utracie wagi proponujemy plastykę brzucha. Korygujemy kształt małżowin usznych i nosa, zajmujemy się również operacjami plastycznymi piersi – powiększamy je przy użyciu implantów firmy Mentor i wykonujemy zabiegi podniesienia lub zmniejszenia gruczołów piersiowych. Przeprowadzamy  rekonstrukcję piersi kobiet po mastektomii, zaś pacjentki z nieprawidłowym kształtem lub wielkością warg sromowych mogą poddać się u nas labioplastyce.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Prywatny Szpital Weiss Klinik posiada najnowocześniejszą aparaturę, dzięki której przeprowadzane u nas operacje są szybsze i mniej inwazyjne niż standardowe procedury medyczne. Umożliwia to naszym pacjentom powrót do normalnej aktywności w krótszym czasie, co jest dla nich niezmiernie istotne. Wśród licznych posiadanych przez nas urządzeń znajduje się, między innymi:

 • CRS Master TwinLine – platforma aberrometryczna i topograficzna zapewniająca kompleksową diagnostykę przedzabiegową. To unikalny system diagnostyczny, który umożliwia wykonanie zabiegów korekcji wad wzroku opartych o topografię rogówki i wavefront (pomiar zakłóceń optycznych wyższego rzędu). Umożliwia  połączenie aberrometru Wasca z laserem excimerowym Mel 80 w celu przeprowadzenia spersonalizowanych zabiegów chirurgii refrakcyjnej.
 • Carl Zeiss Mel 80 – laser excimerowy IV generacji oparty o technologię „flying spot". W zależności od miejsca na rogówce urządzenie zmienia rozkład mocy w wiązce tak, by zachować stałe parametry pracy. Mel 80 to jedyny laser na świecie, który równocześnie korzysta z danych aberrometrycznych i topograficznych. Jest wyposażony w system CCA+ (Cone of Controlled Atmosphere), zwiększający bezpieczeństwo pracy i poprawiający wyniki ablacji.
 • Aberrometr Wasca – zaawansowany technologicznie aberrometr odznaczający się łatwością obsługi oraz wysokim stopniem precyzji pomiaru. Posiada wysokiej rozdzielczości sensor Shack Hartmann, oferujący niezwykłą dokładność pomiaru. Pozwala na wykrycie nawet bardzo zaawansowanych aberracji w krótkim czasie (13 ms), co zapobiega zniekształceniu pomiaru wywołanego ruchem oka.
 • System rejestracji oka OcuLign – system zapewniający całkowicie automatyczną rejestrację położenia gałki ocznej podczas badania i zabiegu. Dzięki temu zwiększa się precyzja przeprowadzanych operacji korygujących.
 • Cyfrowa Funduskamera Visucam – urządzenie umożliwiające przedstawienie i dokumentację dna oka przy źrenicy rozszerzonej naturalnie lub lekami. Dzięki kamerze specjaliści naszej kliniki mogą wykorzystywać techniki takie jak angiografia fluorosceinowa, obserwacja i rejestracja ciągła w trybie kolorowym i bezczerwiennym oraz zdjęcia z filtrem niebieskim i czerwonym. System posiada bazę danych pacjentów, jest także wyposażony w proste narzędzia do obróbki obrazu. Zdjęcia mogą być zapisywane w formacie BMP, DICOM i JPG.
 • USG – urządzenie do ultrasonografii z głowicą do biomikroskopii ultradźwiękowej przedniego odcinka gałki ocznej (UBM). Przy użyciu głowicy przeprowadzamy diagnostykę zmian chorobowych niewykrywalnych przez inną aparaturę diagnostyczną.
 • OCT – urządzenie do optycznej koherentnej tomografii, umożliwiające diagnostykę jaskry, AMD i cukrzycy. Przy jego zastosowaniu tworzy się obraz przekroju tkanki, w którym wykorzystuje się światło rozproszone na poszczególnych warstwach badanej tkanki.
 • Laser Nd:Yag – laser neodymowo-yagowy stosowany przy leczeniu powikłań po prawidłowo przeprowadzonej operacji zaćmy, a także przy innych zabiegach okulistycznych, m.in. przy irdektomii.
 • Laser Argon – laser argonowy wykorzystywany m.in. przy zabiegu trabekuloplastyki, czyli metody leczenia obniżającej ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez wytworzenie ognisk w obrębie beleczkowania.
 • Aparat Body-Jet – urządzenie wykorzystywane przy liposukcji wodnej, czyli technice WAL. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów z użyciem aparatu Body-Jet zostały potwierdzone certyfikatem FDA wydanym w 2008 roku przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.
 • Panfundoskop – instrument medyczny wykorzystywany przy ocenie obwodowych zmian zwyrodnieniowych siatkówki. 
 • Trójlustro Goldmanna – urządzenie służące do oceny obwodowych zmian zwyrodnieniowych siatkówki.
 • Gonioskop – przyrząd do badania kąta tęczówkowo- rogówkowego.
 • Synoptophor – przyrząd do określania kąta zeza.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Weiss Klinik to jeden z najbardziej znanych ośrodków okulistycznych w kraju. Nowoczesne wyposażenie gabinetów i wykwalifikowany zespół medyczny zapewniają wszystkim odwiedzającym nas osobom poczucie bezpieczeństwa. Dzięki fachowej opiece, jaką otaczamy naszych pacjentów, leczenie w Weiss Klinik odbywa się w miłej i przyjaznej atmosferze oraz cechuje się dużą skutecznością. W trosce o komfort naszych gości przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień.

 • Nowoczesny budynek – wszystkie zabiegi przeprowadzamy w przestronnym budynku zaprojektowanym według najnowocześniejszych technologii.
 • Nowoczesny blok operacyjny – Weiss Klinik posiada znakomicie wyposażony blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi.
 • Przestronna poczekalnia – czas oczekiwania na konsultację lub zabieg pacjenci spędzają w przestronnej, ale przytulnej poczekalni.
 • Wysoki poziom usług okulistycznych – dzięki zaawansowanej technologicznie aparaturze medycznej możemy zaoferować pacjentom światowy poziom usług medycznych.
 • Indywidualne podejście do pacjenta – wszystkie decyzje dotyczące przeprowadzanych zabiegów podejmujemy w porozumieniu z pacjentem i zgodnie z jego oczekiwaniami. Nasz personel w jasny i przystępny sposób przekazuje wszelkie informacje i wyjaśnia wątpliwości, budując w ten sposób zaufanie pacjentów.
 • Gwarancja Dobrego Wzroku – osoby, które poddadzą się w naszym Szpitalu laserowej korekcji wady wzroku, mogą liczyć na specjalny program ochronny. Jeżeli po zabiegu pojawi się niewielka wada wzroku, program gwarantuje jej bezpłatną korektę. Ów program obejmuje każdego pacjenta po laserowej korekcji wady wzroku i obowiązuje przez 12 miesięcy. Warunkiem przedłużenia gwarancji jest coroczna wizyta kontrolna sprawdzająca stan wzroku pacjenta (jej koszt to 300 zł).
 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – nasz Szpital jest przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym. Budynek kliniki posiada windę, prócz tego oferujemy im specjalnie przystosowane pokoje.
 • Współpraca z NFZ – Weiss Klinik świadczy usługi medyczne refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach kontraktu z NFZ wykonujemy m.in. zabiegi na powiekach, operacje zaćmy i zeza, odwarstwienia siatkówki oraz badania angiografii fluoresceinowej. Przeprowadzamy także rekonstrukcje piersi po mastektomii, usuwamy blizny, guzki i zmiany nowotworowe skóry oraz korygujemy wady wrodzone.
 • Pokoje dla pacjentów – oddział okulistyczny naszej kliniki dysponuje 22 łóżkami w kameralnych jedno- i dwuosobowych pokojach. W każdym z nich znajduje się TV, telefon przy łóżku pacjenta oraz pełen węzeł sanitarny. Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego dostępu do Internetu.
 • Apartamenty dla pacjentów – oprócz miejsc w pokojach możemy zaproponować naszym pacjentom trzy wygodne apartamenty.
 • Przytulna kawiarenka – pacjenci oraz ich goście mogą przyjemnie spędzić czas przy kawie w naszej kameralnej, przytulnej kawiarence.
 • Zabiegi na raty – Weiss Klinik oferuje pacjentom pomoc przy finansowaniu zabiegu. Proponujemy im nieoprocentowane raty, umożliwiamy też uzyskanie preferencyjnego kredytu na zabiegi operacyjne. Wszystkie formalności związane z uzyskaniem kredytu wykonuje personel Biura Obsługi Pacjenta.
 • Parking dla pacjentów – Prywatny Szpital Weiss Klinik dysponuje dużym parkingiem dla odwiedzających klinikę gości.

Osiągnięcia i certyfikaty Prywatnego Szpitala Weiss Klinik

Nasza klinika może się poszczycić wieloma osiągnięciami. Przede wszystkim chlubimy się znakomitą kadrą medyczną, która stale podnosi swoje kwalifikacje, by móc oferować pacjentom zabiegi na wysokim poziomie. Nasi lekarze wciąż doskonalą umiejętności – kończą kolejne specjalistyczne kursy, a także przechodzą szkolenia w renomowanych krajowych szpitalach. Zespół medyczny Weiss Klinik regularnie wymienia się doświadczeniami z uznanymi klinikami okulistycznymi w Europie. Dzięki temu może systematycznie unowocześniać swoją ofertę, poszerzając ją o innowacyjne zabiegi wykonywane z zastosowaniem nowoczesnej aparatury. Zostaliśmy wielokrotnie nagradzani za nasze osiągnięcia – między innymi, w 2009 roku przyznano nam tytuł laureata oraz brązowe godło Quality International Forum Jakości 2009 w kategorii: IQ Services – usługi najwyższej jakości.

Osiągnięciem, które napawa nas wielką radością, jest zaufanie, jakim darzą nas nasi pacjenci. Staramy się na nie zapracować poprzez stałe podnoszenie poziomu usług, troskę o zdrowie i komfort pacjentów oraz ciągłe inwestycje w zaawansowane technologie. Jesteśmy jednym z technologicznych liderów, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jako nieliczni posiadamy system rejestracji oka OcuLign oraz system zindywidualizowanej ablacji CRS MASTER TwinLine – urządzenia umożliwiające nam zrobienie ogromnego kroku naprzód w chirurgii refrakcyjnej. Prócz tego w Weiss Klinik obowiązuje system zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2008. Posiadanie przez nasz Szpital certyfikatu przyznanego przez Bureau Veritas Certification daje pacjentom gwarancję wysokiego poziomu przeprowadzanych zabiegów oraz przestrzegania przez personel medyczny surowych norm jakościowych.

Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik Klinika Centrum Okulistyczne Weiss Klinik