Witrektomie Bielsko-Biała i okolice

Synonimy: operacje witrektomii, chirurgia siatkówki i ciała szklistego, chirurgia witreoretinalna, zabiegi witreoretinalne więcej »

Bezpośrednio w Bielsku-Białej nie dysponujemy placówką wykonującą witrektomie, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Bielska-Białej. Witrektomie można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (49 km od Bielska-Białej) w cenie 5 600 zł lub w Lens Clinic w Rybniku (48 km od Bielska-Białej) gdzie cena za witrektomie wynosi 5 800 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Witrektomie Bielsko-Biała - informacje

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

Witrektomia to mikrochirurgiczny zabieg okulistyczny, w trakcie którego z ciała szklistego zostaje usunięty stan chorobowy i przywrócona poprawa funkcji siatkówki. Witrektomia często bywa zabiegiem ostatniej szansy na poprawę widzenia lub zatrzymania procesu choroby.

Mikrochirurgia oka

Zabiegi chirurgii witreoretinalnej i inne w chorobach siatkówki, wykonywane w tylnym odcinku gałki ocznej, jakie obejmują ciało szkliste, oferuje Klinika Okulus. Zabiegi polegają na chirurgicznym usunięciu zmian chorobowych z tylnego odcinka gałki ocznej, często w połączeniu z laseroterapią lub podaniem do oka gazu bądź oleju. W ramach oferty wykonywane są także zabiegi wieloproceduralne – usunięcia zaćmy z witrektomią tylną. Każdy zabieg poprzedza pełna diagnostyka okulistyczna, w szczególności z uwzględnieniem badania OCT, USG i w wybranych przypadkach angiografii fluoresceinowej. Cena niektórych procedur uwzględnia również wizytę kontrolną po zabiegu. Klinika swoje usługi świadczy od 2002 r.

Beskidzkie Centrum Medyczne to nowoczesny Szpital Zabiegowy BCM z zapleczem diagnostycznym i poradniami specjalistycznymi, jaki powstał w 1997 r. Na Oddziale Okulistycznym, jaki specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu zaćmy, wykonywane są również zabiegi wewnątrzgałkowe w obrębie komory ciała szklistego, których celem jest stabilizacja, przywrócenie lub poprawa funkcji siatkówki, a procedura obejmuje m.in.: zabiegi witrektomii i siatkówki z zastosowaniem małego cięcia (25G) metodą bez szycia oraz zabiegi laserowe w leczeniu zmian zwyrodnieniowych tylnego bieguna gałki ocznej. Leczenie operacyjne realizowane jest w zakresie chirurgii jednego dnia lub – w zależności od procedury – maksymalnie kilku dni.

Specjalistyczne zabiegi w zakresie siatkówki i ciała szklistego, oferuje również Oddział Okulistyczny Szpitala Pod Bukami, gdzie najczęściej wskazaniami do witrektomii są m.in. otwory w plamce, błony nasiatkówkowe czy retinopatia cukrzycowa (stadium proliferacyjne). Zabiegi te często połączone są z laseroterapią i poprzedzają je kompleksowe badania diagnostyczne, m.in. Spektralna Koherentna Tomografia Optyczna (sOCT) oraz angiografia fluoresceinowa. Placówka rozpoczęła działalność w 2002 r. w dwóch podstawowych oddzialach Ortopedyczno - Urazowym i Okulistycznym. Specjalistą chorób oczu oraz ekspertem chirurgii refrakcyjnej jest prof. dr hab. n. med. Stanisława Gierek-Ciaciura.

Oddział Okulistyki Szpitala w Skoczowie Harbutowicach, jakie należy do Centrum Lekarskiego Alfa specjalizuje się m.in. w usuwania zaćmy oraz zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie chorób oczu. W zakresie usług jest wykonywana także witrektomia przednia i tylna, a zabiegi świadczone są bezpłatnie, w ramach umowy z NFZ lub komercyjnie. Specjalistami chorób oczu są na Oddziale: dr n. med. Antonina Jurewicz-Bartczak oraz dr n. med. Łukasz Bednarski. W ramach leczenia okulistycznego oferowane są pakiety medyczne, w tym m.in. dla chorób oczu wywołanych cukrzycą.

Odwarstwienie siatkówki, krwotoki do komory ciała szklistego czy powikłania po wcześniejszych operacjach okulistycznych są wskazaniami do wykonania witrektomii w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit, w Katowicach, około 60 km od Bielska – Białej. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym wspomaganym sedacją farmakologiczną. Jak zaznaczają specjaliści CM, w niektórych przypadkach istnieje konieczność usunięcia soczewki i wszczepienia sztucznej, jeśli taka procedura nie została przeprowadzona wcześniej.

Z katowickiej oferty, bogaty dorobek naukowy posiada również Oddział Okulistyczny Szpitala EuroMedic, gdzie zabiegi w obrębie komory ciała szklistego są częścią świadczonych usług i mają charakter zabiegu wewnątrzgałkowego. Oferta obejmuje pełną diagnostykę, chirurgiczne i laserowe leczenie chorób oczu oraz specjalistyczne konsultacje w dniu zabiegu, a także dzień po nim. Sama procedura realizowana jest w godzinach dopołudniowych. Kierownikiem Oddziału jest dr n. med. Aneta Adamczyk–Ludyga

Ile zapłacimy za witrektomię w Bielsku Białej i w Irlandii?

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

Jak podaje Nature.com, podstawowy koszt leczenia witrektomii w Irlandii wynosi 3099 € (około 13000 zł) i tyle samo zapłacimy w zakresie NHS w Wielkiej Brytanii.

Witrektomie - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Warszawa od 600 zł do 10 000 zł
 • Katowice od 5 600 zł do 10 600 zł
 • Lublin od 5 200 zł do 9 900 zł
 • Szczecin od 7 000 zł
 • Rzeszów od 3 500 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 6 500 zł
 • Kielce od 1 000 zł
 • Chorzów od 4 950 zł do 10 000 zł
 • Rybnik od 5 800 zł do 6 600 zł
 • Siedlce od 10 000 zł
 • Nałęczów od 3 500 zł do 5 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa witrektomie w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska