Witrektomie Katowice

Synonimy: operacje witrektomii, chirurgia siatkówki i ciała szklistego, chirurgia witreoretinalna, zabiegi witreoretinalne więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Witrektomie Katowice - informacje

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Witrektomia tylna (z łac. corpus vitreum) to zabieg usunięcia ciała szklistego oka – galaretowatej substancji wypełniającej największą przestrzeń gałki ocznej – komorę ciała szklistego. Poprzez skomplikowaną, mikrochirurgiczną procedurę, dokonywane są zabiegi naprawcze, które w wielu schorzeniach stanowią jedyną skuteczną metodę lecznicza.

Mikrochirurgia oka – usunięcie ciała szklistego

Mechanicznym usunięciem nieprawidłowości z ciała szklistego celem stabilizacji, przywrócenia lub poprawy funkcji siatkówki zajmują się lekarze Centrum Medycznego Angelius Provita i niekiedy witrektomia to zabieg ostatniej szansy na odzyskanie bądź też utrzymanie widzenia. Placówka dysponuje nowoczesnej generacji aparatem z laserem Constellation Vision System, pozwalający na wysokiej prędkości cięcia oraz system kontroli cyklu pracy noża. Zabiegi są objęte refundacją NFZ, a zespół medyczny współtworzy dr n. med. Krzysztof Ochalik, specjalista okulistyki II stopnia.

Mikrochirurgiczną operację części płaskiej ciała rzęskowego wykonamy również w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit w zakresie leczenia schorzeń ciała szklistego i siatkówki. Wskazania do zabiegu witrektomii jest m. in. odwarstwienie siatkówki, retinopatia cukrzycowa oraz krwotoki do komory ciała szklistego. Również urazy gałki ocznej wtedy, gdy konieczna jest natychmiastowa ingerencja w siatkówce, mogą się wiązać z wykonaniem witrektomii tylnej. Konsultantem Okulistyki jest prof. dr hab. n. med. Stankiewicz Andrzej, specjalista chorób oczu.

Odtworzenie prawidłowych struktur gałki ocznej dzięki witrektomii należy do procedur jakie na Oddziale Okulistyki świadczy Szpital EuroMedic.  Zabieg stosuje się celem stabilizacji oraz przywrócenia lub też poprawy funkcji siatkówki, a operacja ma charakter zabiegu wewnątrzgałkowego. Placówka, która specjalizuje się w operacjach zaćmy, świadczy chirurgiczne oraz laserowe leczenie chorób oczu, co poprzedza szczegółowa konsultacja. Zabiegi wykonuje dr n. med. Aneta Adamczyk–Ludyga, specjalista okulistyki, członek m. in. Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego to kolejny ośrodek w Katowicach, gdzie w zakresie wykonywanych zabiegów operacyjnych są także przeprowadzane zabiegi przyłożenia odwarstwiania siatkówki oraz tylnego odcinka oka – witrektomia tylna. Szerokie spektrum wysokospecjalistycznych procedur medycznych wykonywanych w obrębie Bloku Operacyjnego obejmuje okulistykę dorosłych oraz dzieci, a Kierownikiem jednostki jest dr n. med. Żaneta Jastrzębska-Stojko. 

Stosowany w schorzeniach siatkówki i ciała szklistego mikrochirurgiczny zabieg, jakim jest witrektomia, należy również do oferty Prywatnego Szpitala Weiss Klinik. Lekarze placówki tłumaczą, ze w zależności od istniejącej choroby, jego celem może być stabilizacja, poprawa lub przywrócenie prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka. Zabieg polega na wykonaniu technik dodatkowych, m. in. usunięciu błon z siatkówki czy też jej oblaserowaniu i w zależności od wskazań wypełnieniu oka specjalnym płynem, mieszaniną gazu SF6 lub C3F8 z powietrzem lub olejem silikonowym.

Chirurgia szklistkowo-siatkówkowa to zabiegi wykonywane w tylnym odcinku gałki ocznej, jakie należą do operacyjnej oferty Kliniki Okulus w Bielsku-Białej i polegają na chirurgicznym usunięciu zmian chorobowych z tylnego odcinka gałki ocznej, często połączone z laseroterapią lub podaniem do oka gazu bądź oleju. W zakresie chirurgii witreoretinalnej, cennikiem objęta jest witrektomia z dostępu tylnego z użyciem oleju silikonowego lub dekaliny oraz opasanie gałki ocznej z jednoczasową witrektomią tylną. Wszystkie procedury poprzedza badania wstępne do zabiegu witrektomii i innych zabiegów na siatkówce. 

Chirurgia witreoretinalna w USA – koszty

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Ceny zabiegów różnią się między poszczególnymi jednostkami klinicznymi. Według danych Surgery Center Services of America, istnieje kilka wysokonakładowych witreoretinalnych procedur o zróżnicowanej stopie zwrotu m. in. dla wewnątrzgałkowych gazów czy oleju silikonowego, do jakich należy m. in. witrektomia, jakiej koszt za jedno oko wynosi 1,967 $ (7,277 zł).  

Witrektomie - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 5 600 zł do 10 600 zł
 • Warszawa od 600 zł do 10 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 6 500 zł
 • Kielce od 1 000 zł
 • Lublin od 5 200 zł do 9 900 zł
 • Szczecin od 7 000 zł
 • Rzeszów od 3 500 zł
 • Chorzów od 4 950 zł do 10 000 zł
 • Rybnik od 5 800 zł do 6 600 zł
 • Siedlce od 10 000 zł
 • Nałęczów od 3 500 zł do 5 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu witrektomie w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska