Witrektomie Warszawa

Synonimy: operacje witrektomii, chirurgia siatkówki i ciała szklistego, chirurgia witreoretinalna, zabiegi witreoretinalne więcej »

Filtruj wyniki

Witrektomie Warszawa - informacje

Kadra w Retina Szpital Okulistyczny Kadra w Retina Szpital Okulistyczny

W przypadku pogorszenia funkcji siatkówki skuteczną metodą okazuje się witrektomia (zabieg witreoretinalny), określana często jako operacja ostatniej szansy. Wykonuje się ją przy odwarstwieniu siatkówki, retinopatii cukrzycowej, prócz tego jest przeprowadzana u pacjentów, u których wystąpił wylew krwi do oka lub pojawiły się męty w ciele szklistym. Zabieg przeprowadzany jest w trybie jednodniowym, bez konieczności pozostania pacjenta w ośrodku. Z reguły wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, natomiast na życzenie pacjenta może być podane znieczulenie ogólne. Trwa od 45 minut do 2 godzin.

W trakcie zabiegu lekarz wykonuje trzy linijne wejścia w twardówce, następnie wprowadza do oka narzędzia chirurgiczne, by przy ich użyciu wyciąć zmienione chorobowo ciało szkliste. Po jego usunięciu wypełnia gałkę oczną specjalną substancją. Może nią być jałowy płyn o odpowiednim składzie chemicznym, jałowe powietrze lub mieszanina gazu rozprężającego lub olej silikonowy. Olej, jako jedyny spośród wymienionych substancji, nie ulega stopniowej przemianie na płyn wewnątrzgałkowy. Z kolei podanie gazu lub powietrza wiąże się z koniecznością utrzymywania przez pacjenta odpowiedniej pozycji – przez kilka tygodni musi spać na brzuchu, a także chodzić i siedzieć z twarzą skierowaną do dołu.

Witrektomie - profesjonalizm polskich okulistów

Witrektomia znajduje się w ofercie wielu polskich klinik okulistycznych. Na szczególne zainteresowanie zasługują placówki w głównych miastach kraju, w tym ośrodki w Warszawie, gdzie pracują wybitni okuliści, a kliniki są znakomicie wyposażone. Jednym z najbardziej uznanych stołecznych specjalistów chorób oczu jest dr n. med. Piotr Fryczkowski, szef kliniki Retina. Posiada II stopień specjalizacji w okulistyce, a wiedzę z tej dziedziny zgłębiał w czasie szkoleń i kursów w kraju i zagranicą. Doskonalił się m.in. w Duke University w Północnej Karolinie, ukończył również Europejską Szkołę Chirurgii Witreoretinalnej w Bremen. Należy do European VitreoRetinal Society. Wraz z nim w klinice pracuje kolejny wybitny okulista, prof. dr hab. n. med. Andrzej W. Fryczkowski, ekspert w zakresie anatomii i patologii naczyniówki oka.

Kolejną godną uwagi warszawską placówką jest LEXUM Europejskie Kliniki Okulistyczne, będące częścią międzynarodowej Grupy Lexum. Polskie ośrodki grupy znajdują się również w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, a ich pacjenci mogą liczyć na najnowocześniejsze zabiegi okulistyczne z zakresu chirurgii jednego dnia. Dyrektorem Medycznym LEXUM Europejskie Kliniki Okulistyczne w Polsce jest dr n. med. Jolanta Oficjalska, wybitny specjalista chirurgii witreoretinalnej, natomiast Dyrektorem Medycznym Grupy LEXUM w Europie jest prof. Martin Filipec, ekspert z zakresu laserowej korekcji wad wzroku.

Zaawansowana technologia w leczeniu chorób oczu

Pacjenci, którzy chcą poddać się witrektomii, znajdą pomoc także w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im prof. W. Orłowskiego CMKP. Stanowisko kierownika obejmuje dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Okulistyki, a placówka oferuje leczenie operacyjne i laserowe wszelkiego typu schorzeń oczu, w tym leczenie jaskry przy pomocy lasera Nd:YAG i retinopatii cukrzycowej przy pomocy lasera argonowego.

Kolejną warszawską placówką, która oferuje zabiegi witrektomii, jest NZOZ Bopol. Ich wykonywaniem zajmuje się zespół z wieloletnim doświadczeniem, a operacje są przeprowadzane w systemie jednego dnia. Do personelu ośrodka należy dr Zygmunt Będkowski oraz dr  Andrzej Król, specjaliści chorób oczu. Pacjenci mogą poddać się w placówce zabiegowi usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, wyleczyć zespół suchego oka, a także prawidłowo dobrać okulary bądź soczewki kontaktowe. W ośrodku zabiegi witrektomii wykonuje również dr n. med. Jacek Robaszkiewicz, który operuje w jeszcze jednej stołecznej klinice – Centrum Mikrochirurgii Oka Laser.

Znakomitą kadrą medyczną może się poszczycić też Centrum Medyczne Mavit. Leczeniem pacjentów zajmują się wykwalifikowani specjaliści chorób oczu, wśród których można wymienić lek. med. Zbigniewa Dydę i dr n. med. Mariusza Kosatkę, a także uznanego okulistę,  prof. ndzw. dr hab. n. med. Marka Rękasa. Witrektomię przeprowadza również zespół medyczny Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Ordynatorem Oddziału Okulistycznego jest dr n. med. Joanna Sempińska-Szewczyk, natomiast funkcję jego zastępcy pełni lek. med. Ewa Filipiak, specjalista chorób oczu.

Witrektomia - leczenie w Warszawie

Sala operacyjna w CM Mavit Sala operacyjna w CM Mavit

Cena standardowego zabiegu witrektomii w Centrum Okulistycznym LASER to 7,5 tys. złotych. Nieco taniej wykonuje się operację w klinice Retina – za 6 tys. złotych, natomiast w stołecznym ośrodku Lexum witrektomia tylna kosztuje 7 tys. zł, a witrektomia tylna z podaniem dekaliny lub oleju silikonowego wiąże się z poniesieniem kosztów w wysokości 9,8 tys. złotych. Przy porównaniu z cenami zabiegów w Wielkiej Brytanii (np. w klinice Optegra, gdzie koszty witrektomii zaczynają się od 2770 funtów, czyli ok. 13359 zł.) różnica mocno rzuca się w oczy. Wysokie ceny są powodem migracji pacjentów do krajów, w których zabiegi są tańsze – z tego powodu w Warszawie pojawiają się pacjenci z Wysp Brytyjskich, USA i Niemiec. Stolicę Polski wybierają przez wzgląd na dużą liczbę klinik, łatwość dojazdu (międzynarodowe lotnisko) i atrakcje turystyczne takie jak słynne Łazienki Królewskie czy Starówka.

Witrektomie - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 600 zł do 10 000 zł
 • Kielce od 1 000 zł
 • Katowice od 5 600 zł do 10 600 zł
 • Lublin od 5 200 zł do 9 900 zł
 • Szczecin od 7 000 zł
 • Rzeszów od 3 500 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 6 500 zł
 • Chorzów od 4 950 zł do 10 000 zł
 • Nałęczów od 3 500 zł do 5 500 zł
 • Rybnik od 5 800 zł do 6 600 zł
 • Siedlce od 10 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu witrektomie w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska