Wizyta domowa okulisty Warszawa i okolice

okulista na telefon, okulistyczna wizyta domowa, domowa wizyta okulisty

Wizyta domowa okulisty Warszawa - informacje

Lekarskie wizyty domowe kiedyś były rzadkością, natomiast dziś można je znaleźć w ofercie wielu gabinetów, w tym okulistycznych. Lekarze różnych specjalizacji wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i dojeżdżają do nich na terenie danego miasta lub jego okolic. Najczęstszą sytuacją jest wizyta u osoby mającej trudności z poruszaniem się – dla takiego pacjenta dojazd do gabinetu byłby zbyt dużym obciążeniem dla organizmu. Okuliści odwiedzają też osoby starsze, obłożnie chore oraz pacjentów, którzy wybrali taki rodzaj kontaktu z lekarzem z innego powodu (oszczędność czasu, wygoda itp.).

Podczas wizyty domowej okulista przeprowadza badanie, wykonuje drobne zabiegi przy użyciu zabranego ze sobą sprzętu, a także – w razie potrzeby – wypisuje recepty, zaświadczenie do zakładu pracy lub skierowanie na dalsze leczenie.

Warszawscy okuliści na telefon

Osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia oczu mogą zwrócić się o pomoc do jednego z wielu pracujących w stolicy okulistów. Są znakomicie wykształceni i posługują się nowoczesnym sprzętem medycznym. Swoim pacjentom oferują kompleksowe leczenie w gabinecie, a także badania w ramach wizyt domowych. Jednym z polecanych warszawskich okulistów jest lek. med. Maciej Gwóźdź, pracujący w Lecznicy Profesorsko-Ordynatorskiej Alfa-Lek. Od 2001 roku jest posiadaczem Certyfikatu PTU, natomiast od 2010 roku obejmuje stanowisko ordynatora Oddziału Okulistycznego Szpitala Powiatowego w Wołominie. Wraz z nim w ośrodku pracuje lek. med. Lech Dobrzycki, wieloletni pracownik Szpitala Czerniakowskiego, a także dr n. med. Małgorzata Werenowska-Pietrzyk, starszy asystent w Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus CLO w Warszawie.

Kolejnym lekarzem o dużym doświadczeniu zawodowym jest lek. med. Lidia Wójcik-Mazurowska (Prywatna Praktyka Lekarska Lek. Med. Lidia Wójcik-Mazurowska). Wieloletni staż pracy pozwala jej świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie. Specjalizuje się w leczeniu i diagnostyce schorzeń narządu wzroku. Swoim pacjentom świadczy usługi okulistyczne w ramach wizyt domowych na terenie Wilanowa i okolic.

Pacjentów w ich domach odwiedzała również dr Agnieszka Siennicka z Gabinetu okulistycznego Focus (Warszawa Praga). Okulistyką zajmuje się od 1997 roku, a wiedzę w tej dziedzinie zdobywała jako asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod kierownictwem prof. Krystyny Pecold. Doskonaliła się także w na licznych szkoleniach oraz stażach zagranicznych m in. w Liege, Tybindzie i Kilonii. Specjalistka prowadziła również zajęcia z okulistyki oraz ogólnopolskie kursy z zakresu elektrofizjologii gałki ocznej.

Okulistyczna wizyta domowa - zadzwoń i zamów

Okuliści odwiedzają swoich pacjentów w różnych godzinach. Niektóre gabinety oferują wizyty całodobowe, inne zaś – tylko w dni robocze. Zespół medyczny warszawskiej Lecznicy Dla Ciebie, ośrodka prowadzonego przez prof. nadzw. dr hab. Krystynę Orłowską, umawia się na wizyty domowe w godzinach popołudniowych i wieczornych, na terenie miasta. Prócz specjalistów okulistyki można zamówić leczenie domowe np. u kardiologa, endokrynologa i chirurga naczyniowego.

Osoby zainteresowane wizytą domową powinny wziąć pod uwagę również ofertę Przychodni Omega. Okuliści placówki pomagają pacjentom dobrać okulary, mierzą dno oka, a także leczą stany zapalne. Podobne usługi znajdują się w ofercie lek. med. Aldony Kraus (Okulistyczne Wizyty Domowe Aldona Kraus), która odwiedza pacjentów w ich domach, a prócz tego obejmuje stanowisko konsultanta okulisty w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym oraz w przychodni i w spółdzielni lekarskiej.

Jeszcze jednym lekarzem zajmującym się leczeniem okulistycznym w ramach wizyt domowych jest lek. med. dr n. med. Justyna Izdebska. Na co dzień wykonuje zabiegi okulistyczne w Centrum Mikrochirurgii Oka OkoLaser, gdzie przeprowadza m.in. laserowe operacje wad wzroku.

Wizyta domowa okulisty w Warszawie

Mieszkańcy Warszawy mają duży wybór wśród okulistów – w stolicy pracuje ich wyjątkowo wielu, a prócz tego to znakomicie wykształceni lekarze z wieloletnim doświadczeniem. Odwiedzają warszawiaków, a także gości spoza miasta, w tym zagranicznych turystów medycznych. Nierzadko w trakcie urlopu dochodzi do sytuacji, w której wezwanie specjalisty staje się koniecznością (nieszczęśliwy wypadek itp.) i wtedy cudzoziemcy wolą zadzwonić po okulistę zamiast samodzielnie ruszyć do gabinetu. Będąc w stolicy Polski na wakacjach lub służbowo, mogą szybko otrzymać pomoc medyczną i wrócić do swoich obowiązków lub wypoczynku. Jeśli chodzi o ceny takich wizyt, są zróżnicowane. Dr Agnieszka Siennicka z gabinetu Focus przeprowadza wizyty domowe za 200 złotych, natomiast okuliści z Lecznicy Ursynów Stokłosy – już za 100 złotych. Stawki zależą od kilku czynników, w tym od rejonu, zakresu usług i terminu wizyty.