Wizyta domowa - wszywanie esperalu Warszawa

wizyty domowe esperal, esperal wszywki, esperal w domu pacjenta, implantacja disulfiramu

Wizyta domowa - wszywanie esperalu Warszawa - informacje

Sala operacyjna w E-Kosmea Paweł Dąbrowski Sala operacyjna w E-Kosmea Paweł Dąbrowski

Wszywanie Esperalu to potoczne określenie implantacji disulfiramu, środka odwykowego stosowanego w leczeniu choroby alkoholowej. Jest inhibitorem enzymu przekształcającego aldehyd octowy do kwasu octowego – jego działanie polega na wpływie na metabolizm alkoholu etylowego. W przypadku spożycia alkoholu u osoby z wszczepionym Esperalem dochodzi do wzrostu stężenia aldehydu w organizmie (reakcja disulfiramowa) i wystąpienia objawów zatrucia: nudności, wymiotów, zawrotów głowy bądź nagłych zaczerwień twarzy z uczuciem gorąca.

Esperal jest jednym ze środków zawierających disulfiram – zawiera go też Anticol i Antabus, stosowane w ramach terapii awersyjnej. Zabieg wszycia leku przeprowadza chirurg w znieczuleniu miejscowym. Środek wprowadza się podpowięziowo, rozmieszczając gwiaździście 8 do 10 tabletek, zależnie od wagi pacjenta. Czas działania leku wynosi ok. rok, choć implantację można powtórzyć po 8 miesiącach.

Problem alkoholizmu dotyczy wielu osób, z tego powodu w kraju funkcjonuje wiele placówek oferujących uzależnionym pomoc w walce z nałogiem. Szczególnie licznie owe ośrodki występują w Warszawie. Osoby chcące poddać się leczeniu mają duży wybór klinik oraz lekarzy oferujących detoksykację i implantację Esperalu oraz kompleksową terapię. Jedną z takich placówek jest Poradnia Zdrowia Psychicznego Primo Medica. Kierownikiem NZOZ Centrum Psychoterapii i Psychoprofilaktyki poradni jest lek. med. Jan Kaczmarkiewicz, który od początku kariery zawodowej interesuje się problemami osób uzależnionych od alkoholu. Wraz z nim pomoc chorym oferuje Katarzyna Niewińska, psycholog i psychoterapeuta, pracująca w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w Klinice Nerwic. Kolejnym członkiem zespołu poradni jest Mariusz Jakubowski, psychofizjolog z 10-letnim doświadczeniem.

Leczeniem uzależnień od alkoholu zajmują się też specjaliści przychodni Sono-Med. Misją placówki jest niesienie pomocy pacjentom oraz ich rodzinom. Zgłaszający się na leczenie mają zapewnioną opiekę medyczną i usługi pielęgniarskie. Ośrodek oferuje prowadzenie terapii leczenia alkoholizmu na terenie Warszawy i okolic. W ramach leczenia przeprowadzane są także zabiegi implantacji disulfiramu wykonywane ambulatoryjnie oraz w domu pacjenta.

Taką formę terapii oferuje także Azamed – firma zrzeszająca lekarzy od lat świadczących usługi medyczne na terenie Warszawy i okolic. Pomoc ludziom uzależnionym od alkoholu i narkotyków jest głównym kierunkiem jej działania. Usługi wykonywane są zarówno w domu pacjenta, jak i w gabinetach lekarskich, a specjaliści skupiają się na kompleksowym leczeniu osób z problemem alkoholowym. Ich działania zaczynają się od momentu udzielenia pomocy w przerwaniu ciągu alkoholowego przez wskazanie dalszej terapii uzależnienia (w tym wszycie Esperalu, blokery oraz leczenie wspomagające abstynencję).

Podobną ofertę można znaleźć w Centrum Medycznym Alcor oraz w ośrodku Alkamed. Zabieg wszycia Esperalu wykonywany przez specjalistów obu placówek jest bezbolesny i przeprowadzany przy zachowaniu surowych norm sterylności.

Wszywanie esperalu podczas wizyty domowej

 Pacjent, który chciałby poddać się zabiegowi wszycia Esperalu nie w klinice, a u siebie w domu, może zwrócić się także do Gabinetu Lekarzy Specjalistów. Implantację disulfiramu w ramach wizyt domowych przeprowadza dr Andrzej Eberhardt. Zabiegi wykonywane są na terenie Warszawy i okolic, istnieje również możliwość przeprowadzenia ich w gabinecie. Specjaliści placówki wystawiają zwolnienia ZUS i zaświadczenia do pracy.

Kolejnym lekarzem oferującym taką pomoc jest lek. med. Tomasz Wołoszko (Praktyka Lekarska Tomasz Wołoszko), specjalista chirurg. Na co dzień pracuje w Centralnym Szpitalu Klinicznym WUM w Warszawie, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chorób Klatki Piersiowej. Przeprowadza zabiegi implantacji Esperalu, a także wykonuje drobne zabiegi chirurgii ambulatoryjnej, takie jak pielęgnacja ran i odleżyn. Swoim pacjentom gwarantuje całkowitą dyskrecję i sterylność wykonania zabiegu.

Implantację disulfiramu przeprowadza też chirurg ogólny, lek. med.Piotr Michał Rud, prowadzący prywatną praktykę lekarską Med-Rud. Prócz niego wszywaniem Esperalu zajmuje się jeszcze dwóch specjalistów. Jednym z nich jest dr Łukasz Janaszek, który przeprowadza tę procedurę w Warszawie i okolicach – w domu pacjenta lub w gabinecie. Drugim lekarzem jest lek. med Tomasz Zieliński, chirurg, który również dojeżdża do pacjenta na terenie Warszawy i okolic. Obaj specjaliści prowadzą swoje prywatne praktyki lekarskie w stolicy.

Ceny wszycia esperalu w Warszawie

Gabinet zabiegowy w E-Kosmea Paweł Dąbrowski Gabinet zabiegowy w E-Kosmea Paweł Dąbrowski

Część terapeutów uzależnień jest przeciwna stosowaniu disulfiramu z powodu potencjalnie niebezpiecznych skutków ubocznych (zatrucie po spożyciu alkoholu), w wielu krajach został on wręcz wycofany z lecznictwa. Wszywek nie stosuje się m.in. w USA i Zachodniej Europie, z kolei zwolenników implantacji nie brak w Rosji i krajach Europy Środkowej, w tym w Polsce, gdzie nietrudno znaleźć ośrodki oferujące takie leczenie. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą skorzystać z oferty wielu specjalistów dojeżdżających na zabieg do domu pacjenta. Zdarza się również, że specjalista jest wzywany przez obcokrajowców do hoteli bądź miejsc, gdzie się zatrzymali po przybyciu do stolicy. Ceny takich zabiegów oscylują w granicach kilkuset złotych – np. za wizytę domową w celu implantacji podskórnej Esperalu lekarze Primo Medica pobierają opłatę w wysokości 500,00 zł. Uzależnieni są otoczeni opieką i wsparciem przez cały okres leczenia.

Pacjenci szukali zabiegu wizyta domowa - wszywanie esperalu w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.