Wszycie Esperalu Kielce

Synonimy: Esperal wszywka, wszczepienie Disulfiramu, implantacja Esperalu, wszczepienie Esperalu

Filtruj wyniki

Wszycie Esperalu Kielce - informacje

Kadra w Plus Med Kadra w Plus Med

Esperal jest jednym ze środków farmakologicznych, stosowanych leczeniu uzależnienia od alkoholu. Procedura terapii Esperalem polega na jego wszyciu pod skórę osoby uzależnionej (najczęściej w okolice pośladka). Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie 30 minut. Głównym składnikiem leku jest Disulfiram, czyli disiarczek bis(dietylotiokarbamoilu), który ma wpływ na metabolizm alkoholu etylowego. Sam lek jest zupełnie nieszkodliwy, jednak w kontakcie z alkoholem wywołuje szereg niepożądanych reakcji. Wśród nich wymienić można m.in. uczucie gorąca, wymioty oraz zaczerwienie twarzy. W przypadku spożycia większej dawki alkoholu dojść może do zaburzeń psychicznych, zaburzeń rytmu serca a nawet zapaści. Lek jest aktywny przez 8 miesięcy. Po tym okresie procedura można zostać powtórzona. Zabieg podskórnego wszycia Esperalu wykonany być może jednie u pacjenta świadomego działania leku (zgoda pacjenta musi zostać wyrażona na piśmie).

Zabieg implantacji Esperalu w Kielcach – kto ma go w swojej ofercie

W Kielcach osoby uzależnione od alkoholu poddać się mogą zabiegowi wszycia Esperalu w Naszym Gabinecie, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu leczenia alkoholizmu. Oferta placówki, oprócz terapii Esperalem (w wersji standard i VIP), obejmuje również odtrucia alkoholowe.

Wszycie Esperalu w swojej ofercie posiada także Centrum Leczenia Alkoholizmu Kielce, które jest częścią ogólnopolskiej sieci klinik, w której świadczona jest kompleksowa pomoc osobom uzależnionym. W placówce terapia Esperalem prowadzana jest w zarówno w wariancie standardowym (obejmującym m.in. zabieg w znieczuleniu miejscowym, telefoniczne wparcie pacjenta), jak i w wersji VIP, która rozszerzona jest np. o ograniczone wizyty kontrolne oraz antybiotykoterapię, minimalizującą zagrożenie wdania się infekcji. Osoby uzależnione w ramach działalności ośrodka skorzystać mogą również z odtrucia, czyli detoksu alkoholowego.

Zabieg wszycia Esperalu jest także możliwy do przeprowadzenia w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ARTIMED. Do placówki udać się można również na np. usunięcie szwów, nacięcie krwiaka lub ropnia oraz usunięcia tłuszczaka. Oferta Zakładu obejmuje również inne procedury z zakresu chirurgii ogólnej, w tym szycie rany chirurgicznej, usunięcie wrastającego paznokcia oraz wycięcie guza (z badaniem histopatologicznym).

Cena implantacji wszywki alkoholowej w Kielcach i w Pretorii

Sala operacyjna w Plus Med Sala operacyjna w Plus Med

W Kielcach za zabieg wszczepienia Esperalu zapłacić trzeba około 450 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, dr. G.F. Kirsten w Pretorii (w Republice Południowej Afryki) przeprowadza ją za 300 euro, czyli ponad 1 200 złotych.

Wszycie Esperalu - ceny w Kielcach na tle innych miast

 • Kielce od 800 zł
 • Łódź od 480 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 450 zł do 650 zł
 • Kraków od 500 zł do 2 000 zł
 • Warszawa od 550 zł do 700 zł
 • Lublin od 800 zł
 • Częstochowa od 800 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł
 • Poznań od 490 zł
 • Kowale od 650 zł
 • Toruń od 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wszycie esperalu także w miastach pobliżu Kielc, takich jak: Skarżysko-Kamienna lub Busko-Zdrój.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.