Wszycie Esperalu Łódź

Zmagasz się z problemem alkoholowym? Zastanawiasz się nad wszczepieniem Esperalu? Chcesz pomóc bliskiej osobie, która boryka się z alkoholizmem? Poniżej przedstawiamy listę klinik z Łodzi, które oferują zabieg wszycia Esperalu.

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wszycie Esperalu Łódź - informacje

Kadra w Prywatny Gabinet Urologiczny - dr n.med. Krzysztof Dąbrowski Kadra w Prywatny Gabinet Urologiczny - dr n.med. Krzysztof Dąbrowski

Esperal, który zawiera w swoim składzie substancję aktywną disulfiram, to lek stosowanym w terapii alkoholowej, działającym na zasadzie blokady enzymu, który bierze udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie (dehydrogenazy aldehydowej). U osób z wszywką związane jest to z nasileniem bardzo nieprzyjemnych dolegliwości po spożyciu alkoholu i działa również na zasadzie blokady psychologicznej. Po niewielkim nacięciu skóry zwykle w okolicy pośladka lub łopatki, preparat podskórnie wszywa chirurg. Obecnie stosowany Disulfiram WZT jest preparatem, który do 2003 r. funkcjonował pod nazwą Esperal. Ma to samo działanie – wywołanie natychmiastowej abstynencji alkoholowej poprzez osłabienie metabolizmu alkoholu etylowego w organizmie pacjenta. Wszycie Esperalu jest metodą awersyjną leczenia alkoholizmu, tłumaczą specjaliści, co oznacza, że potęguje dodatkowo lęk przed konsekwencjami spożywania alkoholu. 

Disulfiram – implant, który pomaga w walce z uzależnieniem od alkoholu

Leczenie uzależnienia od alkoholu w zakresie opieki medycznej realizuje łódzkie CODE Centrum Medyczne. Zabieg wszycia Esperalu w placówce trwa zaledwie 10-15 minut i wymaga podpisania przez pacjenta zgody na zabieg, a preparat jest implantowany zwyczajowo w okolicy pośladków.  Procedurę przeprowadza specjalista chirurg, który nacina skórę i umieszcza tabletki na głębokości 6-7 mm. Cena zabiegu w placówce obejmuje konsultację chirurgiczną przed zabiegiem, wszycie Esperalu, wizytę kontrolna i zdjęcie szwów.

Zabiegi implantacji wszywki alkoholowej oferują także specjaliści ze Szpitala Prywatnego Pulsmed, mieszczącego się na łódzkim Śródmieściu, świadcząc usługi medyczne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Implantacja Disulfiramu w postaci wszywki podskórnej to prosty i krótki zabieg, który przeprowadza chirurg w znieczuleniu miejscowym na podstawie wcześniej zebranego wywiadu lekarskiego. Standardowy okres działania preparatu to około 12 miesięcy. Nie ma przeciwwskazań do wielokrotnego powtarzania zabiegu.

Leczeniem uzależnienia zajmuje się również nowoczesne centrum medyczne Silver Clinic, gdzie postępowanie farmakologiczne obejmuje Disulfiram WZT – tabletki jałowe do implantacji o pojemności 100 mg. 

 

Gabinet zabiegowy w SILVER Clinic Gabinet zabiegowy w SILVER Clinic

Wszycie Esperalu - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 400 zł do 750 zł
 • Kraków od 500 zł do 2 000 zł
 • Warszawa od 600 zł do 700 zł
 • Kielce od 350 zł do 800 zł
 • Wrocław od 600 zł do 650 zł
 • Lublin od 800 zł
 • Bydgoszcz od 700 zł
 • Częstochowa od 800 zł
 • Piotrków Trybunalski od 700 zł
 • Kowale od 650 zł
 • Wejherowo od 1 000 zł
 • Tomaszów Mazowiecki od 1 300 zł
Wszycie Esperalu cena »

Usługa wszycie esperalu w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu wszycie esperalu w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask oraz Bełchatów.