Wszycie Esperalu Lublin

Synonimy: Esperal wszywka, wszczepienie Disulfiramu, implantacja Esperalu, wszczepienie Esperalu

Filtruj wyniki

Wszycie Esperalu Lublin - informacje

Kadra w Żagiel Med Szpital Kadra w Żagiel Med Szpital

Esperal (Disulfiram, Anticol) jest lekiem odwykowym, stosowanym w leczeniu alkoholizmu. Ma postać tabletek, używanych do implantacji, których skład stanowi substancja czynna – disulfiram. Działanie disulfiramu ma na celu blokadę dehydrogenazy aldehydowej – enzymu, biorącego udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie, czego efektem jest reakcja, przypominająca nasilonego „kaca” po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu wskutek nagromadzonych metabolitów. Implantację preparatu przeprowadza chirurg w znieczuleniu miejscowym.

Disulfiram – leczenie choroby alkoholowej w Lublinie

Terapię awersyjną w chorobie alkoholowej z użyciem wszywki Disulfiram stosuje w swojej praktyce chirurgicznej lek. med. Krzysztof Sołowiej, specjalista chirurgii onkologicznej, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie i współuczestnik szkoleń oraz konferencji Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Chirurgii Onkologicznej. Zawodowo związany z onkologią zabiegową, zajmuje się m. in. kompleksowym leczeniem nowotworów piersi wraz z rekonstrukcją oraz specjalistycznym leczeniem czerniaka. Oprócz świadczeń zabiegowych, wykonuje również diagnostykę USG (piersi, brzucha, tarczycy), a ponadto przeprowadza zakładanie portów naczyniowych.

Profilaktykę uzależnień oraz terapię uzależnienia i współuzależnienia alkoholowego oferuje ośrodek „Nie uciekaj”, gdzie wszystkie osoby dotknięte chorobą alkoholową mogą skorzystać ze wsparcia interdyscyplinarnego zespołu, zajmującego się psychoedukacją, psychoprofilaktyką i psychoterapią oraz terapią uzależnień. W ramach świadczonej tu opieki medycznej realizowane jest także leczenie choroby alkoholowej za pomocą wszywek alkoholowych Disulfiram. Tabletkę przeznaczoną do implantacji podskórnej wszywa specjalista chirurgii, a terapia trwa 8 miesięcy. Ośrodek świadczy ponadto konsultacje indywidualne oraz grupowe.

Wszycie Esperalu należy również do zabiegów ambulatoryjnych z zakresu chirurgii ogólnej, świadczonych przez Szpital Żagiel Med, a implantacja objęta jest wcześniejszą konsultacją specjalistyczną u chirurga ogólnego. Nowoczesna placówka, która w 2013 r. wdrożyła certyfikat ISO 9001:2008, oferuje wraz z wysoką jakością usług profesjonalne zaplecze zabiegowe z dostępem do diagnostyki laboratoryjnej, pracowni USG i RTG oraz w pełni wyposażone sale przystosowane do chirurgii małoinwazyjnej.

Wszywka alkoholowa w Lublinie i w Rydze – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

O ile w Lublinie implantacja Esperalu kosztuje 300 zł, większość europejskich klinik oferuje terapię zorganizowaną, włącznie z implantem, czego przykładem jest klinika Aluston Health, która realizuje 5-dniową terapię alkoholową z zastosowaniem wszywki Antabuse w cenie 2 800 £ (15 680 zł).

Wszycie Esperalu - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 800 zł
 • Łódź od 400 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 600 zł do 650 zł
 • Kraków od 500 zł do 2 000 zł
 • Warszawa od 680 zł do 700 zł
 • Toruń od 650 zł
 • Częstochowa od 800 zł
 • Kielce od 800 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł
 • Wejherowo od 1 000 zł
 • Tomaszów Mazowiecki od 1 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa wszycie esperalu w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu wszycie esperalu w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.

Komentarze (1)

Kamil 2 lata temu

Witam posiadam wszywke od 4 miesiecy czy jest mozliwosc jej usuniecia chirurgicznie Odpowiedz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska