Wszycie Esperalu Olsztyn i okolice

Esperal wszywka, wszczepienie Disulfiramu, implantacja Esperalu, wszczepienie Esperalu

Wszycie Esperalu Olsztyn - informacje

Esperal (Disulfiram) jest środkiem farmakologicznym, który wspomaga leczenie uzależnienia od alkoholu. Jest to jeden z najstarszych leków, stosowanych u osób uzależnionych od alkoholu. Sam w sobie jest zupełnie nieszkodliwy, jednak w połączeniu nawet z niewielką dawką alkoholu wywołuje szereg reakcji, takich jak pulsujący ból głowy, nudności i wymioty oraz uczucie gorąca. W przypadku spożycia większej dawki dojść może do zaburzeń rytmu serca, zaburzeń psychicznych, a nawet zapaści. Sama procedura implantacji Esperalu przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie 30 minut. Polega na wszyciu (najczęściej w okolicy pośladka) sterylnych tabletek pod skórę. Zabiegowi poddać się może wyłącznie osoba, która wyraziła pisemną zgodę na wszczepienie środka oraz zapoznała się z ewentualnymi skutkami, jakie wywołać może w połączeniu z alkoholem.

Wszczepienie Disulfiramu w Olsztynie – gdzie można udać się na zabieg

W Olsztynie osoby uzależnione poddać się mogą zabiegowi wszycia Esperalu w placówce Leczenie Alkoholizmu, w której świadczona jest cała gama usług z zakresu leczenia alkoholizmu. W ośrodku pacjenci poddać się mogą zwykłej procedurze wszczepienia Esperalu lub zabiegowi Premium (wszywka z podaniem antybiotyku z użyciem rozpuszczalnych szwów). Oferta gabinetu obejmuje również odtrucia alkoholowe (detox 3h, detox 12h, detox 24h).

Na wszycie Esperalu w Olsztynie udać się można także do Naszego Gabinetu, czyli placówki, oferującej swoim pacjentom kompleksowe leczenia alkoholizmu. W placówce zabieg implantacji Esperalu przeprowadza się w wersji standardowej oraz VIP, obejmującej zastrzyk z antybiotykiem, minimalizujący ryzyko powikłań infekcyjnych oraz zastosowanie szwów rozpuszczalnych. W ośrodku pacjenci poddać się mogą także odtruciu alkoholowemu.

W Ostródzie, która znajduje się około 39 km od Olsztyna, zabieg implantacji Disulfiramu wykonać może lek. med. Jarosław Żyta, specjalista chirurg ogólny. Udać się do niego można także na usuwanie drobnych zmian skórnych (np. plamy barwinkowe, włókniaki, uszypułowane wyrośla skórne), usuwanie zmian zlokalizowanych w tkance podskórnej (np. kaszaki, tłuszczaki) i oczyszczanie ropni, a także na terapię przewlekłych owrzodzeń troficznych oraz oczyszczanie krwiaków wymagających nakłucia lub nacięcia i sączenia. Jego oferta obejmuje także inne drobne zabiegi chirurgiczne, w tym plastykę wrastającego paznokcia, szycie ran pourazowych (szew pierwotny i wtórny po wycięciu brzegów), usuwanie ciał obcych ze skóry i tkanki podskórnej (np. szkło, metal) oraz nakłucia stawów i ewakuację treści patologicznej (krwiaki, wysięki pourazowe i pozapalne).

Cena implantacji wszywki alkoholowej w Olsztynie i w Pretorii

W Olsztynie za zabieg wszczepienia Esperalu zapłacić trzeba około 450 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, dr. G.F. Kirsten w Pretorii (w Republice Południowej Afryki) przeprowadza ją za 300 euro, czyli ponad 1 200 złotych.

Wszycie Esperalu - ceny w Olsztynie na tle innych miast

 • Łódź od 400 zł do 750 zł
 • Kraków od 500 zł do 2 000 zł
 • Warszawa od 680 zł do 700 zł
 • Kielce od 350 zł do 800 zł
 • Wrocław od 600 zł do 650 zł
 • Bydgoszcz od 700 zł
 • Częstochowa od 800 zł
 • Lublin od 800 zł
 • Mińsk Mazowiecki od 500 zł
 • Chełm od 500 zł
 • Piotrków Trybunalski od 500 zł
 • Kowale od 650 zł
Wszycie Esperalu cena »
Autor: