Wszycie Esperalu Poznań

Synonimy: Esperal wszywka, wszczepienie Disulfiramu, implantacja Esperalu, wszczepienie Esperalu

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wszycie Esperalu Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w Dolce Medical Gabinet zabiegowy w Dolce Medical

Wszycie Esperalu, czyli związku jakim jest Disulfiram, polega na implantacji leku głęboko do warstwy mięśniowej, na pośladku lub pod łopatką. Ma on na celu zablokowanie enzymu, który bierze udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie. Po spożyciu alkoholu mogą zatem pojawić się takie dolegliwości, jak ból głowy, uczucie kołatania serca oraz nudności i wymioty. Wystąpić mogą także zaburzenia rytmu serca oraz zapaść, co skutkować może bezpośrednim zagrożeniem życia. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Procedura wszczepienia Esperalu może zostać przeprowadzona wyłącznie w przypadku pacjenta, który wyraził pisemną zgodę na implantację oraz zapoznał się z ewentualnymi skutkami działania alkoholu po zabiegu.

Leczenie choroby alkoholowej Esperalem w Poznaniu – gdzie szukać pomocy

Wszycie Esperalu możliwe jest w Polskim Centrum Esperal - placówce, która specjalizuje się w niesieniu pomocy ludziom uzależnionym od alkoholu. Placówka otwarta jest 7 dni w tygodniu. Oprócz dyskretnych wszywek alkoholowych oferuje ona także odtrucia alkoholowe, pełne leczenie uzależnień oraz konsultacje ze specjalistami w dziedzinie uzależnień, w tym z psychologami. Zakres działalności centrum obejmuje także dojazd do pacjenta.

Implantacji Esperalu w dokonać mogą także specjaliści z HD MEDICAL, czyli jedynej firmy na rynku prywatnych usług medycznych, która oferuje kompleksowe rozwiązania medyczne w zakresie leczenia alkoholizmu. W Poznaniu na pacjentów, oprócz lekarzy dokonujących wszczepienia leku i specjalistów z zakresu odtruć poalkoholowych, czekają także interniści, pediatrzy oraz fizjoterapeuci. Osoby potrzebujące wsparcia w walce z nałogiem skorzystać mogą także z doraźnej pomocy, polegającej na odtruciu organizmu, która świadczona jest w domu pacjenta (obejmuje usunięcie z organizmu substancji toksycznych oraz podanie odpowiednich leków łagodzących objawy odstawienia alkoholu). W ofercie firmy znaleźć można także pakiety zbiorcze obejmujące pakiet odtrucia organizmu z implantacją Esperalu.

W Poznaniu wszczepienie Disulfiramu przeprowadzić może dr n. med. Błażej Ciesielczyk, chirurg ogólny. Doświadczenie zdobywał pełniąc funkcję ordynatora na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Aniologii Szpitala w Puszczykowie. Zabieg wszycia Esperalu wykonuje w trybie ambulatoryjnym.

Cena implantacji wszywki alkoholowej w Poznaniu i w Pretorii

Gabinet zabiegowy w Dolce Medical Gabinet zabiegowy w Dolce Medical

W Poznaniu za zabieg implantacji Esperalu zapłacić trzeba około 500 złotych. Dr. G.F. Kirsten w Pretorii procedurę przeprowadza za 300 euro, czyli ponad 1 200 złotych.

Wszycie Esperalu - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 490 zł
 • Łódź od 480 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 450 zł do 650 zł
 • Kraków od 500 zł do 2 000 zł
 • Warszawa od 550 zł do 700 zł
 • Lublin od 800 zł
 • Częstochowa od 800 zł
 • Bydgoszcz od 650 zł
 • Kowale od 650 zł
 • Kielce od 800 zł
 • Toruń od 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wszycie esperalu także w miastach pobliżu Poznania, takich jak: Luboń.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.