Wszycie Esperalu Poznań i okolice

Choroba alkoholowa to problem dotykający wielu ludzi, niezależnie od statusu społecznego czy materialnego. Zastanawiasz się jak wygrać walkę z alkoholem, a może chcesz pomóc komuś bliskiemu? Poniżej znajdziesz listę poznańskich klinik, w których podczas konsultacji dowiesz się więcej na temat zabiegu wszczepienia Esperalu.

Bezpośrednio w Poznaniu nie dysponujemy placówką wykonującą wszycie Esperalu, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Poznania. Wszycie Esperalu można przeprowadzić m.in. w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak Żnin (73 km od Poznania) w cenie 900 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Wszycie Esperalu Poznań - informacje

Wszycie Esperalu, czyli związku jakim jest Disulfiram, polega na implantacji leku głęboko do warstwy mięśniowej, na pośladku lub pod łopatką. Ma on na celu zablokowanie enzymu, który bierze udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie. Po spożyciu alkoholu mogą zatem pojawić się takie dolegliwości, jak ból głowy, uczucie kołatania serca oraz nudności i wymioty. Wystąpić mogą także zaburzenia rytmu serca oraz zapaść, co skutkować może bezpośrednim zagrożeniem życia. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Procedura wszczepienia Esperalu może zostać przeprowadzona wyłącznie w przypadku pacjenta, który wyraził pisemną zgodę na implantację oraz zapoznał się z ewentualnymi skutkami działania alkoholu po zabiegu.

Leczenie choroby alkoholowej Esperalem w Poznaniu – gdzie szukać pomocy

Wszycie Esperalu możliwe jest w Dolce Medical (Poznań-Jeżyce) oraz Dolce Medical w Swarzędzu znajdującego się około 20 minut jazdy samochodem od Poznania.

Na poznańskim Grunwaldzie znajduje klinika Leczenie Uzależnień Nasza Grupa Medyczna, która specjalizuje się w niesieniu pomocy ludziom uzależnionym od alkoholu. Jest ona jednym z oddziałów największej sieci placówek leczących uzależnienia w Polsce. Oprócz dyskretnych wszywek alkoholowych oferuje ona także detoks alkoholowy, pełne leczenie alkoholizmu oraz konsultacje ze specjalistami w dziedzinie uzależnień, którzy dobierają indywidualne metody leczenia do potrzeb pacjenta. Zakres działalności centrum obejmuje także dojazd do pacjenta. 

Implantację Esperalu można również wykonać w placówce, która w drugiej połowie 2018 roku dołączyła do serwisu Tourmedica.pl  ̶  Centrum Medyczne MedHeart w Kórniku. Miejscowość jest oddalona od Poznania o około 30 km, więc może być dobry rozwiązaniem dla poznańskich pacjentów, którzy są zainteresowani wszywką alkoholową, ale zabieg chcą wykonać dyskretnie w innej miejscowości. Wszczepieniem Disulfiramu zajmuje się najczęściej lek. Krystian Tomaszewski, którego pacjenci cenią za profesjonalizm i empatię.

 

Wszycie Esperalu - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Łódź od 400 zł do 750 zł
 • Kraków od 500 zł do 1 000 zł
 • Warszawa od 680 zł do 700 zł
 • Kielce od 350 zł do 800 zł
 • Wrocław od 600 zł do 650 zł
 • Bydgoszcz od 700 zł
 • Częstochowa od 800 zł
 • Lublin od 800 zł
 • Wejherowo od 1 000 zł
 • Tomaszów Mazowiecki od 1 300 zł
 • Mińsk Mazowiecki od 500 zł
 • Chełm od 500 zł
Wszycie Esperalu cena »

Usługa wszycie esperalu w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.