Wybielanie zębów metodą nakładkową Wrocław

Synonimy: wybielanie zębów nakładkowo metodą domową

Filtruj wyniki

Wybielanie zębów metodą nakładkową Wrocław - informacje

lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak

Naturalna barwa naszych zębów waha się między białą, a szaroniebieską i kremową, a wszystko zależy  od stopnia mineralizacji tkanek twardych zęba. Bardziej odporne na próchnicę od zębów białych czy mlecznych, o barwie szaroniebieskiej są zęby ze szkliwem kremowo-żółtym. Oprócz ogólnych przebarwień, spowodowanych m. in. farmakologią, fluorozą czy brakiem podstawowej higieny, często pojawiają się przebarwienia lokalne oraz te spowodowane wiekiem. Wszystkie te problemy możemy usunąć przez profesjonalne wybielenie zębów kilkoma metodami zarówno w gabinecie, jak i w domu.  

Domowy sposób na hollywoodzki uśmiech

Wybielanie metodą nakładkową należy do oferty Prywatnej Praktyki lek. dent. Krystyny Kołosowskiej, a terapia wymaga 2-3 wizyt, podczas których  pobrane zostają wyciski szczęki i żuchwy pacjenta, by następnie w laboratorium protetycznym wytłoczono je metodą próżniową tak, by idealnie przylegały do zębów. Gotowe nakładki oraz środek wybielający pacjent otrzymuje na kolejnej wizycie wraz z instrukcjami lekarza. Terapia, która polega na samodzielnym zakładaniu nakładek na noc trwa ok. trzech dni. Wybielanie poprzedza wizyta konsultacyjna oraz przegląd.

Vita-Dent Stomatologia to dwa gabinety zlokalizowane we Wrocławiu i w Kiełczowie. Standardowy proces wybielania nakładkowego poprzedzają tu dwie wizyty, a przeciwwskazaniami do jego wykonania jest ciąża lub okres karmienia oraz wiek poniżej 16. roku życia. Przed rozpoczęciem terapii, wymagane jest zabezpieczenie ognisk próchnicy znajdujących się w strefie wybielanej, a dla optymalnej estetyki ewentualne ubytki wypełnia się dopiero po wybieleniu zębów. Właścicielką Gabinetów jest lek. stom. Barbara Gdula, specjalista stomatologii ogólnej.

Cienkie silikonowe nakładki do wybielania domowego ze specjalną kieszonką na żel wybielający otrzymamy również w Dentalland będącym Praktyką Stomatologiczną lek. stom. Pawła Kosiora, chirurga. W stomatologii estetycznej, ortodoncji i endodoncji specjalizuje się dr n. med. Agnieszka Sieja i jak wyjaśnia, podczas wybielania zęby mogą się stać wrażliwe na zimno i ciepło, wówczas należy przerwać proces wybielania, a dolegliwości zwykle ustępują po 2-3 dniach. Placówka powstała w 1998 r. i oprócz stomatologii estetycznej specjalizuje się w implantologii oraz profilaktyce.

O naturalny i estetyczny wygląd naszych zębów zadbają lekarze stomatolodzy – Barbara i Adrian Maliccy, którzy w zakresie swojego Gabinetu Stomatologicznego stosują szeroką ofertę zabiegów estetycznych, m.in. metody nakładkowe z aplikacją żelu wybielającego bądź wybielanie gabinetowe z użyciem lampy Zoom. Oferta obejmuje również wybielanie pojedynczego zęba po leczeniu kanałowym. Dr n. med. Barbara Malicka jest specjalistą stomatologii zachowawczej z endodoncją oraz pracownikiem Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej Wrocławskiego UM.

Indywidualnie dopasowane szyny do wybielania nakładkowego zębów we współpracy z pracownią protetyczną wykonują specjaliści Gabinetów Stomatologicznych Tarabuła. Procedurę rozpoczyna pobranie wycisku masą alginatową, a następnie techniczne przygotowanie elastycznych nakładek, wraz z którymi pacjent otrzymuje żel wybielający. Codzienne, nocne nakładanie ich na zęby trwa do trzech tygodni. Współwłaścicielem Gabinetów jest lek. stom. Grzegorz Tarabuła, który specjalizuje się w stomatologii estetycznej oraz nowoczesnym leczeniu kanałowym. 

Wybielanie zębów żywych metodą Nite White oferuje Gabinet Aldent, a technikę pacjenci mogą stosować w domu po wcześniejszym wycisk łuku zębowego i przygotowaniu szyn. Metoda bazuje na substancji aktywnej podawanej w formie miętowego lub wiśniowego żelu, jaki pacjent nakłada strzykawką każdorazowo przed zastosowaniem. W większości przypadków po zakończeniu procesu wybielania, w celu wzmocnienia szkliwa Gabinet oferuje zabieg fluoryzacji. Oprócz nakładek, w ofercie placówki dostępne są również inne metody, m. in.: wybielanie lampą Beyond, Opalescence Xtra Boost oraz Pola Office.

Nakładkowe wybielanie zębów we Wrocławiu i w Devon (Wielka Brytania) – jaka cena?

Gabinet zabiegowy w Skydental Gabinet zabiegowy w Skydental

Za zestaw do wybielania zębów w domu, w Hygeia Dental Care zapłacimy 275 £ (1,540 zł). To niemal o połowę wyższa cena w porównaniu do oferty w kraju. 

Wybielanie zębów metodą nakładkową - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 550 zł do 1 500 zł
 • Kraków od 300 zł do 900 zł
 • Warszawa od 500 zł do 1 200 zł
 • Łódź od 300 zł do 600 zł
 • Gdańsk od 500 zł do 1 050 zł
 • Poznań od 450 zł do 650 zł
 • Gliwice od 700 zł do 1 200 zł
 • Katowice od 500 zł do 900 zł
 • Szczecin od 650 zł do 1 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 850 zł
 • Rzeszów od 750 zł do 850 zł
 • Gdynia od 600 zł do 1 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa wybielanie zębów metodą nakładkową we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu wybielanie zębów metodą nakładkową w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska