Wycięcie pęcherzyka żółciowego i operacja na drogach żółciowych

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz wycięcie pęcherzyka żółciowego i operacja na drogach żółciowych? Dołącz do nas! »

Wycięcie pęcherzyka żółciowego i operacja na drogach żółciowych - informacje

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

Pęcherzyk żółciowy (nazywany potocznie woreczkiem żółciowym) magazynuje żółć, wytworzoną przez wątrobę, która służy do trawienia tłuszczów. Najczęstszą chorobą tego narządu jest powstawanie i gromadzenie się w nim kamieni żółciowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest operacyjne wycięcie pęcherzyka żółciowego (cholecystektomia). Operacja ta wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Można przeprowadzić ją na dwa sposoby: klasyczny (tradycyjny, otwarty) oraz laparoskopowy. Cholecystektomia klasyczna polega na nacięciu brzucha w jego górnej części, a następnie na podwiązaniu naczyń i przewodu pęcherzyka żółciowego oraz usunięciu go w całości. Metoda laparoskopowa polega na wykonaniu kilku niewielkich otworów w brzuchu, przez które wprowadza się do wnętrza jamy otrzewnej specjalną niewielką kamerę oraz długie i cienkie narzędzia chirurgiczne. Przebieg zabiegu, który jest bardzo podobny jak w przypadku metody tradycyjnej, lekarze obserwują na ekranie monitora. Operacje pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz zabiegi endoskopowe na drogach żółciowych uważane są za najczęściej wykonywane zabiegi chirurgiczne. 

Wycięcie pęcherzyka żółciowego w Polsce - gdzie można wykonać zabieg

Specjalistyczna Praktyka Lekarska dr n. med. spec. Henryk Klincewicz w Poznaniu to klinika, która specjalizuje się w leczeniu chorób gastrornterologicznych oraz hepatologicznych. Przeprowadza się tu zabiegi endoskopowe, diagnostyczne oraz zabiegowe, w zakresie m.in. chorób dróg żółciowych. Cholecystektomię pęcherzyka żółciowego w tej klinice wykonać można metodą zarówno klasyczną, jak i laparoskopową.

Chirurg ogólny i gastroenterolog dr hab. n. med. prof. nadzw. Jarosław Leszczyszyn z Wrocławia także przeprowadza operacje na drogach żółciowych, w tym cholecystektomię, którą wykonuje zarówno metodą klasyczną, jak i laparoskopową. Odbył wiele staży naukowych z zakresu chirurgii i gastroenterologii, między innymi w Cleveland Clinic w Fort Lauderdale na Florydzie, USC Hospital w Los Angeles oraz w Inselspital Berno w Szwajcarii.

Wycięcie pęcherzyka żółciowego i operacja na drogach żółciowych znajduje się także w ofercie Kliniki JOLLY MED z Warszawy, gdzie zabieg ten przeprowadzany jest metodą laparoskopową. Przy zastosowaniu tej metody operacyjnej pobyt pacjenta w klinice wynosi najczęściej ok. 48 h. Placówka ma w swojej ofercie także inne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, w tym operacyjne leczenie przepuklin.

Ceny zabiegu wycięcia pęcherzyka żółciowego w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki
Laparoskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego w ośrodku Private Medical Centre z Londynu (Wielka Brytania) kosztuje 4 500 funtów (ok. 27 000 zł), natomiast za ten sam zabieg w Polsce trzeba zapłacić ok. 4 000 zł.

Wycięcie pęcherzyka żółciowego i operacja na drogach żółciowych - ceny w różnych miastach

  • Gdańsk od 4 920 zł
  • Kraków od 6 000 zł
  • Katowice od 3 900 zł
  • Otwock od 6 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.