Wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo

Lekarze wykonujący wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo

Posiadamy w ofercie 7 specjalistów w 18 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 26 różnych placówkach. Usługa wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

9,3 / 10
dr n. med. Piotr Narbutt

chirurg ogólny

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

9,0 / 10
lek. Maciej Plesiak

chirurg ogólny, bariatra

w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

9,0 / 10
prof. dr hab. Adam Dziki

chirurg ogólny

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

lek. Jakub Targowski

chirurg ogólny

w Szpital Medfemina

lek. Dariusz Houdail

chirurg ogólny

w Szpital Medfemina

dr n. med. Janusz Orzechowski

chirurg ogólny

w Szpital Medfemina

Wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo - informacje

Główną funkcją pęcherzyka żółciowego jest gromadzenie i zagęszczanie żółci produkowanej przez wątrobę. Powstawaniu złogów (kamieni) sprzyja zastój lub spowolniony przepływ żółci w pęcherzyku żółciowym, co może blokować jej odpływ, prowadząc do bolesnych kolek żółciowych, w nasilonych przypadkach nawet do żółtaczki mechanicznej. Wskazania do zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego obejmują objawową kamicę (często jej przebieg jest bezobjawowy, a złogi są diagnozowane podczas przypadkowego USG) oraz zwapniały pęcherzyk żółciowy. Leczenie nieinwazyjne jeśli przynosi efekt w postaci rozpuszczenia złogów (terapia kwasem ursodeoksycholowym), nie rozwiązuje problemu w sposób trwały.

Cholecystektomia laparoskopowa w leczeniu kamicy żółciowej

Jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w regionie łódzkim jest Szpital Specjalistyczny Brzeziny, gdzie w ramach Chirurgii Ogólnej wykonywane są wszystkie operacje w obrębie jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, m. in. związane z chorobami pęcherzyka żółciowego. Oferta w tym zakresie obejmuje operacje pęcherzyka żółciowego z wycięciem go metodą klasyczną (cholecystectomia metodą klasyczną) oraz laparoskopową. Zespołem chirurgów kieruje prof. dr hab. n. med. Adam Dziki, założyciel placówki.

Dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego są zwykle spowodowane obecnością kamieni zbudowanych z cholesterolu i kwasów żółciowych. Chirurgiczne ich usunięcie wraz z pęcherzykiem żółciowym w terapii kamicy żółciowej przeprowadza także warszawska Klinika Jolly Med, a wykonywana tu małoinwazyjna cholecystektomia laparoskopowa, nie tylko zmniejsza ból pooperacyjny, ale także zapewnia szybszy i sprawniejszy powrót do pełnej aktywności. Zespół chirurgów ogólnych współtworzy dr n. med. Tomasz Koziarski, specjalista chirurgii ogólnej. 

Złogi w pęcherzyku żółciowym mogą powodować liczne powikłania w postaci ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego, wodniaka lub ropniaka pęcherzyka żółciowego, jak również ostrego zapalenia trzustki. Laparoskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego oferuje Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi. Zabieg w znieczuleniu ogólnym wykonywany jest odpłatnie, a cena poza zabiegiem obejmuje konsultację chirurgiczną kwalifikującą do zabiegu, komplet badań oraz hospitalizację wraz z opieką pielęgniarską i lekarską. 

Jak informują specjaliści Polskiego Holdingu Medycznego PCZ, laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego zostało uznane w 1991 r. za tzw. złoty standard leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego, a zabieg polega na wprowadzeniu trzech tokarów, przez które wkładane są mikronarzędzia oraz kamera. Pęcherzyk żółciowy usuwany jest z pozostawieniem w jamie brzusznej 2-3 tytanowych klipsów zamykających przewody i naczynia, które będą widoczne w badaniach RTG i USG do końca życia. Placówka, z siedzibą we Wrocławiu, w ramach sieci świadczy swoje usługi na terenie Dolnego Śląska.

W zakresie Chirurgii Ogólnej Szpitala EuroMedic w Katowicach, laparoskopowa metoda wycięcia pęcherzyka żółciowego wraz ze złogami stanowi alternatywę dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, skracając pobyt w szpitalu oraz rekonwalescencję. Zabieg wykonuje lek. med. Robert Repeć, chirurg, członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, który specjalizuje się w zabiegach laparoskopowych oraz operacjach plastycznych przepuklin powłok brzusznych. Zabieg poprzedza konsultacja anestezjologiczna oraz niezbędna badania wraz z wizytą kwalifikacyjną. 

W okolicach Bydgoszczy, cholecystektomia laparoskopowa jest wykonywana w Szpitalu Eskulap w Osielsku, a kwalifikacja do zabiegu zwykle odbywa się podczas konsultacji chirurgicznej i badania USG jamy brzusznej. U osób z innymi schorzeniami mogą być konieczne opinie odpowiednich specjalistów. Rutynowy zabieg trwa około 60 minut, a wykonuje go m. in. dr n. med. Michał Molski, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej, flebolog. Operacje są realizowane w zakresie refundacji NFZ lub odpłatnie.

Więcej na temat wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…