Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie

Lekarze wykonujący wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie

Posiadamy w ofercie 3 specjalistów w 11 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 15 różnych placówkach. Usługa wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

9,8 / 10
dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

9,3 / 10
lek. Jakub Targowski

chirurg ogólny

w Szpital Medfemina

Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie - informacje

Tarczyca jest narządem wydzielającym hormony do krwi, które są odpowiedzialne za regulowanie procesów metabolicznych. Jest kilka chorób tarczycy, które nie leczone na czas mogą przyczyniać się nawet do zagrożenia życia i wtedy potrzebne jest wycięcie tego narządu. Są to: nowotwory i guzki tarczycy oraz różne postaci wola.

Zabieg wycięcia tarczycy

W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej można poddać się operacji całkowitego usunięcia tarczycy a także częściowego usunięcia tarczycy z powodu nowotworów tarczycy czy woli guzowatych. Przeprowadzane są tutaj także inne operacje resekcji, np. piersi, żołądka czy operacje w nowotworach okrężnicy i odbytnicy. Do zespołu specjalistów należy dr  n. med. Szymon Niemiec, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1986 i II stopnia od 1990 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1992 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał po obronie rozprawy doktorskiej w roku 1990.

Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec w Świdnicy posiada Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, gdzie wykonywane są m.in. zabiegi z zakresu chirurgii tarczycy - jej radykalne lub tylko częściowe wycięcie. Ponadto lekarze zajmują się tutaj operacjami  trzustki i dróg żółciowych, jelita grubego oraz żołądka a także operacjami metodą laparoskopową (również z techniką 3D). Jednym z lekarzy operujących pacjentów jest dr n. med. Adam Biernacki, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1990 roku, który pomaga pacjentom z zakresu chirurgii także w przychodniach na terenie Świdnicy (np. w MK Medic) oraz w prywatnym gabinecie lekarskim.

Oddział Chirurgii Onkologicznej należy do struktur Szpitala Św. Rafała Scanmed mieszczącym się w Krakowie. Tutaj w ramach leczenia nowotworów tarczycy stosuje się jej radykalne wycięcie metodą klasyczną a także usunięcie płata tarczycy wraz z cieśnią oraz radykalne usunięcie tarczycy z układem chłonnym szyi. Pacjentom z tego zakresu pomaga prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Skotnicki, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1994 i II stopnia od II stopnia od 2001 roku) oraz chirurgii onkologicznej (od 2004 roku), który posiada bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, zdobyte m.in. w Instytucie Onkologii oraz za granicą w Salzburgu.

Zabiegowi operacyjnemu usuwającemu chorą tarczycę można poddać się także w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. Stanley Dudrick w Skawinie. Kwalifikowani są do niej pacjenci cierpiący na wole guzkowe, wole nadczynne czy raka tarczycy. Ponadto z innych zabiegów chirurgicznych można poddać się tutaj m.in. operacji pęcherzyka żółciowego, przepukliny czy wyrostka robaczkowego. Do kadry medycznej szpitala należy dr n. med. Piotr Szybiński, specjalista chirurgii ogólnej (od 2005 roku) oraz chirurgii onkologicznej (od 2010 roku), który w swoich dziedzinach medycyny szkolił się na kursach i stażach, przebywając na uniwersytetach w Wurzburgu, Dundee i Davos. Przynależy do wielu towarzystw chirurgicznych polskich i zagranicznych.

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II znajdujący się w Krośnie oferuje usługi medyczne z zakresu chirurgii tarczycy przeprowadzane na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej. Lekarze wykonują tutaj operację usunięcia całego gruczołu tarczowego w przypadkach woli guzowatych, choroby Gravesa-Basedowa, chorób zapalnych i nowotworowych gruczołu tarczowego. Podejmują się także reoperacji na tarczycy (wole nawrotowe, nowotwory). Jednym z operatorów jest tutaj dr n. med. Jan Wojciech Wroński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1988 i II stopnia od 1995 roku) oraz chirurgii onkologicznej, który specjalizację II stopnia w tej drugiej dziedzinie uzyskał po zdaniu egzaminu w 1999 roku.

Pododdział Chirurgii Onkologicznej znajduje się w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie, gdzie można poddać się całkowitemu wycięciu tarczycy z powodu jej nowotworu. Ponadto lekarze oprócz tradycyjnej metody stosują tutaj także zmodyfikowaną technikę usunięcia węzłów chłonnych. Specjalistą w zakresie chirurgii tarczycy i piersi jest tutaj dr n. med. Robert Chmielewski, specjalista II stopnia chirurgii onkologicznej, który pracował w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii - Instytucie w Warszawie.

Więcej na temat wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…