Wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie

Synonimy: strumektomia subtotalna, usunięcie tarczycy częściowe, wycięcie gruczołu tarczowego częściowo więcej »

Filtruj wyniki

Wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Wole guzowate, wole miąższowe czy zamostkowe, a ponadto guzki tarczycy, rak  tarczycy oraz stany zapalne gruczołu to tylko niektóre wskazania do chirurgicznego leczenia tarczycy. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a jej zakres obejmuje oba płaty tarczycy lub tylko ich część zawierającą niepokojące zmiany, w tym guzki. W takiej sytuacji pozostawia się niewielką ilość tkanki tarczycy na jej tylnej powierzchni (resekcja subtotalna). Każdą usuniętą zmianę przekazuje się do badania histopatologicznego w celu potwierdzenia lub wykluczenia obecność raka tarczycy, co warunkuje dalsze metody leczenia pacjenta. 

Strumektomia w Polsce – gdzie wykonywany jest zabieg częściowego wycięcia tarczycy?

Całkowite usunięcie tarczycy (thyroidektomia) oraz wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie (strumektomia) to tylko niektóre zabiegi, jakie w ramach chirurgii onkologicznej wykonuje dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia i specjalista chirurgii onkologicznej III stopnia. Certyfikowany w zakresie chirurgii endoskopowej i laparoskopowej w chorobach nowotworowych, swoje kwalifikacje zdobywał m.in. podczas międzynarodowego kursu wideoskopowej chirurgii endokrynologicznej (Institut de Recherche Contre les Cancers de L'appareil Digestif, Strasbourg, 1999). Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Strumektomia w przypadku chorób tarczycy (wole guzowate, rak czy choroba Hashimoto) wykonywana jest także przez zespół lekarzy Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Eskulap w Osielsku i jest leczeniem z wyboru. O sposobie i zakresie przeprowadzenia zabiegu decyduje chirurg oraz rewizja gruczołu tarczowego w trakcie zabiegu operacyjnego. Rutynowy zabieg w znieczuleniu ogólnym trwa około godziny. Kwalifikacja wymaga wcześniejszej konsultacji chirurga oraz badań USG i hormonów tarczycy, a wszystko można zrealizować w przyszpitalnej Poradni.

Chirurgia tarczycy to szeroki zakres procedur, jakie realizują lekarze Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Zabiegi wykonywane są ze śródoperacyjnym neuromonitoringiem nerwu krtaniowego wstecznego (IONM) i obejmują m.in. usunięcie gruczołu tarczowego o różnym zakresie w przebiegu choroby Gravesa-Basedowa i choroby nowotworowej. Wykonywane są tu także reoperacje wola nawrotowego. Oddział zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentami w ramach Poradni Endokrynologicznej.  

Cena częściowego wycięcia tarczycy w Polsce i w Brentwood (Wielka Brytania)

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

Spire Hartswood Hospital jest jednym ze szpitali, gdzie zabieg wycięcia tarczycy należy do najdroższych na terenie Wielkiej Brytanii i kosztuje 4 200 £ (23 520 zł). W Polsce ceny kształtują się na poziomie 5 000 zł.

Wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie - ceny w różnych miastach

  • Katowice od 5 000 zł do 6 450 zł
  • Kraków od 5 100 zł
  • Wrocław od 5 500 zł
  • Łódź od 4 000 zł
  • Gdańsk od 7 350 zł
  • Chorzów od 4 500 zł do 5 000 zł
  • Jelenia Góra od 6 900 zł
  • Kędzierzyn-Koźle od 6 500 zł
  • Grzawa od 3 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska