Wycięcie torbieli włosowej Łódź

Synonimy: operacja zatoki włosowej, wycięcie torbieli pilonidalnej, chirurgiczne usunięcie torbieli włosowej okolicy guzicznej więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wycięcie torbieli włosowej Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Torbiel włosowa, zwana również pilonidalną (łac. cystis pilonidalis), jest przewlekłym procesem zapalnym bruzdy międzypośladkowej, który może przejść w stan ostry z pojawieniem się ropnia. We wnętrzu ropnia znajdują się włosy (które wyrosły podczas infekcji) oraz ropa (zawierająca płyn tkankowy i obumarłe komórki). Choroba ta dotyczy głównie młodych mężczyzn, prowadzących siedzący tryb życia. Jej powstaniu sprzyja także nadmierna potliwość, brak higieny osobistej oraz otyłość. Głównym objawem choroby jest guz zapalny pojawiający się okolicy górnej części bruzdy międzypośladkowej oraz bolesność tego miejsca. Do usunięcia torbieli włosowej najczęściej konieczne jest zastosowanie metody operacyjnej.

Gdzie w Łodzi można przeprowadzić zabieg usunięcia torbieli włosowej?

Szpital Prywatny Salve ma w swojej ofercie zabieg usunięcia torbieli włosowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą metody Bascoma, która polega na drenażu torbieli, a następnie przepłukaniu jej roztworami odkażającymi, oraz na usunięciu znajdujących się w zmianie włosów. W zależności od wielkości i stanu zmiany specjaliści mogą usunąć same włosy i tkanki martwicze, mogą także zastosować rozległe wycięcie miejscowe. Operację usunięcia torbieli włosowej w placówce przeprowadza się przy znieczuleniu ogólnym lub przewodowym.

Prof. dr hab. n. med. Adam Dziki jest specjalistą chirurgiem, u którego można wykonać zabieg usunięcie torbieli pilonidalnej. Ukończył Wydział Lekarski na Akademii Medycznej w Łodzi. Jest redaktorem naczelnym magazynu naukowego „Polski Przegląd Chirurgiczny” oraz Konsultantem Wojewódzkim ds. Chirurgii Ogólnej dla Województwa Łódzkiego. Należy do wielu stowarzyszeń, zrzeszających lekarzy specjalistów chirurgii ogólnej, m.in.: Towarzystwa Chirurgów Polskich, Zarządu Światowego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Collegium Internationale Chirurgiae Digestivae.

Kolejną łódzką placówką, w której można usunąć torbiel włosową, jest Centrum Medyczne MelissaMed. Ośrodek oferuje liczne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, przeprowadzane techniką tradycyjną i laparoskopową. Zabieg wycięcia torbieli pilonidalnej w placówce przeprowadzany jest m.in.: sposobem Bascoma II lub poprzez oszczędne wycięcie torbieli z pozostawieniem rany do wygojenia.

Porównanie ceny za zabieg wycięcia torbieli włosowej w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny
Za zabieg usunięcia torbieli włosowej w klinice Tooting Medical Centre w Londynie (Wielka Brytania) trzeba zapłacić 350-550 funtów (od 2 100 - 3 300 zł). Ten sam  zabieg w Polsce kosztuje ok. 2 200 zł.

Wycięcie torbieli włosowej - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 2 500 zł do 2 600 zł
 • Wrocław od 800 zł do 4 900 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 000 zł
 • Warszawa od 1 500 zł do 3 900 zł
 • Tychy od 2 000 zł do 3 100 zł
 • Częstochowa od 500 zł
 • Toruń od 200 zł do 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł
 • Szczecin od 3 800 zł
 • Katowice od 3 800 zł
 • Gdańsk od 3 780 zł
Pokaż więcej »

Usługa wycięcie torbieli włosowej w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu wycięcie torbieli włosowej w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska