Wycięcie torbieli włosowej Szczecin

Synonimy: operacja zatoki włosowej, wycięcie torbieli pilonidalnej, chirurgiczne usunięcie torbieli włosowej okolicy guzicznej więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz wycięcie torbieli włosowej w Szczecinie? Dołącz do nas! »

Wycięcie torbieli włosowej Szczecin - informacje

Sala operacyjna w AMC Art Medical Center Sala operacyjna w AMC Art Medical Center

Torbiel włosowa (nazywana także torbielą pilonidalną lub zatoką pilonidalną) to przewlekły stan zapalny, występujący w szparze międzypośladkowej. Widocznym efektem choroby jest pęcherz, zlokalizowany w okolicy kości ogonowej, wypełniony ropą i włosami. Choć patogeneza tej dolegliwości nie jest dobrze poznana, to wiadomo, że najczęściej dotyka ona osoby młode i że znacznie częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Wycięcie torbieli włosowej to jedyny sposób, by usunąć taką zmianę. Rodzaj leczenia chirurgicznego uzależniony jest od rodzaju zmiany (dostępnych jest kilka metod leczenia torbieli włosowej). Przed zabiegiem pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe lub ogólne, co jest uzależnione przede wszystkim od wielkości zmiany.

Gdzie w Szczecinie można się poddać wycięciu torbieli włosowej?

Jednym z lekarzy praktykujących w Szczecinie i oferujących wycięcie torbieli włosowej jest chirurg lek. med. Krzysztof Przygodzki. W 1998 r. ukończył on Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi, a w 2008 r. uzyskał tytuł chirurga ogólnego. W obrębie jego zainteresowań zawodowych leży głównie koloproktologia, czyli choroby jelita grubego i odbytu. Jest jednym ze współautorów wykładu „Wykorzystanie manometrii doodbytniczej w diagnostyce schorzeń proktologicznych”, wygłoszonego na konferencji IV Zachodniopomorskie Dni Chirurgiczne w Pogorzelicy. U dr Przygodzkiego można poddać się leczeniu choroby hemoroidalnej czy przetok okołoodbytniczych.

Na wycięcie torbieli włosowej można się umówić do gabinetu chirurgicznego Asmed. Ta placówka medyczna działa od 1996 r. i specjalizuje się w leczeniu chorób proktologicznych. Prócz chirurgicznego usuwania torbieli włosowej oferta obejmuje również leczenie szczeliny odbytu, kłykcin kończystych i żylaków odbytu. Specjaliści przeprowadzają zarówno zabiegi bezoperacyjne, jak i klasyczne leczenie operacyjne.

W Szczecinie wycięcia torbieli włosowej można dokonać również u dr n. med. Marka Łokaja, specjalisty chirurgii ogólnej. Ukończył on Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Zawodu uczył się m.in. od chirurga i proktologa, dr Jerzego Lubikowskiego, specjalizującego się m.in. w chorobach odbytnicy. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół zabiegów proktologicznych i operacji przepuklin. Prócz wycięcia torbieli włosowej doktor Łokaj zajmuje się również leczeniem m.in. szczeliny odbytu, przetoki okołoodbytniczej czy nietrzymania stolca.

Porównanie cen wycięcia torbieli włosowej w Polsce i Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w AMC Art Medical Center Sala operacyjna w AMC Art Medical Center

W szczecińskich placówkach medycznych ceny wycięcia torbieli włosowej rozpoczynają się od 3 000 zł, podczas gdy w londyńskiej klinice Cosmedics Sklin Clinics cena tego zabiegu wynosi minimum 650 funtów, czyli ok. 4 000 zł.

Wycięcie torbieli włosowej - ceny w Szczecinie na tle innych miast

  • Szczecin od 3 300 zł do 4 000 zł
  • Wrocław od 800 zł do 3 750 zł
  • Warszawa od 1 500 zł do 5 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 5 000 zł
  • Bydgoszcz od 1 400 zł do 2 700 zł
  • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
  • Częstochowa od 500 zł do 1 000 zł
  • Łódź od 2 500 zł do 2 600 zł
  • Białystok od 1 200 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wycięcie torbieli włosowej także w miastach pobliżu Szczecina, takich jak: Goleniów lub Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.