Wycięcie torbieli włosowej Warszawa

operacja zatoki włosowej, wycięcie torbieli pilonidalnej, chirurgiczne usunięcie torbieli włosowej okolicy guzicznej więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wycięcie torbieli włosowej Warszawa - informacje

dr Konrad Czajkowski dr Konrad Czajkowski

Torbiel włosowa zwana inaczej torbielą pilonidalną (łac. cystis pilonidalis) to schorzenie występujące głównie u mężczyzn (cztery razy częściej), niż u kobiet. Cierpi na nią około 0,7 % populacji w drugiej i trzeciej dekadzie życia i dotyka głównie mężczyzn z ciemną karnacją. Jest to choroba zapalna skóry i tkanki podskórnej występująca w okolicy krzyżowo-ogonowej. Jej przyczynami mogą być: siedzący tryb życia, nadmierna potliwość, brak odpowiedniej higieny, urazy kości ogonowej oraz choroby metaboliczne czy cukrzyca. Skuteczną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny polegający na całkowitym wycięciu zmiany.

Pozbyć się torbieli włosowej

Chirurgiczne wycięcie torbieli okolicy krzyżowo-guzicznej to jednen z zabiegów chirurgicznych oferowanych przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ibis mieszczący się w Warszawie. Zabieg ten wykonywany jest w szpitalu tej jednostki medycznej na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Specjaliści pracujący w tym szpitalu przeprowadzają także szereg innych operacji chirurgicznych i proktologicznych. Można wśród nich wymienić: nacięcie ropnia okołoodbytniczego, wycięcie zmian okołoodbytniczych a także gumkowanie hemoroidów oraz operacje przetok odbytu i szczelin odbytu.

Pacjent, cierpiący na torbiel pilonidalną kości ogonowej, może również udać się w Warszawie do Wojskowego Instytutu Medycznego - Centralnego Szpitala Klinicznego MON, gdzie operacja zatoki włosowej przeprowadzana jest w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii. Wyposażona jest ona w nowoczesny sprzęt medyczny, wykorzystywany przy operacjach, np. w zestaw noży ultradźwiękowych EnSeal (do przecinania tkanek za pomocą ultradźwięków). W tej klinice lekarze przeprowadzają także: endoskopowe zabiegi jelita grubego, leczenie żylaków odbytu i szczelina odbytu, wycinają zmiany skórne i tłuszczaki powłok. Pacjent do 10 dni po operacji torbieli włosowej może udać się również tutaj na zdjęcie szwów.

Mazowiecki Szpital Onkologiczny mieszczący się w Wieliszewie (33 km od Warszawy) oferuje swoim pacjentom zabiegi chirurgiczne usunięcia tobieli włosowej. Z innych zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej można poddać się tutaj: średnim zabiegom odbytu, małym zabiegom odbytu i odbytnicy, operacyjnemu leczeniu różnych chorób odbytu a także kompleksowym zabiegom jelita grubego oraz dużym (i średnim) i endoskopowym zabiegom na jelicie grubym czy operacyjnemu leczeniu chorób jelita grubego. 

Zabieg wycięcia torbieli pilonidalnej - cena w Warszawie i w Londynie

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Poddając się w Warszawie chirurgicznemu usunięciu torbieli włosowej okolicy guzicznej pacjent zapłaci kwotę 665 zł, w Wielkiej Brytanii jest to wydatek rzędu £410 (2,4 tys. zł) w London Rectal Clinic.

Wycięcie torbieli włosowej - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 250 zł do 4 200 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 4 900 zł
 • Tychy od 2 800 zł
 • Częstochowa od 500 zł do 3 200 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Bydgoszcz od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Toruń od 2 000 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Gorzów Wlkp. od 1 000 zł
 • Gdynia od 2 100 zł
 • Białystok od 1 600 zł
 • Szczecin od 3 800 zł
Wycięcie torbieli włosowej cena »

Usługa wycięcie torbieli włosowej w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu wycięcie torbieli włosowej w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.