Wycięcie torbieli włosowej Warszawa

Synonimy: operacja zatoki włosowej, wycięcie torbieli pilonidalnej, chirurgiczne usunięcie torbieli włosowej okolicy guzicznej więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wycięcie torbieli włosowej Warszawa - informacje

Sala operacyjna w Kriomed Czajkowski Sala operacyjna w Kriomed Czajkowski

Torbiel włosowa zwana inaczej torbielą pilonidalną (łac. cystis pilonidalis) to schorzenie występujące głównie u mężczyzn (cztery razy częściej), niż u kobiet. Cierpi na nią około 0,7 % populacji w drugiej i trzeciej dekadzie życia i dotyka głównie mężczyzn z ciemną karnacją. Jest to choroba zapalna skóry i tkanki podskórnej występująca w okolicy krzyżowo-ogonowej. Jej przyczynami mogą być: siedzący tryb życia, nadmierna potliwość, brak odpowiedniej higieny, urazy kości ogonowej oraz choroby metaboliczne czy cukrzyca. Skuteczną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny polegający na całkowitym wycięciu zmiany.

Pozbyć się torbieli włosowej

Chirurgiczne wycięcie torbieli okolicy krzyżowo-guzicznej to jednen z zabiegów chirurgicznych oferowanych przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ibis mieszczący się w Warszawie. Zabieg ten wykonywany jest w szpitalu tej jednostki medycznej na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Specjaliści pracujący w tym szpitalu przeprowadzają także szereg innych operacji chirurgicznych i proktologicznych. Można wśród nich wymienić: nacięcie ropnia okołoodbytniczego, wycięcie zmian okołoodbytniczych a także gumkowanie hemoroidów oraz operacje przetok odbytu i szczelin odbytu.

Pacjent, cierpiący na torbiel pilonidalną kości ogonowej, może również udać się w Warszawie do Wojskowego Instytutu Medycznego - Centralnego Szpitala Klinicznego MON, gdzie operacja zatoki włosowej przeprowadzana jest w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii. Wyposażona jest ona w nowoczesny sprzęt medyczny, wykorzystywany przy operacjach, np. w zestaw noży ultradźwiękowych EnSeal (do przecinania tkanek za pomocą ultradźwięków). W tej klinice lekarze przeprowadzają także: endoskopowe zabiegi jelita grubego, leczenie żylaków odbytu i szczelina odbytu, wycinają zmiany skórne i tłuszczaki powłok. Pacjent do 10 dni po operacji torbieli włosowej może udać się również tutaj na zdjęcie szwów.

Mazowiecki Szpital Onkologiczny mieszczący się w Wieliszewie (33 km od Warszawy) oferuje swoim pacjentom zabiegi chirurgiczne usunięcia tobieli włosowej. Z innych zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej można poddać się tutaj: średnim zabiegom odbytu, małym zabiegom odbytu i odbytnicy, operacyjnemu leczeniu różnych chorób odbytu a także kompleksowym zabiegom jelita grubego oraz dużym (i średnim) i endoskopowym zabiegom na jelicie grubym czy operacyjnemu leczeniu chorób jelita grubego. 

Zabieg wycięcia torbieli pilonidalnej - cena w Warszawie i w Londynie

Gabinet zabiegowy w Nasmed Gabinet zabiegowy w Nasmed

Poddając się w Warszawie chirurgicznemu usunięciu torbieli włosowej okolicy guzicznej pacjent zapłaci kwotę 665 zł, w Wielkiej Brytanii jest to wydatek rzędu £410 (2,4 tys. zł) w London Rectal Clinic.

Wycięcie torbieli włosowej - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 500 zł do 2 500 zł
 • Wrocław od 800 zł do 3 750 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 5 000 zł
 • Tychy od 2 000 zł do 3 100 zł
 • Częstochowa od 500 zł do 3 200 zł
 • Toruń od 200 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 2 600 zł
 • Katowice od 3 800 zł
 • Gdańsk od 3 780 zł
 • Radom od 700 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wycięcie torbieli włosowej w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska