Wycięcie torbieli włosowej Wrocław

Synonimy: operacja zatoki włosowej, wycięcie torbieli pilonidalnej, chirurgiczne usunięcie torbieli włosowej okolicy guzicznej więcej »

Filtruj wyniki
Wrocław

Chiroplastica

ocena 4.6 / 5 (53 opinie) - zobacz opinie » zobacz »
Wrocław ul. Dąbrowskiego 36A lok. 1U
"Podobało mi się tak na prawdę wszystko. Pierwszy raz mnie operowano, pierwszy raz musiałem poradzić sobie z tego typu problemem. Ekipa z placówki Chiroplastica z doktorem Pawłem Stajniakiem na czele pomogła mi przejść przez te ciężkie (dla mnie) dwa dni z wielkim luzem i profesjonalizmem jednocześnie. Wszyscy uśmiechnięci. W pokoju czystko (super sale). Dobre jedzenie. I oczywiście świetna opieka. Usługa wykonana bardzo dobrze."

DLA KLINIK: Oferujesz wycięcie torbieli włosowej we Wrocławiu? Dołącz do nas! »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wycięcie torbieli włosowej Wrocław - informacje

Sala operacyjna w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny Sala operacyjna w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny

Torbiel włosowa jest przewlekłym procesem zapalnym bruzdy międzypośladkowej, a jego ostry stan objawia się obecnością ropnia. Schorzenie, zwane zatoką lub torbielą pilonidalną, zwykle dotyczy młodych mężczyzn, zmagających się z problemem wyraźnej nadwagi lub otyłości. Jeśli z uwagi na przewlekły stan i towarzyszący mu objaw zapalny lekarz podejmie decyzję o chirurgicznym wycięciu zmiany, taki zabieg po wykonaniu zaopatruje się dwoma sposobami. Pierwszym jest tzw. metoda otwarta – ranę pozostawia się do gojenia poprzez ziarninowanie, oraz metoda zamknięta – polega na częściowym zamknięciu rany z pozostawieniem w jej wnętrzu drenu lub zastosowaniu techniki „przesuniętego płata skórnego”. 

Torbiel pilonidalna – leczenie we Wrocławiu

Chirurgia dermatologiczna i onkologiczna skóry, w tym zabieg wycięcia torbieli włosowej, znajduje się w zakresie usług, które świadczy dr hab. n. med. Andrzej Bieniek, specjalista chirurg plastyk II stopnia. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, wprowadził do Polski wiele nowoczesnych metod leczniczych, m.in. leczenie nowotworów skóry metodą chirurgii mikrograficznej Mohsa.  Jest autorem i współautor wielu prac naukowych oraz książek z zakresu chirurgii dermatologicznej, w tym książki "Podstawowy kurs chirurgii skóry", a także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Leczenie torbieli, ropnia oraz przetok stanowi część oferty Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich ProktoMed w Lubinie. Małoinwazyjne wycięcie torbieli włosowej (pilonidalnej) metodą „pit picking” w znieczuleniu miejscowym z usunięciem gniazda włosowego stosowane jest w przypadku niewielkich zmian, a zabieg polega na punkcji torbieli w całości. Większe zmiany są wycinane klinowo wraz z marginesem zdrowych tkanek. Na skórę i tkanki podskórne zakładane są szwy na okres około 10-14 dni.

Zabiegi proktologiczne, w tym leczenie szczeliny odbytu i żylaków odbytu oraz drobne zabiegi chirurgiczne, w tym usuwanie torbieli i fałd anodermalnych to zakres niektórych świadczeń Dolnośląskiego Centrum Chiroplastica, jakie realizowane są tam w ramach chirurgii ogólnej. Wycięcie torbieli włosowej realizowane jest w trybie chirurgii jednego dnia, a zabieg poprzedza szczegółowe kwalifikacja i postępowanie pooperacyjne oraz, w zależności od wskazań, szczegółowa diagnostyka.

Ile kosztuje zabieg wycięcia torbieli włosowej we Wrocławiu i w USA?

dr n. med. Ahmed Elsaftawy (chirurg ogólny, chirurg ręki) dr n. med. Ahmed Elsaftawy (chirurg ogólny, chirurg ręki)

We Wrocławiu ceny zabiegu wycięcia torbieli pilonidalnej zaczynają się od 800 zł i mogą wynieść 2 200 zł, podczas gdy – jak podaje Colon & Rectal Surgery Associates – w placówkach medycznych na terenie Stanów Zjednoczonych taki zabieg kosztuje 700 $ (2 663 zł).

Wycięcie torbieli włosowej - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

  • Wrocław od 800 zł do 3 750 zł
  • Warszawa od 1 500 zł do 5 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 5 000 zł
  • Bydgoszcz od 1 400 zł do 2 700 zł
  • Szczecin od 3 300 zł do 4 000 zł
  • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
  • Częstochowa od 500 zł do 1 000 zł
  • Łódź od 2 500 zł do 2 600 zł
  • Białystok od 1 200 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wycięcie torbieli włosowej także w miastach pobliżu Wrocławia, takich jak: Brzeg.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.