Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholina Warszawa

leczenie ropnia gruczołu Bartholina, nacięcie i zaopatrzenie torbieli lub ropnia gruczołu Bartholina, marsupializacja torbieli więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholina Warszawa - informacje

Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

Bolesność okolic intymnych, osłabienie i podwyższona temperatura to typowe objawy zapalenia gruczołu Bartholina - znajdującego się przy wejściu do pochwy gruczołu, wydzielającego śluz. Najczęściej stosowaną metodą usuwania ropnia gruczołu Bartholina jest leczenie operacyjne. Przeprowadzane w warunkach ambulatorium, polega na nacięciu lub nakłuciu ropnia za pomocą skalpela, pozwalając na ujście zalegającej w nim ropy, co przynosi niemal natychmiastowe ustąpienie bólu. W przypadku nawracających stanów zapalnych, można wykonać marsupializację gruczołu Bartholina, która polega na chirurgicznym otwarciu zmienionego gruczołu, a lożę ropnia oczyszcza się. Następnie na brzegi nacięcia zakładane są szwy, tworząc stały odpływ wydzieliny z gruczołu.

Usunięcie torbieli gruczołu przedsionkowego większego w Warszawie

Profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego, w tym leczeniem zabiegowym, zajmują się specjaliści Ginekologii Centrum Medycznego Nasmed. W ramach procedur ginekologicznych, oprócz m. in. zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, profilaktyki antykoncepcyjnej oraz nowotworowej, cennik obejmuje również wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholina oraz nacięcie i marsupializację jego ropnia / torbieli. Zabieg, który poprzedza konsultacja, wykonywany jest w trybie jednodniowym, w krótkim, dożylnym znieczuleniu ogólnym i trwa około 10-15 minut.

Marsupializacja, czyli chirurgiczne leczenie torbieli to jedna z metod pozbycia się cysty, którą w ginekologii stosuje się także w przypadku ropnia gruczołu Bartholina. Zabieg taki znajduje się w ofercie Kliniki Kobiet Medifem, która realizuje także inne procedury ginekologiczne, w tym z zakresu ginekologii operacyjnej (konizacja szyjki macicy, laparoskopia ginekologiczna, hydrolaparoskopia THL), estetycznej (rewitalizacja pochwy, laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu) i plastycznej (waginoplastyka, liporedukcja okolic intymnych).

Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholina z badaniem histopatologicznym oraz konsultacją anestezjologiczną można przeprowadzić także w Centrum Medycznym EvaClinic, oferta placówki obejmuje ponadto marsupializację bądź nacięcie ropnia gruczołu, które również poprzedza wizyta u anestezjologa. Zlokalizowana w dzielnicy Wawer klinika realizuje pełną gamę małych diagnostycznych i leczniczych zabiegów ginekologicznych, w tym zabiegi z obszaru ginekologii onkologicznej.

Porównanie cen marsupializacji gruczołu Bartholina w Warszawie i w Londynie

Gabinet zabiegowy w Nasmed Gabinet zabiegowy w Nasmed

Londyńskie the Gynae Centre oferuje zabieg marsupializacji gruczołu Bartholina w znieczuleniu miejscowym w cenie 800 £ (4 640 zł). W Warszawie ceny takiego zabiegu oscylują wokół 1 500 zł.

Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholina - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 300 zł do 4 200 zł
 • Kraków od 2 600 zł do 3 000 zł
 • Gdańsk od 3 150 zł
 • Łódź od 2 000 zł
 • Zielona Góra od 1 200 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 1 200 zł
 • Lubin od 2 100 zł
 • Bydgoszcz od 1 500 zł
 • Katowice od 1 000 zł
 • Radom od 350 zł
 • Poznań od 3 500 zł
 • Jelenia Góra od 2 100 zł
Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholina cena »

Usługa wyłuszczenie torbieli gruczołu bartholina w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu wyłuszczenie torbieli gruczołu bartholina w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: