Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Bielsko-Biała

likwidacja fałd na twarzy własnym tłuszczem, likwidacja bruzd na twarzy własnym tłuszczem

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Bielsko-Biała - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Najczęściej stosowaną metodą leczenia zniekształceń w chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej bądź usuwania oznak starzenia się jest przeszczep tkanek autogennych. Własna tkanka tłuszczowa (lipofilling) uznawana jest za najlepszy wypełniacz, z uwagi na swoją kompatybilność biologiczną, nie posiada cech antygenu i nie stanowi ryzyka stanu zapalnego. Stabilna po podaniu, nie przemieszcza się i łatwo wchłania, a co najważniejsze – wygląda naturalnie.

Terapia odmładzająca – lipofilling twarzy

Lipotransfer nie tylko zwiększa objętość twarzy, ale także poprawia jakość skóry. Jak podkreśla dr n. med. Artur Sandelewski z Esteuroda – Medycyna Estetyczna i Chirurgia, zawarte w przeszczepie tłuszczu komórki macierzyste, które są multipotencjalne, mają silny wpływ na regenerację skóry. Dlatego jednym ze wskazań do przeszczepu tkanki tłuszczowej jest korekcja zmarszczek twarzy, wypełnianie fałdów nosowo – wargowych czy „marionetek”. Inną kategorią zabiegów jest lipofilling ust, piersi i pośladków. Dr Sandelewski jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging oraz International Society of Hair Restoration Surgery, realizując ponadto w tym ostatnim zakresie specjalistyczną praktykę w ramach San – Med Hair Transplant. Oprócz Bielska – Białej, klinikę prowadzi także w Jaworznie.

Odmładzanie bez ryzyka, czyli wypełnianie, modelowanie oraz rewitalizację skóry twarzy za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej oferuje również Gabinet Dermatologii i Medycyny Estetycznej Dermatologia Bielsko. Stosowany do tych celów tłuszcz, pozyskiwany jest z każdej okolicy ciała, gdzie występuje jego nadmiar za pośrednictwem liposukcji, m.in. z brzucha lub ud. Zastosowanie procedury na twarz pozwala uzyskać naturalne rezultaty w redukcji zmarszczek, zagłębień i zwiotczałej skóry, a trwałość zabiegu przewidziana jest na 70%. Zaabsorbowany w ciągu pół roku tłuszcz można uzupełnić. Gabinet prowadzą i zabiegi wykonują lekarze medycyny estetycznej: lek. med. Wojciech Żarow, dermatolog, specjalizacja II stopnia oraz lek. med. Elżbieta Rutkowska, specjalista dermatolog – wenerolog.  Placówka świadczy usługi finansowane w systemie MediRaty.

Zabiegi wolumetryczne z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej wykonuje również Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Kosmetologii – Centrum Estetyki Ciała w Katowicach, modyfikując metodą lipofillingu szereg zmian zanikowo – przerostowych w objętości twarzy. Stosowany w tym celu chirurgiczny zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej odbywa się standardowo w dwóch etapach, w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 40 do 60 minut. Pobrany materiał wstrzykuje się w celu korekcji bruzd nosowo – wargowych, policzków oraz uzupełnienia brakującej tkanki doliny łez. Centrum prowadzi dr n. med. Henryk Mekle, proktolog, który specjalizuje się w dermatochirurgii oraz chirurgii kosmetycznej – szczególnie w zabiegach liposukcji oraz w iniekcyjnych i laserowych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Jako pierwszy w Polsce rozpoczął w 2006 r. zabiegi lipolizy laserowej oraz modelowania sylwetki z użyciem ultradźwięków.

W oddalonym o 80 km od Bielska – Białej Zabrzu, przeszczep tkanki tłuszczowej stosuje w swojej praktyce również lek. med. Andrzej Jureczko, chirurg, lekarz medycyny estetycznej oraz założyciel i właściciel Kliniki Jumed Medycyna Estetyczna. Certyfikowany członek Sekcji Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej obecnie Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti – Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim, w zakresie zabiegów na twarz oferuje m.in. lipolifting – modelowanie twarzy własnym tłuszczem. Dwuetapowa procedura w znieczuleniu miejscowym wymaga przygotowania materiału tj. oczyszczenia go z wody, krwi i martwych komórek. Dwuwarstwowy filtr dzieli komórki zawarte w tłuszczu i usuwa do 90% zanieczyszczeń, oddając wysokiej jakość materiał gotowy do przeszczepu. Klinika powstała w 2009 r. i oprócz zabiegów dla kobiet, posiada ofertę dedykowaną także dla mężczyzn.  

Wypełnianie zmarszczek tłuszczem autogennym w Bielsku – Białej i w Meise (Belgia) – ceny zabiegu

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Bielsko-Biała Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Bielsko-Biała

12 km na północ od centrum Brukseli, w The Atlas Kliniek, za lipotransfer zapłacimy 900 € (3780 zł). Koszty są więc do siebie bardzo zbliżone.

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Bielsko-Biała od 3 500 zł
 • Plewiska od 4 500 zł
 • Warszawa od 2 990 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł
 • Wrocław od 2 200 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 4 800 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 1 800 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 000 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem cena »

Usługa wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w pobliżu Bielska-Białej, w miejscowościach: Cieszyn, Jastrzębie-Zdrój oraz Jaworzno.

Autor: