Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Gdańsk

likwidacja fałd na twarzy własnym tłuszczem, likwidacja bruzd na twarzy własnym tłuszczem

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Gdańsk - informacje

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

Skóra na twarzy podlega nie tylko starzeniu biologicznemu, ale także starzeniu spowodowanemu negatywnym wpływem promieni słonecznych oraz czynnikami środowiskowymi, np. zanieczyszczenie powietrza. Destrukcji podlegają także tkanki leżące głębiej. Aby poprawić jej wygląd można poddać się zabiegowi przeszczepu na nią własnego tłuszczu.

Zlikwidować zmarszczki na twarzy własnym tłuszczem w gdańskich klinikach

W prywatnej klinice Perfect Medica dr n. med. Jacek Grudziński, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, wykonuje zabiegi wypełniania własnym tłuszczem zarówno zmarszczek na twarzy, jak i występujących na niej fałdów oraz powiększenia ust. Dr Grudziński specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej zrobił w roku 1999, natomiast z chirurgii plastycznej w 2003 roku. Z tej drugiej dziedziny zdobywał fach i bogate doświadczenie, pracując w Klinice Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń AM w Gdańsku od 1997 roku. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje z chirurgii plastycznej czynnie uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych.

W gdańskim Centrum Zdrowia i Piękna H&B Med pacjent może umówić się m.in. na zabieg redukcji zmarszczek twarzy różnych jej okolic za pomocą pobrania tłuszczu z ud lub brzucha i podania go w wybrane miejsce. W taki sposób można także powiększyć usta. Zabiegami takimi zajmuje się tutaj dr Marek Muraszko-Kuźma, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, które to tytuły uzyskał w 1997 roku (II stopień chirurgii ogólnej) oraz w 2001 roku (II stopień chirurgii plastycznej). Pan doktor swoje doświadczenie, jako chirurg plastyk, zdobywał w Kliniki Chirurgii Plastycznej UM w Gdańsku. Dodatkowo szkolił się z tego zakresu, wyjeżdżając na zagraniczne szkolenia (m.in. do Madrytu, Barcelony czy Pragi), a także uczestnicząc w polskich kursach.

W klinice Lux Med przyjmuje dr hab. n. med. Alicja Renkielska, specjalista chirurgii plastycznej, która wykorzystuje autogenną tkankę tłuszczową pacjenta, pobraną z brzucha lub pośladków, do zabiegów nie tylko likwidacji zmarszczek twarzy, ale także do podniesienia tkanek twarzy. Pani doktor doświadczenie z dziedziny chirurgii plastycznej zdobywała, pracując w Kliniki Chirurgii Plastycznej UM w Gdańsku. Tytuł chirurgia plastyka II stopnia uzyskała w 1980, w 1982 została doktorem nauk medycznych, a w roku 2007 doktorem habilitowanym.

W Centrum Zdrowia i Urody Orchid w Sopocie (12 km od Gdańska) wśród różnorodnych zabiegów z chirurgii plastycznej wykonywane są m.in. przeszczepy własnego tłuszczu metodą Collemana do wypełnienia ubytków oraz bruzd, występujących np. na twarzy pacjenta. Specjalizuje się w nich dr hab. n. med. Jerzy Jankau, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej. Tytuł z tej pierwszej uzyskał w 2003 roku (II stopnia), natomiast z drugiej specjalizacji nieco wcześniej, bo w 1996 roku (I stopnia). Swoje doświadczenie z chirurgii plastycznej zdobywał w kraju i za granicą, np. w Klinice Chirurgii Plastycznej UM w Gdańsku, a także w Facial Institute Toronto w Kanadzie (roczny staż w 1992 roku).

Gabinet Medycy Estetycznej Dr Pernak z zakresu chirurgii plastycznej oferuje m.in. zabiegi modelowania twarzy autologiczną tkaną tłuszczową, która pobrana od pacjenta z ud, brzucha lub pośladków, przyczynia się do wygładzania zmarszczek oraz wypełniania np. policzków lub skroni. Zabiegi takie wykonuje dr Mikołaj Pernak, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1998 roku, który doszkalał się także z zakresu chirurgii plastycznej na licznych kursach w kraju i za granicą a praktykuje w tej dziedzinie od 1999 roku.  

W Sopockiej Fabryce Urody chirurg plastyczny wykonuje m.in. zabiegi Lipofillingu - przeszczepia autologiczną tkankę tłuszczową pacjenta, wypełniając nią bruzdy na twarzy oraz przywracając równowagę w rozmieszczeniu tej tkanki. Powiększa także za jej pomocą piersi. Specjalistą tym jest dr n. med. Janusz Zdzitowiecki, chirurg plastyczny (II stopnia od roku 1995), ale także chirurg ogólny oraz anestezjolog. Pan doktor ma bogate doświadczenie zawodowe z chirurgii plastycznej zdobyte w ośrodkach polskich i zagranicznych, m.in. staż w 2000 roku w Policlinique du Bois oraz Clinique de la Croisee Laroche w Lille we Francji z zakresu zabiegów odmładzających twarz.

Cena zabiegu pobrania autogenicznej tkanki tłuszczowej i przeszczepienia jej na twarz w Gdańsku i za granicą

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

Koszt w Gdańsku i okolicach waha się w granicach 2,5-4.8 tys. zł (w Sopockiej Fabryce Urody). W Londynie w Queen Ann Street Medical Center trzeba zapłacić od 14 do 18 tys. zł.

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 3 000 zł
 • Plewiska od 4 500 zł
 • Warszawa od 2 990 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł
 • Wrocław od 2 200 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 4 800 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 1 800 zł do 8 000 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem cena »

Usługa wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Autor: