Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Toruń

Synonimy: likwidacja fałd na twarzy własnym tłuszczem, likwidacja bruzd na twarzy własnym tłuszczem

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Oferujesz wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w Toruniu?

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Toruń - informacje

Kadra w Szpital Świętego Łukasza Kadra w Szpital Świętego Łukasza

Przeszczepy autogennej tkanki tłuszczowej znano już pod koniec XIX w., kiedy to niemiecki chirurg Neuber przeprowadził rekonstrukcję wolumetryczną twarzy wykorzystując do tego przeszczepy tkanki podskórnej ramienia, w formie 1 cm bloków. Przeszczepy metodą iniekcji zostały zapoczątkowane w 1911 r. przez Bruninga, jednak metoda nie została rozpowszechniona. Powrócono do niej dopiero w latach 80. XX w. wraz z wprowadzeniem nowej metody modelowania sylwetki za pośrednictwem liposukcji. To zapoczątkowało wiele trwających do dziś metod przeszczepiania odessanej wcześniej tkanki tłuszczowej, jakie różnią się od siebie szczegółami technicznymi (aparatura i stopień separacji materiału) oraz wskazaniami do ich stosowania.

Lipofilling – uzupełnianie tkanek miękkich twarzy własnym tłuszczem

Starzejąca się skóra po 35. roku życia stopniowo traci swoją objętość, wskutek zaniku tkanki podskórnej, jaki obserwujemy w górnej części policzków oraz w okolicy podoczodołowej. Głębsze pokłady tłuszczu zaczynają rozmieszczać się w sposób zanikowo – przerostowy, tworząc „góry – doliny”. Z czasem ubytek tkanki tłuszczowej powoduje zbliżenie mięśni mimicznych do skóry, a w efekcie marszczenie się, co w połączeniu z grawitacją staje się powodem powstawania fałdów i głębokich zmarszczek. Przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej – lipofilling – pomaga przywrócić równowagę estetyczną górnej i dolnej części twarzy oraz równomierne rozłożenie tłuszczu w jej obrębie – Fat rebalancing. Takim założeniem kieruje się w swojej praktyce specjalista chorób skóry, dermatolog, kosmetolog, lek. med. Artur Markowski, członek m. in. Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Światowego Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej (WOSAAM), związany z Pomorskim Centrum Medycyny Estetycznej. W zabiegach lipofillingu stosuje metodę Colemana, polegającą na odpowiednim odseparowaniu (oczyszczeniu) tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej wirówki, a następnie podaniu w okolice przeznaczone do wypełnienia i regeneracji. Dla osiągnięcia lepszego efektu, lek. med. Markowski wzbogaca tłuszcz osoczem bogatopłytkowym, uzyskanym z własnej krwi pacjenta.

Wypełnianie zmarszczek oraz modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową stanowi również ofertę lek. med. Cezarego Hałata, specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, lekarza medycyny estetycznej, który lipofilling łączy z liposukcją. Pozyskany tą metodą tłuszcz jest precyzyjnie przygotowywany i w następnym etapie zabiegu wstrzykiwany w określone miejsca celem ich korekcji. Zastosowany do wygładzenia zmarszczek tłuszcz, doskonale skoryguje przy okazji wygląd blizn. Jako naturalny wypełniacz, remodeluje okolice czoła, kości jarzmowych oraz policzków i bruzd nosowo – wargowych. Z uwagi na absorbcje części przeszczepu, po około 3 miesiącach zaleca się powtórzyć. Członek  Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti – Aging, lek. med. Hałat, praktykę rozpoczął na początku lat 90. XX w. i obecnie pełni funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Chełmży. Certyfikowany w zakresie modelowanie ciała przy użyciu technik intralipoterapii oraz implantacji kolagenu, aplikacji TCA oraz roztworu Jessnera, specjalizuje się w zabiegach z chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Swoje usługi świadczy w ramach Gabinetów prywatnych w Chełmży oraz w Toruniu, gdzie posiada dwie placówki: przy ul. Wybickiego 47/49, w budynku ART – Studio oraz przy ul. Rydygiera 33 d.

Ile kosztuje wypełnienie własną tkanką tłuszczową w Toruniu i w Pradze?

Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza

W Perfect Clinic, u lek. med. Jana Kastnera za wypełnienie zmarszczek zapłacimy od 410 € (1722 zł). To zdecydowanie korzystniejsza cena niż oferta lekarzy z Torunia. 

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem - ceny w Toruniu na tle innych miast

 • Toruń od 5 000 zł
 • Plewiska od 4 500 zł
 • Warszawa od 2 990 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 3 500 zł do 8 000 zł
 • Wrocław od 1 700 zł do 3 500 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 7 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł
 • Zielona Góra od 1 800 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 3 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 968 zł do 3 000 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 3 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w Toruniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga plastycznego i lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Ciechocinek oraz Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska