Wypełnienie ubytku światłoutwardzalne Warszawa

Synonimy: plomba światłoutwardzalna, wypełnienia zębów estetyczne utwardzane światłem UV, wypełnienie światłoutwardzalne więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wypełnienie ubytku światłoutwardzalne Warszawa - informacje

Sprzęt medyczny w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Sprzęt medyczny w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

Wypełnienie ubytku światłoutwardzalne to powszechnie stosowana metoda leczenia próchnicy. Plomby światłoutwardzalne są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i bardzo trwałe. Ząb ze starannie opracowanym ubytkiem może służyć bardzo długo. Należy jednak nie zapominać o codziennej higienie jamy ustnej oraz regularnych wizytach u specjalisty.

Skutecznie wyleczona próchnica zęba

Stomatologia Q-dent to gabinet, gdzie z zakresu stomatologii zachowawczej można poddać się leczeniu zębów zaatakowanych próchnicą. Do wypełnień wyleczonych zębów lekarze stosują tutaj materiał światłoutwardzalny. Ponadto mogą odbudować ząb na wkładzie z włókna szklanego oraz zająć się profilaktyką, m.in. piaskowaniem, lakierowaniem czy skalingiem. Takie i inne leczenie przeprowadza tuta lek. dent. Anna Godzieba, stomatolog od 2010 roku (ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie), która zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą i estetyczną a także stomatologią dziecięcą i endodoncją.

Centrum Stomatologii Luxdentic stosuje - do leczenia próchnicy zębów - najwyższej klasy materiały utwardzane światłem UV. Są to plomby tj. Herculite, Gradia oraz Enamel. Można poddać się tutaj również wypełnieniu ubytku przyszyjkowego, odbudowie na włóknie szklanym, wypełnieniu czasowemu oraz uzupełnieniu pojedynczych jak i wielozębowych ubytków. Leczeniem zachowawczym zajmuje się tutaj m.in. lek. dent. Monika Kordasz, stomatolog od 2014 roku, która swoje doświadczenie zdobywała w przychodniach medycznych na terenie Warszawy, jako lekarz dentysta.

Białą plombę światłoutwardzalną można założyć także w Centrum Stomatologii i Ortodoncji Pro Ortodont. Tutaj dentyści wykorzystują materiały najnowszej generacji firm tj. Vivadent (szwajcarska) oraz 3M (amerykańska) i dobierają odcień bieli do indywidualnego koloru zęba. Z innych zabiegów estetycznych przeprowadzana jest tutaj także fluoryzacja, skaling czy piaskowanie. Do kadry medycznej należy tutaj lek. dent. Arleta Nawrolska, specjalista stomatologii ogólnej (I stopnia od 1997 roku) oraz ortodoncji (od 2003 roku), która swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Zakładzie Ortodoncji Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1999-2003 oraz na licznych kursach i szkoleniach stomatologicznych w kraju i za granicą.

W Gabinecie Stomatologicznym Och! Dent można wyleczyć próchnicę zęba i wybrać rodzaj wypełnienia, jaki najbardziej pacjentowi odpowiada, czyli: wypełnienie estetyczne ubytków materiałem światłoutwardzalnym lub materiałem chemoutwardzalnym (glassjonomerem). Ponadto stosowane są tutaj nakłady i wkłady tj. Inlay czy Onlay zarówno kompozytowe jak i porcelanowe. Lekarz wykonuje także pokrycie miazgi pośrednie lub bezpośrednie (MTA i Biodentine). Jest nim lek. dent. Marta Górzyńska, stomatolog od 2008 roku, która doszkalała się na licznych kursach z zakresu protetyki, stomatologii estetycznej oraz endodoncji.

Przychodnia Stomatologiczna Anident oferuje w ramach leczenia zachowawczego wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne. Wypełniane są tutaj także zęby mleczne. Lekarz zakłada także opatrunki lecznicze z tlenkiem cynku, opatrunek Ketac Molar oraz Fuji Triage. Odbudowuje zęby materiałem kompozytowym, superestetycznym materiałem kompozytowym Gradia jak również materiałem kompozytowym przy użyciu wkładu koronowo-korzeniowego z włókna szklanego. Jednym z lekarzy jest tutaj lek. dent. Małgorzata Ostrowska, specjalista stomatologii ogólnej (I stopnia od 1995 roku) oraz stomatologii dziecięcej (II stopnia od 2000 roku), która ukończyła Wydział Stomatologiczny Akademii Medycznej w Lublinie w roku 1990.

W Specjalistycznej Klinice Stomatologicznej Wellness Dentica ze stomatologii zachowawczej dostępne są nie tylko uzupełnienia stale ubytków światłem UV ale także wypełnienia stale chemoutwardzalne oraz wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego. W razie potrzeby dentyści stosują tutaj również wypełnienia czasowe oraz leczenie endodontyczne, leczenie nadwrażliwości zębów czy leczenie kieszeni dziąsłowych. Do personelu medycznego należy tutaj lek. dent. Karolina Karbowska, stomatolog od 2011 roku (ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny), która nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i kursach z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją, stomatologii dziecięcej i estetycznej. 

Plomba światłoutwardzalna w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Dentysta Tomasz Borzęcki Kadra w Dentysta Tomasz Borzęcki

W brytyjskiej klinice North Leeds Dental Clinic średnia biała plomba może kosztować 600 zł. W warszawskich gabinetach stomatologicznych na takie leczenie pacjent wyda sumę 130-150 zł (za jedną powierzchnię w Q-dent).

Wypełnienie ubytku światłoutwardzalne - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 90 zł do 500 zł
 • Kraków od 90 zł do 400 zł
 • Wrocław od 80 zł do 400 zł
 • Łódź od 70 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 350 zł
 • Poznań od 80 zł do 600 zł
 • Katowice od 130 zł do 300 zł
 • Gliwice od 120 zł do 500 zł
 • Szczecin od 100 zł do 250 zł
 • Bydgoszcz od 120 zł do 250 zł
 • Lublin od 80 zł do 220 zł
 • Rzeszów od 100 zł do 250 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wypełnienie ubytku światłoutwardzalne w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska