Zabieg zamknięcia punktu łzowego zatyczką

czasowe zamknięcie punktów łzowych - korki drożne, zamknięcie punktów łzowych korkami niedrożnymi, zamknięcie punktów łzowych zatyczkami Form Fit więcej »

Zabieg zamknięcia punktu łzowego zatyczką - informacje

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Czasowe zamknięcie punktów łzowych z zastosowaniem kolagenowych zatyczek, umieszczonych we wszystkich czterech ujściach kanalików łzowych, jest alternatywą chirurgicznego przyżegania śluzówki kanalika. Obydwie procedury wykonywane są w ciężkich przypadkach zespołu suchego oka (suche zapalenie rogówki i spojówki) bądź u pacjentów, u których podawanie preparatu sztucznych łez nie przyniosło efektu. Stosowane zatyczki zwykle usuwa się po tygodniu, a w przypadku poprawy przeprowadza się zabieg trwałego zamknięcia przy użyciu zatyczek z silikonu bądź za pomocą koagulacji termicznej lub laserowej.

Zabiegowe leczenie zespołu suchego oka metodą zamknięcia punktu łzowego

Zatyczki hydrożelowe Form-Fit to oferta Prywatnego Gabinetu Okulistycznego Centrum Okulistyczno-Laserowe Piotr Sobolewski w Białymstoku, a cennikiem objęte jest założenie jednej zatyczki punktu łzowego w jednym oku. Zabieg poprzedza kwalifikacja wraz z kompleksem badań dwojga oczu. Czasowe zatyczki stosowane są tu nie tylko do okluzji kanalików łzowych, ale także przed i po zabiegach korekcji laserowej (TransPRK , FemtoLASIK, PresbyMAX) z użyciem laserów excimerowych, w czym specjalizuje się placówka. 

Zabieg zamknięcia punktu łzowego zatyczką należy również do oferty wrocławskiego Ośrodka Okulistyki Klinicznej Spektrum. Procedura realizowana jest w ramach drobnych zabiegów ambulatoryjnych, podobnie jak elektrokoagulacja punktu łzowego (jedno oko) czy udrażnianie – płukanie i sondowanie dróg łzowych. Działalność zabiegowa Ośrodka obejmuje również planowe leczenie operacyjne (zaćma, operacje siatkówkowo-szklistkowe, zez), korekcje wad wzroku m. in. z zastosowaniem technologii Excimer Laser Allegretto Wave™ czy ortokorekcję.

Zatyczki Form Fit w zabiegu zamknięcia punktu łzowego są także stosowane w Ośrodkach Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego, a należący do nich oddział w Nałęczowie, w 2002 r. został uznany w rankingu Rzeczypospolitej za najlepszy niepubliczny szpital w Polsce. Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski, specjalista I i II stopnia z zakresu okulistyki jest m. in. członkiem Academia Ophthalmologica Internationalis oraz jednym z 52 członków Europejskiej Akademii Okulistyki, a jego główne zainteresowania kliniczne to choroby rogówki i powierzchni oka oraz jego patologie.

Ile kosztuje zabieg zamknięcia punktów łzowych zatyczkami w Polsce i w Oakland (USA)?

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

W zakresie usług okulistycznych należącego do Kaiser Permanente Oakland Medical Center, koszt założenia zatyczek w punktach łzowych wynosi 100 $ (380 zł) dla pacjentów nieubezpieczonych. W innym przypadku usługa jest bezpłatna. Ceny takiej procedury w polskich placówkach medycznych rozpoczynają się od 280 zł.

Zabieg zamknięcia punktu łzowego zatyczką - ceny w różnych miastach

  • Kraków od 50 zł do 550 zł
  • Warszawa od 300 zł do 750 zł
  • Katowice od 500 zł
  • Gdańsk od 400 zł
  • Lublin od 150 zł do 300 zł
  • Łódź od 130 zł
  • Chorzów od 280 zł
  • Siedlce od 280 zł
  • Sopot od 250 zł do 600 zł
Zabieg zamknięcia punktu łzowego zatyczką cena »

Usługa zabieg zamknięcia punktu łzowego zatyczką jest najczęściej wykonywana przez okulisty.