Zabiegi przeszczepiania włosów Kraków

Synonimy: transplantacja włosów, przeszczepy włosów u mężczyzn, przeszczep włosów u kobiet więcej »

Filtruj wyniki

Zabiegi przeszczepiania włosów Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Zdrowego Włosa Gabinet zabiegowy w Centrum Zdrowego Włosa

Istnieje kilka sposobów przeszczepów włosów. Strip (z ang. pasek) i FUE różnią się sposobem pobierania mieszków włosowych. W pierwszym wypadku z tyłu głowy pobiera się cały pasek, który później dzielony jest na pojedyncze drafty (transplanty). W przypadku FUE pobiera się po kilka mieszków. Minusem pierwszej metody jest powstanie widocznej blizny z tyłu głowy, drugiej – mniejsza ilość włosów, które można przeszczepić. Wybór najlepszej metody powinien być więc kompromisem między marzeniami pacjenta a możliwościami leczenia. Niezależnie od wybranego sposobu, włosy wszczepia się tak samo, a sam zabieg trwa do kilku godzin przy najbardziej rozległych zabiegach. Przez 2 - 4 dni może utrzymywać się obrzęk okolicy czoła, przez dwa tygodnie należy unikać dużego wysiłku fizycznego, przez 3 tygodnie kąpieli w basenie, a ekspozycji słonecznej i wizyty w solarium przez 6 tygodni. Po około 3 miesiącach włosy zaczynają normalnie rosnąć.

Przeszczep włosów w stolicy małopolski

W Krakowie przeszczepowi włosów obiema popularnymi metodami można poddać się w Medical Hair Poland, które posiada kilka klinik operacyjnych na terenie całego kraju. Firma na rynku działa od 1995r. jako spółka polsko-niemiecka typu joint-venture. Lekarze placówki przeszczepy wykonują za pomocą urządzenia Follicular Unit Extractor. Jednym z pracujących tutaj lekarzy jest dr n. med. Sławomir Pietruszko, specjalista chirurgii, ekspert w dziedzinie przeszczepu włosów. Kolejna medyczna placówka, w której można poddać się przeszczepom włosów, to NZOZ Ars-Medica. Pracuje tutaj między innymi lek. med. Marek Ciesiński, chirurg ogólny i plastyczny, absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. 

W klinice Dermed przeszczepu włosów dokonuje się przy zastosowaniu metody S.A.F.E.R., czyli Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation. Przy pomocy specjalnego urządzenia delikatnie i za pomocą minimalnych nacięć pobiera się mieszki włosów, które następnie są „wstrzeliwane” w skórę. Metoda jest chętnie wykorzystywana także do rekonstrukcji brwi i rzęs i uchodzi za bardzo bezpieczną oraz zapewniającą szybszą rehabilitację. Zabieg przeprowadza lek. med. Tomasz Mierzwiński, chirurg ogólny, wychowanek Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Metoda SAFER jest także dostępna w Ośrodku Medycznym Osteomed. Przedstawiciele kliniki polecają tą metodę szczególnie pacjentom, którzy mieli już przeszczepiane włosy metodą FUE lub Strip.  

Krakowscy chirurdzy pomocni w walce z łysiną

W Krakowie swoją filię ma też San-Med Hair Transplant Specjalistyczna Praktyka Lekarska Sandelewski Artur. Poza tradycyjnymi metodami, przeprowadza się tutaj także przeszczepy BHT: Body Hair Transplant, gdzie mieszki włosów pozyskuje się z innych powierzchni niż głowa: klatki piersiowej, brody czy pach. Przeprowadza się tutaj także przeszczepy włosów u kobiet. O prawidłowy przebieg zabiegów dba dr Artur Sandlewski, który brał udział w konferencji „Cosmoderm XVII” w Warszawie, ukończył kurs „Hair Transplantation”, który odbył się w Tbilisi i podczas którego przeprowadził 7 operacji przeszczepu włosów. Doktor należy do International Society of Hair Restorian Surgery.

Cena zabiegu w Krakowie na tle Europy

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

Ceny przeszczepu włosów w Krakowie mogą być bardzo zróżnicowane. Zależą od wybranej metody i rozległości przeszczepu. W klinice Dermed ceny zabiegu rozpoczynają się od 3.500 zł za przeszczep do 250 draftów przy wyborze metody S.A.F.E.R. Dla porównania w Preston Har Clinic w Penwortham w UK cena zabiegu przeszczepu włosów wynosi od £2.000 do £5.000, czyli 10.000 – 25.000 zł. Wakacyjna wizyta w Krakowie może stać się okazją do konsultacji z jednym z krakowskich chirurgów, którzy zajmują się przeszczepami włosów i pomogą w doborze najbardziej odpowiedniej metody. 

Zabiegi przeszczepiania włosów - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Kraków od 2 500 zł
  • Wrocław od 5 000 zł do 10 600 zł
  • Warszawa od 900 zł
  • Katowice od 2 600 zł
  • Poznań od 5 000 zł do 40 000 zł
  • Częstochowa od 1 600 zł do 8 000 zł
  • Szczecin od 2 000 zł do 14 000 zł
  • Gdańsk od 3 500 zł
  • Łódź od 1 800 zł
  • Bielsko-Biała od 2 600 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu zabiegi przeszczepiania włosów także w miastach pobliżu Krakowa, takich jak: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.